Lot: 1

Current Price: 1,000 TL Starting Bid: 1,000 TL Estimated: TL Losing Winning

Autographed book

(1.) Silah Kaçakçılığı ve Terör, 5. Basım 1982, Tekin Yayınevi - (2.) Büyüklerimiz, 10. Basım 1979, Tekin Yayınevi. Her iki kitap Uğur Mumcu'dan İthaflı, İmzalı.

- TL
Place Bid You're Winning Your bid sent
İzleyici olarak girdiniz
Pey veremezsiniz.
Pey vermek için butonu sağa çekin
 • The live auction completed. Thank you for your participation.
 •  
 • Lots
 • Winnings
 • Autographed book-(1.) Silah Kaçakçılığı ve Terör, 5. Basım 1982, Tekin Yayınevi -

(2.) Büyüklerimiz, 10. Basım 1979, Tekin Yayınevi. Her iki kitap Uğur Mumcu'dan İthaflı, İmzalı.

  Lot No: 1

  Lot: 1

  Autographed book-(1.) Silah Kaçakçılığı ve Terör, 5. Basım 1982, Tekin Yayınevi - (2.) Büyüklerimiz, 10. Basım 1979, Tekin Yayınevi. Her iki kitap Uğur Mumcu'dan İthaflı, İmzalı.

  TLSold
 • Autographed book-(1. Kitap) - Ali Nizami Bey'in Alafrangalığı ve Şeyhliği, Abdülhak Şinasi Hisar. Hilmi Kitabevi, 1952. Abdülhak Şinasi Hisar İmzalı, ithaflı. 

(2.) Kitap Samet Uysal, Abdülhak Şinasi Hisar, Hayatı, San'atı, Eserleri. Abdülhak Şinasi Hisar tarafından İmzalı.

  Lot No: 2

  Lot: 2

  Autographed book-(1. Kitap) - Ali Nizami Bey'in Alafrangalığı ve Şeyhliği, Abdülhak Şinasi Hisar. Hilmi Kitabevi, 1952. Abdülhak Şinasi Hisar İmzalı, ithaflı. (2.) Kitap Samet Uysal, Abdülhak Şinasi Hisar, Hayatı, San'atı, Eserleri. Abdülhak Şinasi Hisar tarafından İmzalı.

  TLSold
 • Autographed book-(1.) Kitap Üç Şehitler Destanı, 1964 - 

(2.) Kitap Kubilay Destanı, 1968, Kitap Yayınları. 

Her iki kitap Fazıl Hüsnü Dağlarca'dan İmzalı, İthaflı

  Lot No: 3

  Lot: 3

  Autographed book-(1.) Kitap Üç Şehitler Destanı, 1964 - (2.) Kitap Kubilay Destanı, 1968, Kitap Yayınları. Her iki kitap Fazıl Hüsnü Dağlarca'dan İmzalı, İthaflı

  TLSold
 • Autographed book-(1.) Adamın Biri, 2. Baskı 1963. Varlık Yayınları. 

(2.) Yangın, 1. Baskı 1980, Derinlik Yayınları. Her iki kitap Cahit Külebi'den İthaflı, İmzalı

  Lot No: 4

  Lot: 4

  Autographed book-(1.) Adamın Biri, 2. Baskı 1963. Varlık Yayınları. (2.) Yangın, 1. Baskı 1980, Derinlik Yayınları. Her iki kitap Cahit Külebi'den İthaflı, İmzalı

  TLSold
 • Oğuz Atay & Mustafa İnan-Tüm imkansızlıklara rağmen sıradan bir halk çocuğundan bir bilim insanına dönüşen Mustafa İnan'ın, Oğuz Atay'ın kitap kapağında yer alan çocukluk fotoğrafının orjinali ve bu fotoğrafın yer aldığı, Birinci Basım Bir Bilim Adamının Romanı - Mustafa İnan, Oğuz Atay, Bilgi Yayınevi. Kitap ve fotoğraf birarada.

  Lot No: 5

  Lot: 5

  Oğuz Atay & Mustafa İnan-Tüm imkansızlıklara rağmen sıradan bir halk çocuğundan bir bilim insanına dönüşen Mustafa İnan'ın, Oğuz Atay'ın kitap kapağında yer alan çocukluk fotoğrafının orjinali ve bu fotoğrafın yer aldığı, Birinci Basım Bir Bilim Adamının Romanı - Mustafa İnan, Oğuz Atay, Bilgi Yayınevi. Kitap ve fotoğraf birarada.

  TLSold
 • Autographed book-(1.) Kolları Bağlı Odiseus, Yeditepe Yayınları 1962. 

(2.) Telgrafhane, Yeditepe Yayınları 1964. Her iki kitap Melih Cevdet Anday'dan ithaflı, İmzalı.

  Lot No: 6

  Lot: 6

  Autographed book-(1.) Kolları Bağlı Odiseus, Yeditepe Yayınları 1962. (2.) Telgrafhane, Yeditepe Yayınları 1964. Her iki kitap Melih Cevdet Anday'dan ithaflı, İmzalı.

  TLSold
 • Autographed book-Sıcak Nal, Cemal Süreya. Dönemli Yayıncılık, 1988. Cemal Süreya'dan İmzalı, İthaflı.

  Lot No: 7

  Lot: 7

  Autographed book-Sıcak Nal, Cemal Süreya. Dönemli Yayıncılık, 1988. Cemal Süreya'dan İmzalı, İthaflı.

  TLSold
 • Autographed book-Bir Dönemin Tanıklığı, Müzehher VA-NU, Cem Yayınevi. Kitabın 2. sayfasında Can Yücel'in Yavuz Erkoçak'a yazdığı Bahar Yazısı şiirinin ıslak imzalı taslağı yer almaktadır. ''
Geçen bahar
Acı bir umut şairi ben
Yanılmış yanmıştım ki fena
Bu önümüzdeki yıla
Kaçamaz aldanacak
Bademlerin baharına '' ... Şimdi toz kondurur muyum hiç

  Lot No: 8

  Lot: 8

  Autographed book-Bir Dönemin Tanıklığı, Müzehher VA-NU, Cem Yayınevi. Kitabın 2. sayfasında Can Yücel'in Yavuz Erkoçak'a yazdığı Bahar Yazısı şiirinin ıslak imzalı taslağı yer almaktadır. '' Geçen bahar Acı bir umut şairi ben Yanılmış yanmıştım ki fena Bu önümüzdeki yıla Kaçamaz aldanacak Bademlerin baharına '' ... Şimdi toz kondurur muyum hiç

  TLSold
 • Autographed book-Hasretinden Prangalar Eskittim, Ahmed Arif. Cem Yayınevi 1973. Ahmed Arif'ten ithaflı imzalı.

  Lot No: 9

  Lot: 9

  Autographed book-Hasretinden Prangalar Eskittim, Ahmed Arif. Cem Yayınevi 1973. Ahmed Arif'ten ithaflı imzalı.

  TLSold
 • Autographed book-(1.) Bir Koltuk Nasıl Devrilir? Ekin Basımevi, 1961. 

(2.) Toros Canavarı, Yeni Matbaa 1965. 

(3.) Biraz Gelir Misiniz? Tekin Yayınevi 1973. 3 kitap birarada Aziz Nesin'den ithaflı, imzalı.

  Lot No: 10

  Lot: 10

  Autographed book-(1.) Bir Koltuk Nasıl Devrilir? Ekin Basımevi, 1961. (2.) Toros Canavarı, Yeni Matbaa 1965. (3.) Biraz Gelir Misiniz? Tekin Yayınevi 1973. 3 kitap birarada Aziz Nesin'den ithaflı, imzalı.

  TLSold
 • Autographed book-Şapkam Dolu Çiçekle, Cemal Süreya. Ada Yayınları, 1976. Kitap içinde Vecihi Timuroğlu'na ait hemen hemen her sayfada kendi el yazısı ile yazılmış, altı çizilmiş tashihler mevcuttur. 

Cemal Süreya'dan Vecihi Timuroğlu'na İmzalı, İthaflı.

  Lot No: 11

  Lot: 11

  Autographed book-Şapkam Dolu Çiçekle, Cemal Süreya. Ada Yayınları, 1976. Kitap içinde Vecihi Timuroğlu'na ait hemen hemen her sayfada kendi el yazısı ile yazılmış, altı çizilmiş tashihler mevcuttur. Cemal Süreya'dan Vecihi Timuroğlu'na İmzalı, İthaflı.

  TLSold
 • Autographed book-(1.) Sosyalizm Geliyor Savulun, Adam Yayınları 1988. 

(2.) İnsanlar Uyanıyor, Adam Yayınları, 1989. 

(3.) Yedek Parça, Düşün Yayınevi 1958. 3 kitap birarada Aziz Nesin'den ithaflı, imzalı.

  Lot No: 12

  Lot: 12

  Autographed book-(1.) Sosyalizm Geliyor Savulun, Adam Yayınları 1988. (2.) İnsanlar Uyanıyor, Adam Yayınları, 1989. (3.) Yedek Parça, Düşün Yayınevi 1958. 3 kitap birarada Aziz Nesin'den ithaflı, imzalı.

  TLSold
 • Autographed book-Üvercinka, Cemal Süreya. Yeditepe Yayınları, 1958. Cemal Süreya'dan yazar ve edebiyat tarihçisi Tahir Alangu'ya İmzalı, ithaflı

  Lot No: 13

  Lot: 13

  Autographed book-Üvercinka, Cemal Süreya. Yeditepe Yayınları, 1958. Cemal Süreya'dan yazar ve edebiyat tarihçisi Tahir Alangu'ya İmzalı, ithaflı

  TLSold
 • Autographed book by Ara Guler-Ara Güler İstanbul, fotoğraflar ve metinler Ara Güler, Fotoğrafişleri 2011. Ara Güler'den İthaflı, İmzalı

  Lot No: 14

  Lot: 14

  Autographed book by Ara Guler-Ara Güler İstanbul, fotoğraflar ve metinler Ara Güler, Fotoğrafişleri 2011. Ara Güler'den İthaflı, İmzalı

  TLSold
 • The famous poem "Vapur", written by Nazım Hikmet in Varna in 1957-Nazım Hikmet'in 1957 yılında Varnadayken yazdığı meşhur "Vapur" şiiri. Kendi yaptığı düzeltmelerle birlikte imzalı.
Nazımın büyük aşkı ve eşi Vera (Tulyakova) için çizdiği, üzerinde "Vera" "Sana" ve "1957" ibarelerinin olduğu yıldızlarla süslü bir okla yaralı kalp resmi.
Duygularını coşkulu bir biçimde aktardığı bir hatıra.
Vapur şiiri Zülfü Livaneli tarafından bestelenmiştir.

  Lot No: 15

  Lot: 15

  The famous poem "Vapur", written by Nazım Hikmet in Varna in 1957-Nazım Hikmet'in 1957 yılında Varnadayken yazdığı meşhur "Vapur" şiiri. Kendi yaptığı düzeltmelerle birlikte imzalı. Nazımın büyük aşkı ve eşi Vera (Tulyakova) için çizdiği, üzerinde "Vera" "Sana" ve "1957" ibarelerinin olduğu yıldızlarla süslü bir okla yaralı kalp resmi. Duygularını coşkulu bir biçimde aktardığı bir hatıra. Vapur şiiri Zülfü Livaneli tarafından bestelenmiştir.

  TLSold
 • Letter from Orhan Veli to Bedri Rahmi Eyüpoğlu-Nevizade sokak numara 13. Küçük bir dükkan. İçine ancak 12-15 kişi sığabilir ayakta. Bir tramvay büyüklüğünde.” Orhan Veli’lerin, Bedri Rahmi Eyüboğulları’nın, Abidin Dino’ların, Sait Faik’lerin Lambo’su burası. Lambo Meyhanesi.
 
Ve işte Lambo’da Orhan Veli’nin masa arkadaşı, dostu Bedri Rahmi Eyüboğlu’na vefatından bir yıl önce yazdıkları, üstelik Orhan Veli’den “Rakı şişesinde balık olsam” deseniyle, balığın altında “Çipura” yazısı. 

Şöyle yazmış Orhan Veli, “Bedri Rahmi’ye; İstanbul kolay değil yaşamak... ayrılmak.. Tophane 1949” 

Bedri Rahmi'nin Karadutum çatalkaram çingenem şiirini yazdığı büyük aşkı Mari Gerekmezyan 1947 senesinde ölmüş. Bedri Rahmi 1949 yılında Büyük Külüpteki bir toplantıda gözlerinden yaşlar akarak bu şiiri okumuştu. Orhan Veli "kolay değil yaşamak ayrılmak" derken büyük ihtimalle bu büyük aşktan bahsediyordu.

  Lot No: 16

  Lot: 16

  Letter from Orhan Veli to Bedri Rahmi Eyüpoğlu-Nevizade sokak numara 13. Küçük bir dükkan. İçine ancak 12-15 kişi sığabilir ayakta. Bir tramvay büyüklüğünde.” Orhan Veli’lerin, Bedri Rahmi Eyüboğulları’nın, Abidin Dino’ların, Sait Faik’lerin Lambo’su burası. Lambo Meyhanesi. Ve işte Lambo’da Orhan Veli’nin masa arkadaşı, dostu Bedri Rahmi Eyüboğlu’na vefatından bir yıl önce yazdıkları, üstelik Orhan Veli’den “Rakı şişesinde balık olsam” deseniyle, balığın altında “Çipura” yazısı. Şöyle yazmış Orhan Veli, “Bedri Rahmi’ye; İstanbul kolay değil yaşamak... ayrılmak.. Tophane 1949” Bedri Rahmi'nin Karadutum çatalkaram çingenem şiirini yazdığı büyük aşkı Mari Gerekmezyan 1947 senesinde ölmüş. Bedri Rahmi 1949 yılında Büyük Külüpteki bir toplantıda gözlerinden yaşlar akarak bu şiiri okumuştu. Orhan Veli "kolay değil yaşamak ayrılmak" derken büyük ihtimalle bu büyük aşktan bahsediyordu.

  TLSold
 • Handwritten and Signed Letter Written by Şükûfe Nihal to Her Writer Friend Halide Nusret Zorlutuna from the Nursing Home-Şükûfe Nihal, Mükemmel içerikte olan Osmanlıca mektubunda, Nusret'ciğim Canım Kardeşim… Nihayet elime kalem alabildim… Acaba okunabilecek mi bu yazı?... Maddi ağrılarım hamd olsun biraz azaldıysa da manevi tarafım feryat içinde… Ne güzel günlerimiz olduydu değil mi? ''Şiir yazaraktan, beste düzerekten'' Tahmin edersin huzurevindeyim. Başka ne yapabilirim ki bu vaziyette? Anadolu'dan mektuplar alıyorum, '' çocuklarınız varken oraya gitmenize üzüldüm '' diyen gençler var... Başka türü yaşamaya imkan var mıdır şu toprakta yardımsız bir adım atamayan bir insan için... Gel gelelim evimi barkımı, eşyamı hele kitaplarımı öyle içlenerek derinden arıyorum ki... Yeni bir maddi zarara girmeseydim kalan borcumu gönderecektim, olamadı çok üzgünüm... Gelebilsen huzurevinde kalırsın, ne iyi olur değil mi?... Edebiyat dünyasından ne haber... Ben burada öylesine dünyadan ayrı bir haldeyim ki tıkanmamak elde değil... Mektubu ancak bugün postaya verebileceğim. Huzursuzluk, ızdırab içindeyim... Ş.N... Şükufe Nihal'in son dönem mektuplarından birisi olan bu mektuptan da anlaşılacağı gibi, şair, 1965’te bir huzurevine yerleşti. Kızının ölümü, dostlarının uzaklaşması sonucunda konuşmamaya başlamış ve suskunluğunu hayatının sonuna kadar sürdürmüştür...).

  Lot No: 17

  Lot: 17

  Handwritten and Signed Letter Written by Şükûfe Nihal to Her Writer Friend Halide Nusret Zorlutuna from the Nursing Home-Şükûfe Nihal, Mükemmel içerikte olan Osmanlıca mektubunda, Nusret'ciğim Canım Kardeşim… Nihayet elime kalem alabildim… Acaba okunabilecek mi bu yazı?... Maddi ağrılarım hamd olsun biraz azaldıysa da manevi tarafım feryat içinde… Ne güzel günlerimiz olduydu değil mi? ''Şiir yazaraktan, beste düzerekten'' Tahmin edersin huzurevindeyim. Başka ne yapabilirim ki bu vaziyette? Anadolu'dan mektuplar alıyorum, '' çocuklarınız varken oraya gitmenize üzüldüm '' diyen gençler var... Başka türü yaşamaya imkan var mıdır şu toprakta yardımsız bir adım atamayan bir insan için... Gel gelelim evimi barkımı, eşyamı hele kitaplarımı öyle içlenerek derinden arıyorum ki... Yeni bir maddi zarara girmeseydim kalan borcumu gönderecektim, olamadı çok üzgünüm... Gelebilsen huzurevinde kalırsın, ne iyi olur değil mi?... Edebiyat dünyasından ne haber... Ben burada öylesine dünyadan ayrı bir haldeyim ki tıkanmamak elde değil... Mektubu ancak bugün postaya verebileceğim. Huzursuzluk, ızdırab içindeyim... Ş.N... Şükufe Nihal'in son dönem mektuplarından birisi olan bu mektuptan da anlaşılacağı gibi, şair, 1965’te bir huzurevine yerleşti. Kızının ölümü, dostlarının uzaklaşması sonucunda konuşmamaya başlamış ve suskunluğunu hayatının sonuna kadar sürdürmüştür...).

  TLSold
 • Cevdet Kudret Solok - Yaşar Nabi Nayır-Askere Çağırıldım… anlatmak istedim, doktora falan gittim… Olmadı …Olmadı… Allah cezalarını versin işte yakayı ele verdik… Dünyada en nefret ettiğim işin içine düştük işte… Dünyada hiçbir şeye değil bu kelimelerin böyle rastgele ve bol bol harcanmasına acıyorum... Perşembe, cuma.... eğer imkanım olursa perşembe hareket etmek istiyorum, artık vaziyete bakar... Senai bey'e , Nahid Sırrı'ya selamlar... gözlerinden öperim. Cevdet Kudret Solok. Osmanlıca el yazısı, imzalı mektup. Nadir İçerik. Mektubun arkasında 5 satırlık bir içerik ve İmza mevcuttur. ( ihtilal nedeniyle 18 mayıs'a kadar idare-i örhye (sıkı yönetim) olduğundan geceleri her yer kapalı. Tiyatrolar işlemiyor, yeni piyesler kalıyor,  bakalım sonra ne olucak. şu piyeslerde amma uğursuzmuş ha!...sana yeni adresimi istanbul'dan göndereceğim. Cevdet Kudret. Nadir İçerik

  Lot No: 18

  Lot: 18

  Cevdet Kudret Solok - Yaşar Nabi Nayır-Askere Çağırıldım… anlatmak istedim, doktora falan gittim… Olmadı …Olmadı… Allah cezalarını versin işte yakayı ele verdik… Dünyada en nefret ettiğim işin içine düştük işte… Dünyada hiçbir şeye değil bu kelimelerin böyle rastgele ve bol bol harcanmasına acıyorum... Perşembe, cuma.... eğer imkanım olursa perşembe hareket etmek istiyorum, artık vaziyete bakar... Senai bey'e , Nahid Sırrı'ya selamlar... gözlerinden öperim. Cevdet Kudret Solok. Osmanlıca el yazısı, imzalı mektup. Nadir İçerik. Mektubun arkasında 5 satırlık bir içerik ve İmza mevcuttur. ( ihtilal nedeniyle 18 mayıs'a kadar idare-i örhye (sıkı yönetim) olduğundan geceleri her yer kapalı. Tiyatrolar işlemiyor, yeni piyesler kalıyor,  bakalım sonra ne olucak. şu piyeslerde amma uğursuzmuş ha!...sana yeni adresimi istanbul'dan göndereceğim. Cevdet Kudret. Nadir İçerik

  TLSold
 • Metin Eloğlu / Nur Eloğlu-Metin Eloğlu ıslak imzalı, yağlı boya Metin Eloğlu Original yazılı kart üzerine resim çalışması, Metin Eloğlu'un Eşi Nur Eloğlu'na yazdığı ıslak imzalı kartpostal, kendisine ve eşine ait 3 adet fotoğraf içeren 5 parça lot.

  Lot No: 19

  Lot: 19

  Metin Eloğlu / Nur Eloğlu-Metin Eloğlu ıslak imzalı, yağlı boya Metin Eloğlu Original yazılı kart üzerine resim çalışması, Metin Eloğlu'un Eşi Nur Eloğlu'na yazdığı ıslak imzalı kartpostal, kendisine ve eşine ait 3 adet fotoğraf içeren 5 parça lot.

  TLSold
 • Nurullah Ataç - Letter Signed by Yaşar Nabi Nayır-Türk edebiyatına damga vurmuş isimlerden şair, yazar Nurullah Ataç'ın Varlık Dergisi ve Varlık Yayınevi'ni sahibi Yaşar Nabi Nayır'a yazmış olduğu 1952 tarihli mektupta, basım aşamasına hazırlanan yeni kitabı '' Sözden Söze'' hakkında düşündüğü isim, önsöz, ithaf gibi tüm detayları ekte hazırladığı taslakları ile birlikte sunmuş, Yaşar Nabi'nin değerlendirmelerini de beklediğini belirtmiş ve neticesinde basım sürecine hazırlık konularını ele almıştır. ''İki Gözüm Yaşar Nabi Bey, Kitabı hazırladım, gönderiyorum. Başına bir cetvel koydum o sıraya göre bastırırsınız... Kitaba şu adları düşünüyorum: Söyleşi, Söyleşiler, Sözden Söze, Karalama Defteri, Diyelim ki... Siz hangisini beğenirseniz o adı koyun... Altını çizdiğim, yahut makalelerde ayrı harflerle dizilmiş olan yerler, italikle dizilsin... Siz bana beğendiğiniz adı bildirin ona göre yazayım... Sizin gönderdiğiniz yazılardan birkaçını çıkardım, onların yerine başkalarını koydum... Benim kattığım yazıların çoğu şiir üzerinedir. Nurullah Ataç Islak imzalı, taslaklar bizzat kendisi tarafından çizilmiş, 4 sayfa. - Nurullah Ataç'ın öğrencileri ile çekilmiş imzalı grup fotoğrafı da dahil şekilde. 9x6 cm

  Lot No: 20

  Lot: 20

  Nurullah Ataç - Letter Signed by Yaşar Nabi Nayır-Türk edebiyatına damga vurmuş isimlerden şair, yazar Nurullah Ataç'ın Varlık Dergisi ve Varlık Yayınevi'ni sahibi Yaşar Nabi Nayır'a yazmış olduğu 1952 tarihli mektupta, basım aşamasına hazırlanan yeni kitabı '' Sözden Söze'' hakkında düşündüğü isim, önsöz, ithaf gibi tüm detayları ekte hazırladığı taslakları ile birlikte sunmuş, Yaşar Nabi'nin değerlendirmelerini de beklediğini belirtmiş ve neticesinde basım sürecine hazırlık konularını ele almıştır. ''İki Gözüm Yaşar Nabi Bey, Kitabı hazırladım, gönderiyorum. Başına bir cetvel koydum o sıraya göre bastırırsınız... Kitaba şu adları düşünüyorum: Söyleşi, Söyleşiler, Sözden Söze, Karalama Defteri, Diyelim ki... Siz hangisini beğenirseniz o adı koyun... Altını çizdiğim, yahut makalelerde ayrı harflerle dizilmiş olan yerler, italikle dizilsin... Siz bana beğendiğiniz adı bildirin ona göre yazayım... Sizin gönderdiğiniz yazılardan birkaçını çıkardım, onların yerine başkalarını koydum... Benim kattığım yazıların çoğu şiir üzerinedir. Nurullah Ataç Islak imzalı, taslaklar bizzat kendisi tarafından çizilmiş, 4 sayfa. - Nurullah Ataç'ın öğrencileri ile çekilmiş imzalı grup fotoğrafı da dahil şekilde. 9x6 cm

  TLSold
 • Signed by Necati cumalı-Türk edebiyatına damga vurmuş isimlerden yazar Necati Cumalı'nın Varlık Dergisi ve Varlık Yayınevi'ni sahibi Yaşar Nabi Nayır'a yazmış olduğu1948 tarihli mektup.'' Yaşar Nabi Bey, … Muhip , Cahit, Oktay şiir verecekler. Külebi, Orhan, Melih'ten de almaya çalışırım. Külebi hakkında birşey yazmıyorsunuz ama telif hakkı vermiyeyim mi? Gerçi sizden mektup geldiğini söyledi... Oktay Akbal'ın yazısından herkes aynı manayı çıkartmış. Bugün T. Apaydın'dan mektup geldi o da yazıya üzüldüğünü yazıyor. Bu sebeple Oktay'ın pişmanlığına mana veremedim. Ben cevap verdiğim için pişman değilim...'' Nadir içerik

  Lot No: 21

  Lot: 21

  Signed by Necati cumalı-Türk edebiyatına damga vurmuş isimlerden yazar Necati Cumalı'nın Varlık Dergisi ve Varlık Yayınevi'ni sahibi Yaşar Nabi Nayır'a yazmış olduğu1948 tarihli mektup.'' Yaşar Nabi Bey, … Muhip , Cahit, Oktay şiir verecekler. Külebi, Orhan, Melih'ten de almaya çalışırım. Külebi hakkında birşey yazmıyorsunuz ama telif hakkı vermiyeyim mi? Gerçi sizden mektup geldiğini söyledi... Oktay Akbal'ın yazısından herkes aynı manayı çıkartmış. Bugün T. Apaydın'dan mektup geldi o da yazıya üzüldüğünü yazıyor. Bu sebeple Oktay'ın pişmanlığına mana veremedim. Ben cevap verdiğim için pişman değilim...'' Nadir içerik

  TLSold
 • Signed-Dönemine damga vurmuş edebiyatçılar tarafından ıslak imzalı, 1972 senesinde 26 Eylül Dil Bayramımızın 40. yılı şerefine verilecek ödüller sebebiyle Türk Dil Kurumuna yazılmış toplu talep ve öneri mektubu. 

Edebiyatçıların 1971 senesinde hak sahiplerine verilemeyen ödüllerin, kurumun 40. yılının kutlandığı 1972 senesinde öncelikle dağıtılmasını talep ettikleri ve yaşanan sıkıntılardan ne kadar üzüntü duyduklarını belirttikleri ortak dille yazılan mektupta;

Necati Cumalı, Metin And, Oktay Akbal, Bahri Savcı, Adnan Binyazar, Tahsin Yücel, Ceyhun Atuf Kansu, Cavit Orhan Tütengil, Cahit Külebi, Sami Karaören ve Mustafa Şerif Onaran'a ait ıslak imzalar bulunmaktadır.

  Lot No: 22

  Lot: 22

  Signed-Dönemine damga vurmuş edebiyatçılar tarafından ıslak imzalı, 1972 senesinde 26 Eylül Dil Bayramımızın 40. yılı şerefine verilecek ödüller sebebiyle Türk Dil Kurumuna yazılmış toplu talep ve öneri mektubu. Edebiyatçıların 1971 senesinde hak sahiplerine verilemeyen ödüllerin, kurumun 40. yılının kutlandığı 1972 senesinde öncelikle dağıtılmasını talep ettikleri ve yaşanan sıkıntılardan ne kadar üzüntü duyduklarını belirttikleri ortak dille yazılan mektupta; Necati Cumalı, Metin And, Oktay Akbal, Bahri Savcı, Adnan Binyazar, Tahsin Yücel, Ceyhun Atuf Kansu, Cavit Orhan Tütengil, Cahit Külebi, Sami Karaören ve Mustafa Şerif Onaran'a ait ıslak imzalar bulunmaktadır.

  TLSold
 • Signed by Cengiz Dağcı-Türk edebiyatına damga vurmuş isimlerden yazar Cengiz Dağcı'nın Varlık Dergisi ve Varlık Yayınevi'ni sahibi Yaşar Nabi Nayır'a yazmış olduğu 1974 tarihli mektup. ''Sayın Yaşar Nabi Bey; Bu paranın sterlin karşılığını şimdi aldım. Orada İsmail Altınok'a parayı gönderir göndermez Ziraat Bankasının makbuz kopyasını lütfen Osman Türkay'a gönderme lütfunda bulunursanız memnun kalırım. İlginiz için teşekkür ederim, İçten saygı ve selamlarımı sunarım. Cengiz Dağcı''

  Lot No: 23

  Lot: 23

  Signed by Cengiz Dağcı-Türk edebiyatına damga vurmuş isimlerden yazar Cengiz Dağcı'nın Varlık Dergisi ve Varlık Yayınevi'ni sahibi Yaşar Nabi Nayır'a yazmış olduğu 1974 tarihli mektup. ''Sayın Yaşar Nabi Bey; Bu paranın sterlin karşılığını şimdi aldım. Orada İsmail Altınok'a parayı gönderir göndermez Ziraat Bankasının makbuz kopyasını lütfen Osman Türkay'a gönderme lütfunda bulunursanız memnun kalırım. İlginiz için teşekkür ederim, İçten saygı ve selamlarımı sunarım. Cengiz Dağcı''

  TLSold
 • Separation Letter from Metin Eloğlu to his wife Nur Eloğlu-Sen sen ol; Kapını, çekmeceni  kesinlikle kitleme,  ama yüreğini kesinlikle koru… gevezelik yetti… Hoşça kal Nur… Önemlice ilginç, kitapların çoğu ya benim… ya da ikimizin adına imzalı, Onları göndermende bir sakınca var mı?, Metin Eloğlu ve Nur Eloğlu ayrılık mektubu sonrasında istediği kitapları içeren mükemmel içerikli mektup. ve beraber Bulgaristan Varna'da çektirdikleri fotoğraf.  İmzalı.

  Lot No: 24

  Lot: 24

  Separation Letter from Metin Eloğlu to his wife Nur Eloğlu-Sen sen ol; Kapını, çekmeceni  kesinlikle kitleme,  ama yüreğini kesinlikle koru… gevezelik yetti… Hoşça kal Nur… Önemlice ilginç, kitapların çoğu ya benim… ya da ikimizin adına imzalı, Onları göndermende bir sakınca var mı?, Metin Eloğlu ve Nur Eloğlu ayrılık mektubu sonrasında istediği kitapları içeren mükemmel içerikli mektup. ve beraber Bulgaristan Varna'da çektirdikleri fotoğraf.  İmzalı.

  TLSold
 • Letter written by Nazım Hikmet to Charles Dobzynski-Nazım Hikmet tarafından, kendisinin arkadaşı ve çevirmeni fransız şair Charles Dobzynski'ye yazmış olduğu, el yazısı, ıslak imzalı, 1955 tarihli fransızca mektup. Sevgili Arkadaşım; '' Size çevirmeniz için şiirlerimi gönderiyorum… Umarım yeni kitabımı beğenirsiniz… yeni kitaptan senin seçtiğin bir şiirle başlayabiliriz… Seni ve eşini öpüyorum...

  Lot No: 25

  Lot: 25

  Letter written by Nazım Hikmet to Charles Dobzynski-Nazım Hikmet tarafından, kendisinin arkadaşı ve çevirmeni fransız şair Charles Dobzynski'ye yazmış olduğu, el yazısı, ıslak imzalı, 1955 tarihli fransızca mektup. Sevgili Arkadaşım; '' Size çevirmeniz için şiirlerimi gönderiyorum… Umarım yeni kitabımı beğenirsiniz… yeni kitaptan senin seçtiğin bir şiirle başlayabiliriz… Seni ve eşini öpüyorum...

  TLSold
 • Avram Galanti's handwritten-Avram Galanti'nin Darülfünun'da eğitimci ve profesör olarak çalıştığı dönem yazdığı, Darülfünun Hukuk Fakültesi’nde hukuk tarihi müderrisi olan Ağaoğlu Ahmet'e, el yazısı ıslak imzalı, 1931 tarihli not kağıdı.

  Lot No: 26

  Lot: 26

  Avram Galanti's handwritten-Avram Galanti'nin Darülfünun'da eğitimci ve profesör olarak çalıştığı dönem yazdığı, Darülfünun Hukuk Fakültesi’nde hukuk tarihi müderrisi olan Ağaoğlu Ahmet'e, el yazısı ıslak imzalı, 1931 tarihli not kağıdı.

  TLSold
 • İlhan Berk signed-İlhan Berk'in şiir kitabı Âşıkane'nin, İlhan Berk'in kendisi tarafından elde tasarlanarak kapak formunda hazırlanmış, 3 farklı yerde imzası bulunan orjinal kitap kapak taslak çalışması.

  Lot No: 27

  Lot: 27

  İlhan Berk signed-İlhan Berk'in şiir kitabı Âşıkane'nin, İlhan Berk'in kendisi tarafından elde tasarlanarak kapak formunda hazırlanmış, 3 farklı yerde imzası bulunan orjinal kitap kapak taslak çalışması.

  TLSold
 • Signed book by Ord. Prof. Dr. Z. Fahri Fındıkoğlu to Ziya bey-Halk Bilgisi Mecmuası - 1928 Cilt 1 Sayı 1. Türk Halk Bilgisi Derneği kurucusu Ord. Prof. Dr. Z. Fahri Fındıkoğlu'dan Ziya bey'e Osmanlıca İthaflı, İmzalı. Müdürü: Ziyaeddin Fahri (FINDIKOĞLU); Ankara, 1928, sayfa: 189, Halk Derneği umumi merkezince neşrolunur, tek sayı yayınlanmıştır. Dönem cildinde. Çok temiz, nadir.

  Lot No: 28

  Lot: 28

  Signed book by Ord. Prof. Dr. Z. Fahri Fındıkoğlu to Ziya bey-Halk Bilgisi Mecmuası - 1928 Cilt 1 Sayı 1. Türk Halk Bilgisi Derneği kurucusu Ord. Prof. Dr. Z. Fahri Fındıkoğlu'dan Ziya bey'e Osmanlıca İthaflı, İmzalı. Müdürü: Ziyaeddin Fahri (FINDIKOĞLU); Ankara, 1928, sayfa: 189, Halk Derneği umumi merkezince neşrolunur, tek sayı yayınlanmıştır. Dönem cildinde. Çok temiz, nadir.

  TLSold
 • Autographed book by Muhib Talat-Sev Sev Fakat Bir Kadın Sev, Yazan: Muhib Talat, İstanbul, 1912, Asır Matbaası, Sayfa: 2+178; ÖZEGE: 17842; Orijinal karton kapaklarında. Sayfaları açılmamış. İmzalı, İthaflı, Çok nadir.

  Lot No: 29

  Lot: 29

  Autographed book by Muhib Talat-Sev Sev Fakat Bir Kadın Sev, Yazan: Muhib Talat, İstanbul, 1912, Asır Matbaası, Sayfa: 2+178; ÖZEGE: 17842; Orijinal karton kapaklarında. Sayfaları açılmamış. İmzalı, İthaflı, Çok nadir.

  TLSold
 • Anjel Valuva’nın Sergüzesti, Yazan: Edmond Tarbe - çeviren: şair Cenap Şahabettin ve şair Osman Fahri‘nin kardeşleri şair Ali Nusret, İstanbul, H.1311- M.1893, tercüman-ı Hakikat Matbaası, Sayfa: 867, ÖZEGE: 826 - Deri sırtlı, hurufatlı, floteli, klişeli dönem cildinde. Çok çok nadir, çok temiz. 14x10 cm

  Lot No: 30

  Lot: 30

  Anjel Valuva’nın Sergüzesti, Yazan: Edmond Tarbe - çeviren: şair Cenap Şahabettin ve şair Osman Fahri‘nin kardeşleri şair Ali Nusret, İstanbul, H.1311- M.1893, tercüman-ı Hakikat Matbaası, Sayfa: 867, ÖZEGE: 826 - Deri sırtlı, hurufatlı, floteli, klişeli dönem cildinde. Çok çok nadir, çok temiz. 14x10 cm

  TLSold
 • Muallim Mustel, Yazan: Alexandre Dumas - çeviren: - çeviren: şair Cenap Şahabettin ve şair Osman Fahri‘nin kardeşleri şair Ali Nusret, İstanbul, H.1311-M.1894, tercüman-ı Kakikat Matbaası, Sayfa: 654, ÖZEGE: 13896 - Deri sırtlı, hurufatlı, floteli, klişeli dönem cildinde. Çok nadir, çok temiz kondisyon. 14x10 cm

  Lot No: 31

  Lot: 31

  Muallim Mustel, Yazan: Alexandre Dumas - çeviren: - çeviren: şair Cenap Şahabettin ve şair Osman Fahri‘nin kardeşleri şair Ali Nusret, İstanbul, H.1311-M.1894, tercüman-ı Kakikat Matbaası, Sayfa: 654, ÖZEGE: 13896 - Deri sırtlı, hurufatlı, floteli, klişeli dönem cildinde. Çok nadir, çok temiz kondisyon. 14x10 cm

  TLSold
 • Japonya Seyahatnamesi, Yazan: Pierre Loti (Julien Viaud) - Çeviren: M. Safvet, İstanbul, H.1309-M.1892, Matbaa-i Ebuzziya, sayfa: 4+408+4, ÖZEGE: 9762 - Dönem komple perkalin cildinde. Çok nadir, çok temiz. 14x10 cm

  Lot No: 32

  Lot: 32

  Japonya Seyahatnamesi, Yazan: Pierre Loti (Julien Viaud) - Çeviren: M. Safvet, İstanbul, H.1309-M.1892, Matbaa-i Ebuzziya, sayfa: 4+408+4, ÖZEGE: 9762 - Dönem komple perkalin cildinde. Çok nadir, çok temiz. 14x10 cm

  TLSold
 • Osmanlı Edebiyatı Antolojisi, Mehmet Celal. Matbaa-i Safa ve Enver, Şems Kitaphanesi 1312, 615+15s. 

Kabartma zemin üzerinde gömme altın varaklı ay yıldız ve çiçek motifleri ile süslenmiş, sayfa kenarları altın varak, mükemmel kondisyonda deri cildinde, 19x14 cm

  Lot No: 33

  Lot: 33

  Osmanlı Edebiyatı Antolojisi, Mehmet Celal. Matbaa-i Safa ve Enver, Şems Kitaphanesi 1312, 615+15s. Kabartma zemin üzerinde gömme altın varaklı ay yıldız ve çiçek motifleri ile süslenmiş, sayfa kenarları altın varak, mükemmel kondisyonda deri cildinde, 19x14 cm

  TLSold
 • Teshil ül-Lehce ves-Sarf Fi Usûl il-Mükalemet İl-Arabiye, Süleyman Sırrı. İstanbul, Matbaa-i Amire, 1316, 205s. Varak baskı Osmanlı Devlet armalı, Ay-yıldızlı süslemeler ile bezeli bez cildinde, çok temiz kondisyon. 20x14 cm

  Lot No: 34

  Lot: 34

  Teshil ül-Lehce ves-Sarf Fi Usûl il-Mükalemet İl-Arabiye, Süleyman Sırrı. İstanbul, Matbaa-i Amire, 1316, 205s. Varak baskı Osmanlı Devlet armalı, Ay-yıldızlı süslemeler ile bezeli bez cildinde, çok temiz kondisyon. 20x14 cm

  TLSold
 • islamic history-Miftâhu’l- Akâid, Süleyman Sırrı. İstanbul, Mahmud Bey Matb. 1321, 76s. Varak baskı çerçeve ve çiçek motifleri ile bezeli, sayfa kenarları varaklı mükemmel kondisyonda bez cildinde.

  Lot No: 35

  Lot: 35

  islamic history-Miftâhu’l- Akâid, Süleyman Sırrı. İstanbul, Mahmud Bey Matb. 1321, 76s. Varak baskı çerçeve ve çiçek motifleri ile bezeli, sayfa kenarları varaklı mükemmel kondisyonda bez cildinde.

  TLSold
 • islamic history-Sahâifü'l-Ahbâr - Müneccimbaşı Tarihi - 2. CİLT. Yazar: Müneccimbaşı Dede Derviş Ahmet - Çeviren: Ahmed Nedim - İstanbul, H. 1285- M.1869 - Matbaa-i Amire, Sayfa. 5+722 - ÖZEGE: 17289 - Komple deri, hurufatlı orijinal cildinde. Çok nadir.

  Lot No: 36

  Lot: 36

  islamic history-Sahâifü'l-Ahbâr - Müneccimbaşı Tarihi - 2. CİLT. Yazar: Müneccimbaşı Dede Derviş Ahmet - Çeviren: Ahmed Nedim - İstanbul, H. 1285- M.1869 - Matbaa-i Amire, Sayfa. 5+722 - ÖZEGE: 17289 - Komple deri, hurufatlı orijinal cildinde. Çok nadir.

  TLSold
 • islamic history-Köylü İlmihali, Yazan: Üryanizade Ali Vahid, İstanbul, R.1338-M.1922, Matbaa-i Amire, Sayfa: 120, ÖZEGE: 11241, Kitabın orijinal kapakları iç sayfada korunmuş şekilde, bez şahıs cildinde. Üryanizade Ali Vahid, köy halkını dinî ve dünyevi yönden aydınlatmayı, bilgilendirmeyi misyon edinmiş önemli bir yazardır. Çok temiz, nadir.

  Lot No: 37

  Lot: 37

  islamic history-Köylü İlmihali, Yazan: Üryanizade Ali Vahid, İstanbul, R.1338-M.1922, Matbaa-i Amire, Sayfa: 120, ÖZEGE: 11241, Kitabın orijinal kapakları iç sayfada korunmuş şekilde, bez şahıs cildinde. Üryanizade Ali Vahid, köy halkını dinî ve dünyevi yönden aydınlatmayı, bilgilendirmeyi misyon edinmiş önemli bir yazardır. Çok temiz, nadir.

  TLSold
 • islamic history-Hadikatü'l Evliya - 7 Cilt Tam Takım. Şirket-i Mürettibie Matbaası, H.1318-M.1901 ----- 

1.KİTAP: Hadikatü'l Evliya. Nakşibendiye, sayfa: 175+1

2.KİTAP: Hadikatü'l Evliya. Silsile-i Meşayih-i Kadiriye, sayfa: 176

3.KİTAP: Hadikatü'l Evliya. Silsile-i Meşayih-i Sühreverdi ve Kübreviye, sayfa: 47

4.KİTAP: Hadikatü'l Evliya. Silsile-i Meşayih-i Mevleviye, sayfa: 64; 

5.KİTAP: Hadikatü'l Evliyadan Ebül'alemeyn Seyyid, sayfa: 40; 

6.KİTAP: Hadikatü'l Evliyadan Pir-i Tarik-i Seyyid Ahmed Bedevi ve Seyyid İbrahim Düsuki, sayfa: 48; 

7.KİTAP: Hadikatü'l Evliya. Pir-i Tarikat Ebu'l Hasen Ali Şazeli ve Saadettin Habavi, sayfa: 62 - Orjinal cildinde. Cilt haliyle, sayfalar çok temiz. Nadir.

  Lot No: 38

  Lot: 38

  islamic history-Hadikatü'l Evliya - 7 Cilt Tam Takım. Şirket-i Mürettibie Matbaası, H.1318-M.1901 ----- 1.KİTAP: Hadikatü'l Evliya. Nakşibendiye, sayfa: 175+1 2.KİTAP: Hadikatü'l Evliya. Silsile-i Meşayih-i Kadiriye, sayfa: 176 3.KİTAP: Hadikatü'l Evliya. Silsile-i Meşayih-i Sühreverdi ve Kübreviye, sayfa: 47 4.KİTAP: Hadikatü'l Evliya. Silsile-i Meşayih-i Mevleviye, sayfa: 64; 5.KİTAP: Hadikatü'l Evliyadan Ebül'alemeyn Seyyid, sayfa: 40; 6.KİTAP: Hadikatü'l Evliyadan Pir-i Tarik-i Seyyid Ahmed Bedevi ve Seyyid İbrahim Düsuki, sayfa: 48; 7.KİTAP: Hadikatü'l Evliya. Pir-i Tarikat Ebu'l Hasen Ali Şazeli ve Saadettin Habavi, sayfa: 62 - Orjinal cildinde. Cilt haliyle, sayfalar çok temiz. Nadir.

  TLSold
 • Manzara-i Hilkat-i Cihan - Dünyanın Yaratılışı Üzerine Düşünceler, Bogos Keresteciyan. Artin Asaduryan Şirket-i Mürettibiye Mat, 1319, 79s. Ön yüzü osmanlı devlet armalı, arka yüzü Ay- Yıldızlı, barok motifler ile bezeli, mükemmel kondisyonda bez cildinde, 19x14 cm

  Lot No: 39

  Lot: 39

  Manzara-i Hilkat-i Cihan - Dünyanın Yaratılışı Üzerine Düşünceler, Bogos Keresteciyan. Artin Asaduryan Şirket-i Mürettibiye Mat, 1319, 79s. Ön yüzü osmanlı devlet armalı, arka yüzü Ay- Yıldızlı, barok motifler ile bezeli, mükemmel kondisyonda bez cildinde, 19x14 cm

  TLSold
 • 12 Kitap tek ciltte. *** (1) Medhal-i Kava'id, Ahmed Cevdet Paşa. Hacı Hüseyin Efendi Matb., 1891, 59s. Özege; 12671. *** (2) Küçük Hıfzıssıhha, Ahmed Rasim. Karabet Matb., 1894, 94s. Özege; 11416. *** (3) Muhtasar Sarf-ı Osmânî, Selim Sabit, 1880, 48s. Özege; 114265. ***(4) Kızlara Mahsus Hıfz-ı Sıhhat, Dr. Mustafa Hüseyin. Kasbar Matb. 1891, 56s. Özege: 9873 ***(5) Mevaidü’l-İn’am Fi Berahini Akaidi’l-İslam, Manastırlı İsmail Hakkı. Mahmud Bey Matb. 1892, 8+134s. Özege; 13358. ***(6) Gunyet üt Talib, Ahmed Faris. Karabet Matb., 87s. Özege; 6337. *** (7) Nazari ve Ameli Usul-i Hendese 2. cilt, Hasan Fuad Paşa. Karabet Matb. 1892, 288s Özege: 15229. *** (8) Sünbülistan yahud Kıraat-i Farisi, Ali Nazima. A. Asarduyan Matb., 1890, 69s. Özege; 18446. *** (9) Çocukların Hıfz- ı Sıhhati, Dr. Mustafa Hüseyin. Kasbar Matb., 1892, 32s. Özege; 3498. ***(10) Talim-ül Farisi, Kemal Paşa. 30s. Özege; 19673. *** (11) Habname-i Latif, Abdüllatif Hafız, Ahter Matb., 1878, 15s. Özege; 6532. ***(12) Risale-i İlm-i Hesab, Matbaa-i Amire, 1883, 128s. Özege; 16923. Osmanlı Devlet armalı, Ay-yıldızlı, der sırtlı bez cildinde çok temiz kondisyon. 13x17 cm

  Lot No: 40

  Lot: 40

  12 Kitap tek ciltte. *** (1) Medhal-i Kava'id, Ahmed Cevdet Paşa. Hacı Hüseyin Efendi Matb., 1891, 59s. Özege; 12671. *** (2) Küçük Hıfzıssıhha, Ahmed Rasim. Karabet Matb., 1894, 94s. Özege; 11416. *** (3) Muhtasar Sarf-ı Osmânî, Selim Sabit, 1880, 48s. Özege; 114265. ***(4) Kızlara Mahsus Hıfz-ı Sıhhat, Dr. Mustafa Hüseyin. Kasbar Matb. 1891, 56s. Özege: 9873 ***(5) Mevaidü’l-İn’am Fi Berahini Akaidi’l-İslam, Manastırlı İsmail Hakkı. Mahmud Bey Matb. 1892, 8+134s. Özege; 13358. ***(6) Gunyet üt Talib, Ahmed Faris. Karabet Matb., 87s. Özege; 6337. *** (7) Nazari ve Ameli Usul-i Hendese 2. cilt, Hasan Fuad Paşa. Karabet Matb. 1892, 288s Özege: 15229. *** (8) Sünbülistan yahud Kıraat-i Farisi, Ali Nazima. A. Asarduyan Matb., 1890, 69s. Özege; 18446. *** (9) Çocukların Hıfz- ı Sıhhati, Dr. Mustafa Hüseyin. Kasbar Matb., 1892, 32s. Özege; 3498. ***(10) Talim-ül Farisi, Kemal Paşa. 30s. Özege; 19673. *** (11) Habname-i Latif, Abdüllatif Hafız, Ahter Matb., 1878, 15s. Özege; 6532. ***(12) Risale-i İlm-i Hesab, Matbaa-i Amire, 1883, 128s. Özege; 16923. Osmanlı Devlet armalı, Ay-yıldızlı, der sırtlı bez cildinde çok temiz kondisyon. 13x17 cm

  TLSold
 • Thomas Allom - 2 Volumes-2 Cilt (Volumes) / 1838 Robert Walsh & Thomas Allom, Constantinople and the Scenery of the Seven Churches of Asia Minor illustrated. in a Series of Drawings from Nature by Thomas Allom with an Historical Account of Constantinople, and Descriptions of the Plates, by the Rev. Robert Walsh, LL.D. Chaplain to the British Embassy at the the Ottoman Porte, First, London, Fisher, Sons, & Co., tarihsiz [c. 1838].

Orijinal dönem cildinde;
1.Cilt; 84 sayfa (pages) 46 gravür, 1 İstanbul haritası.
2.Cilt; 100 sayfa (pages) 50 gravür, 1 Akdeniz haritası.
27 x 21 cm.

Thomas Allom; 13 Şubat 1804’te Londra’da dünyaya geldi. Önceleri manzara ressamı olarak çalışmalar yaptı; İngiltere, Fransa ve Osmanlı ülkelerinde resimler çizdi. Fransa’da bulunduğu sırada Kral Louis Philippe’in Dreux’deki şatosunun manzaralarını yaptı; mimar olarak da Highburg’ta Îsâ (1850), Nottinghill’de Saint Peter (1856) kiliselerini inşa etti. 1827-1871 yılları arasında Royal Academy’de projelerini teşhir eden Allom, aynı zamanda İngiliz Mimarlar Enstitüsü’nün (Institute of British Architects) kurucularından biridir. 21 Ağustos 1872’de Barnes’de öldü.
Allom’un İngiltere, Fransa, Belçika gibi Avrupa ülkelerinin dışında Çin’e dair resimleri de vardır. XIX. yüzyılda Osmanlı Devleti’nin bazı yerlerini dolaşan ve bu arada İstanbul’da uzunca bir süre kalan ressam pek çok desen yapmış ve bunlar çelik gravür olarak ünlü İngiliz hakkâkları tarafından işlenip İstanbul’da İngiliz elçiliği rahibi Robert Walsh’ın kaleme aldığı açıklamalı bir metinle birlikte müzayedemizde bulunan bu kitabında (İstanbul ve Küçük Asya’nın yedi kilisesinden manzaralar) toplamıştır.

  Lot No: 41

  Lot: 41

  Thomas Allom - 2 Volumes-2 Cilt (Volumes) / 1838 Robert Walsh & Thomas Allom, Constantinople and the Scenery of the Seven Churches of Asia Minor illustrated. in a Series of Drawings from Nature by Thomas Allom with an Historical Account of Constantinople, and Descriptions of the Plates, by the Rev. Robert Walsh, LL.D. Chaplain to the British Embassy at the the Ottoman Porte, First, London, Fisher, Sons, & Co., tarihsiz [c. 1838]. Orijinal dönem cildinde; 1.Cilt; 84 sayfa (pages) 46 gravür, 1 İstanbul haritası. 2.Cilt; 100 sayfa (pages) 50 gravür, 1 Akdeniz haritası. 27 x 21 cm. Thomas Allom; 13 Şubat 1804’te Londra’da dünyaya geldi. Önceleri manzara ressamı olarak çalışmalar yaptı; İngiltere, Fransa ve Osmanlı ülkelerinde resimler çizdi. Fransa’da bulunduğu sırada Kral Louis Philippe’in Dreux’deki şatosunun manzaralarını yaptı; mimar olarak da Highburg’ta Îsâ (1850), Nottinghill’de Saint Peter (1856) kiliselerini inşa etti. 1827-1871 yılları arasında Royal Academy’de projelerini teşhir eden Allom, aynı zamanda İngiliz Mimarlar Enstitüsü’nün (Institute of British Architects) kurucularından biridir. 21 Ağustos 1872’de Barnes’de öldü. Allom’un İngiltere, Fransa, Belçika gibi Avrupa ülkelerinin dışında Çin’e dair resimleri de vardır. XIX. yüzyılda Osmanlı Devleti’nin bazı yerlerini dolaşan ve bu arada İstanbul’da uzunca bir süre kalan ressam pek çok desen yapmış ve bunlar çelik gravür olarak ünlü İngiliz hakkâkları tarafından işlenip İstanbul’da İngiliz elçiliği rahibi Robert Walsh’ın kaleme aldığı açıklamalı bir metinle birlikte müzayedemizde bulunan bu kitabında (İstanbul ve Küçük Asya’nın yedi kilisesinden manzaralar) toplamıştır.

  TLSold
 • 5 Photos of Celal Bayar and Adnan Menderes-Cumhurbaşkanı Celal Bayar ve Başbakan Adnan Menderes'in Yassıada'da getirilişleri ve yargılanma süreçlerine dair 5 adet T.C.Ordusu Foto Film Merkezi kaşeli fotoğraf. 18x13 cm

  Lot No: 42

  Lot: 42

  5 Photos of Celal Bayar and Adnan Menderes-Cumhurbaşkanı Celal Bayar ve Başbakan Adnan Menderes'in Yassıada'da getirilişleri ve yargılanma süreçlerine dair 5 adet T.C.Ordusu Foto Film Merkezi kaşeli fotoğraf. 18x13 cm

  TLSold
 • Signed by Ara Guler / Celal Bayar-Cumhurbaşkanı Celal Bayar, Meclis Başkanı Refik Koraltan ve diğer devlet adamları, Cumhuriyet Bayramı resepsiyonu sebebiyle T.B.M.M binası önünde, tek nüsha, Ara Güler İmzalı, arkası Ara Güler Hayat Mecmuası kaşeli, 16x10 cm. 

Sağda Ara Güler kendi çektiği fotoğrafı imzalamadan önce incelerken çekilmiş fotoğrafı bulunmaktadır. İkisi bir arada..çerçeveli.

  Lot No: 43

  Lot: 43

  Signed by Ara Guler / Celal Bayar-Cumhurbaşkanı Celal Bayar, Meclis Başkanı Refik Koraltan ve diğer devlet adamları, Cumhuriyet Bayramı resepsiyonu sebebiyle T.B.M.M binası önünde, tek nüsha, Ara Güler İmzalı, arkası Ara Güler Hayat Mecmuası kaşeli, 16x10 cm. Sağda Ara Güler kendi çektiği fotoğrafı imzalamadan önce incelerken çekilmiş fotoğrafı bulunmaktadır. İkisi bir arada..çerçeveli.

  TLSold
 • Şefik Aker's handwritten-(1) 1931 yılında bir kongre esnasında çekilmiş aralarında Hasan Ali Yücel, Reşat Nuri Güntekin'in de bulunduğu arkası Hasan Ali Yücel imzalı toplu fotoğraf. 10x6,5 cm 

(2) Atatürk Trabzon Köşkü bahçesinde çekilmiş aralarında Hasan Ali Yücel'in bulunduğu fotoğraf. Fotoğrafın arkasında oğlu Can Yücel'in kendi el yazısı ile aldığı Babam müfettişken... yazdığı not bulunmaktadır. 12x7 cm.

Toplam 2 adet fotoğraf.

  Lot No: 44

  Lot: 44

  Şefik Aker's handwritten-(1) 1931 yılında bir kongre esnasında çekilmiş aralarında Hasan Ali Yücel, Reşat Nuri Güntekin'in de bulunduğu arkası Hasan Ali Yücel imzalı toplu fotoğraf. 10x6,5 cm (2) Atatürk Trabzon Köşkü bahçesinde çekilmiş aralarında Hasan Ali Yücel'in bulunduğu fotoğraf. Fotoğrafın arkasında oğlu Can Yücel'in kendi el yazısı ile aldığı Babam müfettişken... yazdığı not bulunmaktadır. 12x7 cm. Toplam 2 adet fotoğraf.

  TLSold
 • Savaş - Askeri / Siyasi Tarih / Şefik Aker-Atatürk'ün silah arkadaşı, Milli Mücadele’nin başlarında önemli görevler üstlenmiş, büyük savaşlarda komutanlık yapmış, Albay Mehmet Şefik Aker'in hatıratları kitaplaştırmadan önce kaleme aldığı orijinal el yazısı, düzeltmeler ve eklemeler içeren osmanlıca imzalı ön taslaklar, 6 sayfa. ''...Rumların bu ahval ve cüretleri not edilse de itilaf maalleri tenvir ederse çok faydalı olur...''

  Lot No: 45

  Lot: 45

  Savaş - Askeri / Siyasi Tarih / Şefik Aker-Atatürk'ün silah arkadaşı, Milli Mücadele’nin başlarında önemli görevler üstlenmiş, büyük savaşlarda komutanlık yapmış, Albay Mehmet Şefik Aker'in hatıratları kitaplaştırmadan önce kaleme aldığı orijinal el yazısı, düzeltmeler ve eklemeler içeren osmanlıca imzalı ön taslaklar, 6 sayfa. ''...Rumların bu ahval ve cüretleri not edilse de itilaf maalleri tenvir ederse çok faydalı olur...''

  TLSold
 • Letter written by Cahit Sıtkı Tarancı to Yasar Nabi Nayır-Türk edebiyatına damga vurmuş isimlerden şair ve yazar Cahit Sıtkı Tarancı'nın Varlık Dergisi ve Varlık Yayınevi'ni sahibi Yaşar Nabi Nayır'a yazmış olduğu 1946 tarihli depresyon geçirdiği bir dönemde kaleme aldığı osmanlıca mektup. ''Yaşar'cığım, Kabahatler, ihmaller, kusurlar, hatalar, münasebetsizlikler hepsi bende, biliyorum... Evet ne anket cevabı yollayabiliyorum, ne bitmiş şiirim var, ne de vaat ettiğim ve elimde olan makaleyi tamamlayabildim... Son on kitabında Galatasaray Klübü adresime, ama muhakkak bu adrese gönderilmesini bilhassa rica ederim... Ziya'ya ve sana ciltli yollayacağım gecikmesi bundandı özür diler, teşekkür eder, gözünden öperim...

  Lot No: 46

  Lot: 46

  Letter written by Cahit Sıtkı Tarancı to Yasar Nabi Nayır-Türk edebiyatına damga vurmuş isimlerden şair ve yazar Cahit Sıtkı Tarancı'nın Varlık Dergisi ve Varlık Yayınevi'ni sahibi Yaşar Nabi Nayır'a yazmış olduğu 1946 tarihli depresyon geçirdiği bir dönemde kaleme aldığı osmanlıca mektup. ''Yaşar'cığım, Kabahatler, ihmaller, kusurlar, hatalar, münasebetsizlikler hepsi bende, biliyorum... Evet ne anket cevabı yollayabiliyorum, ne bitmiş şiirim var, ne de vaat ettiğim ve elimde olan makaleyi tamamlayabildim... Son on kitabında Galatasaray Klübü adresime, ama muhakkak bu adrese gönderilmesini bilhassa rica ederim... Ziya'ya ve sana ciltli yollayacağım gecikmesi bundandı özür diler, teşekkür eder, gözünden öperim...

  TLSold
 • Hüsrev Gerede-Asker, siyasetçi ve diplomat Hüsrev Gerede'ye ait konsolosluk yaptığı dönemlerde kullandığı ''R.Hüsrev Gerede'' yazılı şahsi kaşe (4 cm) ve sap kısmı akik taşından ucu değişebilen insiyalsiz mühür (8 cm) lotu.

  Lot No: 47

  Lot: 47

  Hüsrev Gerede-Asker, siyasetçi ve diplomat Hüsrev Gerede'ye ait konsolosluk yaptığı dönemlerde kullandığı ''R.Hüsrev Gerede'' yazılı şahsi kaşe (4 cm) ve sap kısmı akik taşından ucu değişebilen insiyalsiz mühür (8 cm) lotu.

  TLSold
 • Hüsrev Gerede in Tokyo / Japan-Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet tarihinin önemli isimlerinden olan Türk asker, siyasetçi ve diplomat Hüsrev Gerede'nin, Tokyo'da büyükelçi olarak bulunduğu dönem kendisi ile görev yapan Reşat Kerimol, sefaret heyeti ve Japonya'da görev yapan türk bahriyeli subaylar ile birarada, elçilik özel davetinde. S. ICHIDA. OSAKA&KOBE yazılı orijinal paspartusunda, fotoğraf çil kondisyondadır. Fotoğraf 27x21 cm

  Lot No: 48

  Lot: 48

  Hüsrev Gerede in Tokyo / Japan-Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet tarihinin önemli isimlerinden olan Türk asker, siyasetçi ve diplomat Hüsrev Gerede'nin, Tokyo'da büyükelçi olarak bulunduğu dönem kendisi ile görev yapan Reşat Kerimol, sefaret heyeti ve Japonya'da görev yapan türk bahriyeli subaylar ile birarada, elçilik özel davetinde. S. ICHIDA. OSAKA&KOBE yazılı orijinal paspartusunda, fotoğraf çil kondisyondadır. Fotoğraf 27x21 cm

  TLSold
 • 2 Photos of Ottoman circumcision-2 Adet Sünnet Hatırası fotoğrafı.

1 ) Osmanlı Dönemi hanedan üyesi soylu bir ailenin evlerinde özel hazırlanmış sünnet yatağında yatan oğulları ile çektirdikleri hatıra fotoğrafı. Orijinal dönem paspartusunda, mükemmel kondisyon. 23x17 cm

2) Kurtuluş Savaşı dönemi, asker bir paşa oğlunun sünnet ziyaretine gelen askeri üniformalı komutanların, sünnet yatağı çevresinde çektirdiği hatıra fotoğrafı. 22,5x16 cm

  Lot No: 49

  Lot: 49

  2 Photos of Ottoman circumcision-2 Adet Sünnet Hatırası fotoğrafı. 1 ) Osmanlı Dönemi hanedan üyesi soylu bir ailenin evlerinde özel hazırlanmış sünnet yatağında yatan oğulları ile çektirdikleri hatıra fotoğrafı. Orijinal dönem paspartusunda, mükemmel kondisyon. 23x17 cm 2) Kurtuluş Savaşı dönemi, asker bir paşa oğlunun sünnet ziyaretine gelen askeri üniformalı komutanların, sünnet yatağı çevresinde çektirdiği hatıra fotoğrafı. 22,5x16 cm

  TLSold
 • Smyrne Occupation-İzmir'in İşgali sırasında kurtuluşun kahramanlarından bir grup komutan, yüzbaşı, teğmen ve subaylar toplu fotoğraf. Fotoğraf altında osmanlıca ''İzmir'de Karargahım ile Birlikte, 21 Temmuz 1331'' yazmaktadır. Çok temiz kondisyonda nadir fotoğraf; 27x11 cm

  Lot No: 50

  Lot: 50

  Smyrne Occupation-İzmir'in İşgali sırasında kurtuluşun kahramanlarından bir grup komutan, yüzbaşı, teğmen ve subaylar toplu fotoğraf. Fotoğraf altında osmanlıca ''İzmir'de Karargahım ile Birlikte, 21 Temmuz 1331'' yazmaktadır. Çok temiz kondisyonda nadir fotoğraf; 27x11 cm

  TLSold
 • Signed photo by Ali bey to Cemal Pacha-Kurtuluş Savaşı 4. Kolordu kumandanı Ali Bey'den I. Dünya Savaşı komutanlarından, eski bahriye nazırı Cemal Paşa'ya osmanlıca ''Refik-i Muhterem Saadetli Cemal Paşa Hazretlerine, Ali '' yazılı ithaflı, imzalı portre fotoğrafı. Çok temiz, Greek Panos Gheralis Smyrne (izmir) paspartusunda, 25x19 cm

  Lot No: 51

  Lot: 51

  Signed photo by Ali bey to Cemal Pacha-Kurtuluş Savaşı 4. Kolordu kumandanı Ali Bey'den I. Dünya Savaşı komutanlarından, eski bahriye nazırı Cemal Paşa'ya osmanlıca ''Refik-i Muhterem Saadetli Cemal Paşa Hazretlerine, Ali '' yazılı ithaflı, imzalı portre fotoğrafı. Çok temiz, Greek Panos Gheralis Smyrne (izmir) paspartusunda, 25x19 cm

  TLSold
 • Cemal Pacha / NAVY-Bahriye Nazırı Cemal Paşa, Bahriye Subayları ve Kaptanlar ile İzmir Limanında ay-yıldız armalı bir torpido botu üzerinde, dönem paspartusunda, çok temiz kondisyon 17x12 cm

  Lot No: 52

  Lot: 52

  Cemal Pacha / NAVY-Bahriye Nazırı Cemal Paşa, Bahriye Subayları ve Kaptanlar ile İzmir Limanında ay-yıldız armalı bir torpido botu üzerinde, dönem paspartusunda, çok temiz kondisyon 17x12 cm

  TLSold
 • Ottoman Independance War / Salih Bozok - Ali Sait Akbaytogan - Muzaffer Kılıç-Kurtuluş Savaşı sırasında, Mustafa Kemal Atatürk'ün çocukluk arkadaşı ve yaveri Salih Bozok, bir diğer yaveri üstteğmen Muzaffer Kılıç ve o dönem Doğu Cephesi Komutanı olan Orgeneral Ali Sait Akbaytogan birarada. Mükemmel kondisyon .Paspartulu, dönem çerçevesinde, fotoğraf 17x12 cm

  Lot No: 53

  Lot: 53

  Ottoman Independance War / Salih Bozok - Ali Sait Akbaytogan - Muzaffer Kılıç-Kurtuluş Savaşı sırasında, Mustafa Kemal Atatürk'ün çocukluk arkadaşı ve yaveri Salih Bozok, bir diğer yaveri üstteğmen Muzaffer Kılıç ve o dönem Doğu Cephesi Komutanı olan Orgeneral Ali Sait Akbaytogan birarada. Mükemmel kondisyon .Paspartulu, dönem çerçevesinde, fotoğraf 17x12 cm

  TLSold
 • Letter written to Mustafa Kemal Atatürk by Bekir Sami, Turkey's first foreign minister-Türkiye'nin ilk dışişleri bakanı Bekir Sami ( Kunduh) tarafından, 1337 yılında Mustafa Kemal Paşa'ya polis ve devlet teşkilat içerisinden bir ekibin Rus Sefarathanesi içinde hafiyelik yaptığı, takibin devam ettiği ve düzenli bilgi akışı sağlanacağı yönünde yazmış olduğu osmanlıca istihbarat mektubu. ''Muhterem Paşa Hazretleri... Rahatsızlığım mael tesessüf devam ediyor... Polis teşkilatının yaptığı tahrifata nazaran Komiser Remzi, Karahisar mebusu Şükrü, Komisyon Heyeti Katibi Hayrettin Halim Bey gibi bazı zevatın daimen rus sefarethanesine devamla bazı müzakerat- ı hafiyede bulundukları ve bazı adamlar gönderdikleri haber alınmıştır... Takibata devam ediyoruz. Gereği için nazar-ı dikkat-i devletlerine celb ile arzı hürmet ederim. İmza; Bekir Sami (Kunduh) ... Mükemmel kondisyonda, Çok nadir.

  Lot No: 54

  Lot: 54

  Letter written to Mustafa Kemal Atatürk by Bekir Sami, Turkey's first foreign minister-Türkiye'nin ilk dışişleri bakanı Bekir Sami ( Kunduh) tarafından, 1337 yılında Mustafa Kemal Paşa'ya polis ve devlet teşkilat içerisinden bir ekibin Rus Sefarathanesi içinde hafiyelik yaptığı, takibin devam ettiği ve düzenli bilgi akışı sağlanacağı yönünde yazmış olduğu osmanlıca istihbarat mektubu. ''Muhterem Paşa Hazretleri... Rahatsızlığım mael tesessüf devam ediyor... Polis teşkilatının yaptığı tahrifata nazaran Komiser Remzi, Karahisar mebusu Şükrü, Komisyon Heyeti Katibi Hayrettin Halim Bey gibi bazı zevatın daimen rus sefarethanesine devamla bazı müzakerat- ı hafiyede bulundukları ve bazı adamlar gönderdikleri haber alınmıştır... Takibata devam ediyoruz. Gereği için nazar-ı dikkat-i devletlerine celb ile arzı hürmet ederim. İmza; Bekir Sami (Kunduh) ... Mükemmel kondisyonda, Çok nadir.

  TLSold
 • Atatürk / Siyasi Tarih-(1) Mustafa Kemal Atatürk İstanbul'a gelişinde Ertuğrul Yatı'nda güvertede, TBMM başkanı Kazım Özalp, Salih Bozok, Ahmet Tevfik Rüştü Aras, Nuri Conker ve Kılıç Ali ile birlikte. (01.07.1927) 22x17 cm. 

(2) Ertuğrul Yatı'nda bir araya gelen aralarında TBMM başkanı Kazım Özalp, Ahmet Tevfik Rüştü Aras, Ahmet Muhtar Mollaoğlu, diğer devlet adamları ve siyasetçiler. Dönem paspartusunda, 23x17 cm

  Lot No: 55

  Lot: 55

  Atatürk / Siyasi Tarih-(1) Mustafa Kemal Atatürk İstanbul'a gelişinde Ertuğrul Yatı'nda güvertede, TBMM başkanı Kazım Özalp, Salih Bozok, Ahmet Tevfik Rüştü Aras, Nuri Conker ve Kılıç Ali ile birlikte. (01.07.1927) 22x17 cm. (2) Ertuğrul Yatı'nda bir araya gelen aralarında TBMM başkanı Kazım Özalp, Ahmet Tevfik Rüştü Aras, Ahmet Muhtar Mollaoğlu, diğer devlet adamları ve siyasetçiler. Dönem paspartusunda, 23x17 cm

  TLSold
 • Atatürk-Mustafa Kemal Atatürk, Samsun Çarşamba Demiryolu İnşaatı'nı başlatan törende halka hitap ederken. (21.09.1924) Dönem paspartusunda, fotoğraf; 16,5x12,5 cm

  Lot No: 56

  Lot: 56

  Atatürk-Mustafa Kemal Atatürk, Samsun Çarşamba Demiryolu İnşaatı'nı başlatan törende halka hitap ederken. (21.09.1924) Dönem paspartusunda, fotoğraf; 16,5x12,5 cm

  TLSold
 • Atatürk-Mustafa Kemal Atatürk, İsmet Paşa ve Mareşal Fevzi Çakmak ile Ege Manevralarında dinlenirken, Çamlık, Aydın. (10-11.10.1937) 14x9 cm

  Lot No: 57

  Lot: 57

  Atatürk-Mustafa Kemal Atatürk, İsmet Paşa ve Mareşal Fevzi Çakmak ile Ege Manevralarında dinlenirken, Çamlık, Aydın. (10-11.10.1937) 14x9 cm

  TLSold
 • Atatürk / İsmet İnönü-Mustafa Kemal Atatürk, İsmet İnönü ve Fevzi Çakmak, Çorlu Çerkezköy yakınlarında düzenlenen, Trakya Manevraları'nda. (17-20.08.1937) Dönem baskısı 14x9 cm

  Lot No: 58

  Lot: 58

  Atatürk / İsmet İnönü-Mustafa Kemal Atatürk, İsmet İnönü ve Fevzi Çakmak, Çorlu Çerkezköy yakınlarında düzenlenen, Trakya Manevraları'nda. (17-20.08.1937) Dönem baskısı 14x9 cm

  TLSold
 • Atatürk-Mustafa Kemal Atatürk ve Fevzi Çakmak, Çorlu Çerkezköy yakınlarında düzenlenen, Trakya Manevraları'nda. (17-20.08.1937) Dönem baskısı 14x9 cm

  Lot No: 59

  Lot: 59

  Atatürk-Mustafa Kemal Atatürk ve Fevzi Çakmak, Çorlu Çerkezköy yakınlarında düzenlenen, Trakya Manevraları'nda. (17-20.08.1937) Dönem baskısı 14x9 cm

  TLSold
 • Atatürk-Gazi Mustafa Kemal Paşa, beraberinde eşi Latife Hanım, milletvekilleri, Başyaver, Muhafız Birliği Komutanı 17 Mart 1923 günü Mersin ziyareti sırasında kendilerini karşılayanlar arasında. Dönem paspartusunda, fotoğraf; 24x18 cm

  Lot No: 60

  Lot: 60

  Atatürk-Gazi Mustafa Kemal Paşa, beraberinde eşi Latife Hanım, milletvekilleri, Başyaver, Muhafız Birliği Komutanı 17 Mart 1923 günü Mersin ziyareti sırasında kendilerini karşılayanlar arasında. Dönem paspartusunda, fotoğraf; 24x18 cm

  TLSold
 • Atatürk-Gazi Mustafa Kemal Paşa'nın, Adana Kız Öğretmen Okulu'nda karşılanışı. (16.03.1923) Dönem baskısı 18x13 cm

  Lot No: 61

  Lot: 61

  Atatürk-Gazi Mustafa Kemal Paşa'nın, Adana Kız Öğretmen Okulu'nda karşılanışı. (16.03.1923) Dönem baskısı 18x13 cm

  TLSold
 • Atatürk-Mustafa Kemal Atatürk'ün Afganistan Kralı Amanullah Han ve eşi Kraliçe Süreyya'nın şerefine verilen yemek davetine katılmaları. (20.05.1928) Dönem baskısı 14x9 cm

  Lot No: 62

  Lot: 62

  Atatürk-Mustafa Kemal Atatürk'ün Afganistan Kralı Amanullah Han ve eşi Kraliçe Süreyya'nın şerefine verilen yemek davetine katılmaları. (20.05.1928) Dönem baskısı 14x9 cm

  TLSold
 • Atatürk-Mustafa Kemal Atatürk, eşi Latife hanım, Kılıç Ali, Salih Bozok ve komutanlar ile ile birlikte Bursa'da, karşılama için hazırlanmış tak önünde, 1924 Orijinal dönem paspartusunda, 23x18 cm

  Lot No: 63

  Lot: 63

  Atatürk-Mustafa Kemal Atatürk, eşi Latife hanım, Kılıç Ali, Salih Bozok ve komutanlar ile ile birlikte Bursa'da, karşılama için hazırlanmış tak önünde, 1924 Orijinal dönem paspartusunda, 23x18 cm

  TLSold
 • Atatürk-Mustafa Kemal Paşa Hazretlerinin Adanayı Ziyaretleri Hatırası Adana 17 Mayıs 1339, Mustafa Kemal Paşa Latife Hanım ve Salih Bozok Adan halkı ile birlikte

  Lot No: 64

  Lot: 64

  Atatürk-Mustafa Kemal Paşa Hazretlerinin Adanayı Ziyaretleri Hatırası Adana 17 Mayıs 1339, Mustafa Kemal Paşa Latife Hanım ve Salih Bozok Adan halkı ile birlikte

  TLSold
 • Signed document by Mustafa Kemal Ataturk-Büyük Millet Meclisi Riyaseti Baş Kitabeti antetli evrak üzerinde Ankara 2-8-37 tarihliTürkiye Büyük Millet Meclisi Reisi Mustafa Kemal Islak imzalı (tüfek imza) mektup.

Mektup Saruhan Mebusu Necati beye (Mustafa Necati) Kastamonu İstiklal Mahkemesine seçilmesi münasebetiyle yazılmıştır.

Saruhan Mebusu Necati Beye;
İstiklal Mahkemeleri intihabında zat-ı alileri ihraz-ı ekseriyet etmiş ve Kastamonu mahkemesine tefrik edilmiş ve İstiklal Mahkemeleri icra (?) icra edilmiş intihabat-ı ahirede de (?) ihraz-ı ekseriyet eden zevatdan kimlerin nerelere memur edildiği natık liste zabt idilmiştir.mezkur listede de muharrer olduğu vechile bu mahkemeler istiklal mahkemleri kanunu çıkarıldığı zaman teşekkül eden mahkemelerin esas numaralarını muhafaza edeceklerdir. Mahkemelerin hudud-ı kazaiyeleri şimdilik mahkemelerin ilk teşkili esnasında ... olub bu hudutlar hakkında heyet-i vekileden talep edilmiş teklifin vürüdunda meclis-i heyet-i umumiyesince tasdikini müteakip ... işar kılınacakdır. Mahkemelere ait şifreler meclis baş kitabetinden alınacaktır efendim
Türkiye Büyük Mİllet Meclisi Reisi
(İmza)

  Lot No: 65

  Lot: 65

  Signed document by Mustafa Kemal Ataturk-Büyük Millet Meclisi Riyaseti Baş Kitabeti antetli evrak üzerinde Ankara 2-8-37 tarihliTürkiye Büyük Millet Meclisi Reisi Mustafa Kemal Islak imzalı (tüfek imza) mektup. Mektup Saruhan Mebusu Necati beye (Mustafa Necati) Kastamonu İstiklal Mahkemesine seçilmesi münasebetiyle yazılmıştır. Saruhan Mebusu Necati Beye; İstiklal Mahkemeleri intihabında zat-ı alileri ihraz-ı ekseriyet etmiş ve Kastamonu mahkemesine tefrik edilmiş ve İstiklal Mahkemeleri icra (?) icra edilmiş intihabat-ı ahirede de (?) ihraz-ı ekseriyet eden zevatdan kimlerin nerelere memur edildiği natık liste zabt idilmiştir.mezkur listede de muharrer olduğu vechile bu mahkemeler istiklal mahkemleri kanunu çıkarıldığı zaman teşekkül eden mahkemelerin esas numaralarını muhafaza edeceklerdir. Mahkemelerin hudud-ı kazaiyeleri şimdilik mahkemelerin ilk teşkili esnasında ... olub bu hudutlar hakkında heyet-i vekileden talep edilmiş teklifin vürüdunda meclis-i heyet-i umumiyesince tasdikini müteakip ... işar kılınacakdır. Mahkemelere ait şifreler meclis baş kitabetinden alınacaktır efendim Türkiye Büyük Mİllet Meclisi Reisi (İmza)

  TLSold
 • Signed document by Mustafa Kemal Ataturk-Türkiye Büyük Milet Meclisi Riyaseti Hususi
Ankara 23-8-1339 Kadıköy ve Çamlıca Liseleri Fransızca Muallimi Hüseyin Zeki Beye 18 Ağustos 1339 tarihli mektubunuzu ve TBMM'nin yeni devresinin küşadı münasebetiyle tanzim edilen (Türk İli) ünvanlı manzumenin nüsha-i matbuasını memnuniyetle aldım. İhsan buyurulan hissiyat-ı samimaneye beyan-ı teşekkürat eylerim efendim.
Türkiye Büyük Millet Reisi
Başkumandan
Gazi (İmza)

  Lot No: 66

  Lot: 66

  Signed document by Mustafa Kemal Ataturk-Türkiye Büyük Milet Meclisi Riyaseti Hususi Ankara 23-8-1339 Kadıköy ve Çamlıca Liseleri Fransızca Muallimi Hüseyin Zeki Beye 18 Ağustos 1339 tarihli mektubunuzu ve TBMM'nin yeni devresinin küşadı münasebetiyle tanzim edilen (Türk İli) ünvanlı manzumenin nüsha-i matbuasını memnuniyetle aldım. İhsan buyurulan hissiyat-ı samimaneye beyan-ı teşekkürat eylerim efendim. Türkiye Büyük Millet Reisi Başkumandan Gazi (İmza)

  TLSold
 • Autographed photo by Mustafa Kemal Ataturk-Mustafa Kemal Atatürk'ün 27 Ekim 1913 – 20 Ocak 1915 tarihleri arasında yaptığı Sofya Ataşemiliterliği esnasında;

 "Le 14/27 Novembre 1914 Souvenir - KEMAL" olarak imzaladığı 33x24 cm ölçüsünde Sofya (Bulgaristan editörlü) çok nadir fotoğrafı..

  Lot No: 67

  Lot: 67

  Autographed photo by Mustafa Kemal Ataturk-Mustafa Kemal Atatürk'ün 27 Ekim 1913 – 20 Ocak 1915 tarihleri arasında yaptığı Sofya Ataşemiliterliği esnasında; "Le 14/27 Novembre 1914 Souvenir - KEMAL" olarak imzaladığı 33x24 cm ölçüsünde Sofya (Bulgaristan editörlü) çok nadir fotoğrafı..

  TLSold
 • 1865 Rare Album with 28 Engraving of Constantinople-1865 Album zur Erinnerung an constantinopel - Özel kabında içinde İstanbul ile ilgili 28 bakır baskı gravür içeren çok nadir albüm.

Her gravür 33x24 cm'dir (Each size) 

Please look at detail page to see 28 Engravings.

  Lot No: 68

  Lot: 68

  1865 Rare Album with 28 Engraving of Constantinople-1865 Album zur Erinnerung an constantinopel - Özel kabında içinde İstanbul ile ilgili 28 bakır baskı gravür içeren çok nadir albüm. Her gravür 33x24 cm'dir (Each size) Please look at detail page to see 28 Engravings.

  TLSold
 • WW1-Külliyat-ı Ulum ve Fünun-ı Harbiye'den, Takım 1, Kısım 3, Sıra 7.  "Avrupa Ordularının 1310 Sene-i Hicriyesinde Sahra ve Cebel Topları Albümü", Devlet-i Aliyye,  Almanya, Fransa, Avusturya, Rusya, İtalya, İngiltere, İSviçre, İspanya, İsveç, Flemenk, Eylül 1313. Topçu Erkan-ı Harbiye Miralaylarından, Ahmed Muhtar, ıslak imzalı. Pangaltı Mekteb-i Fünun-ı Harbiye Matbaa, 1313. Kapak haliyle, iç sayfalarda çok temiz kondisyonda detaylı 62 adet şema bulunmaktadır., nadir. 44x30 cm

  Lot No: 69

  Lot: 69

  WW1-Külliyat-ı Ulum ve Fünun-ı Harbiye'den, Takım 1, Kısım 3, Sıra 7.  "Avrupa Ordularının 1310 Sene-i Hicriyesinde Sahra ve Cebel Topları Albümü", Devlet-i Aliyye,  Almanya, Fransa, Avusturya, Rusya, İtalya, İngiltere, İSviçre, İspanya, İsveç, Flemenk, Eylül 1313. Topçu Erkan-ı Harbiye Miralaylarından, Ahmed Muhtar, ıslak imzalı. Pangaltı Mekteb-i Fünun-ı Harbiye Matbaa, 1313. Kapak haliyle, iç sayfalarda çok temiz kondisyonda detaylı 62 adet şema bulunmaktadır., nadir. 44x30 cm

  TLSold
 • NAVY-Ahen ve Zırhlı ve Mürekkeb ve Torpido Sefain İnşası Ameliyat ve Nazariyatı. Yazan: Mehmed Paşa, İstanbul, H.1307-M.1890, Bahriye Matbaası, Sayfa: 14+612+3+37 Levha, ÖZEGE: 173; Orijinal kırmızı bez cildinde. Zamana bağlı ciltte kısmi solma mevcuttur. Çok nadir

  Lot No: 70

  Lot: 70

  NAVY-Ahen ve Zırhlı ve Mürekkeb ve Torpido Sefain İnşası Ameliyat ve Nazariyatı. Yazan: Mehmed Paşa, İstanbul, H.1307-M.1890, Bahriye Matbaası, Sayfa: 14+612+3+37 Levha, ÖZEGE: 173; Orijinal kırmızı bez cildinde. Zamana bağlı ciltte kısmi solma mevcuttur. Çok nadir

  TLSold
 • Osmanlı - Rus Seferi, Plevne Savunması, 2. Cilt, Ali Fuad - İbrahim Hilmi, Mahmud Bey Matbaası, Dersaadet, 1327. Arka iç kapakta, hiç açılmamış ek haritaları mevcuttur. Osmanlıca, Rus ve Türk devlet armaları ve harita görselli kırmızı bez cildinde. Temiz kondisyon. 24x17 cm

  Lot No: 71

  Lot: 71

  Osmanlı - Rus Seferi, Plevne Savunması, 2. Cilt, Ali Fuad - İbrahim Hilmi, Mahmud Bey Matbaası, Dersaadet, 1327. Arka iç kapakta, hiç açılmamış ek haritaları mevcuttur. Osmanlıca, Rus ve Türk devlet armaları ve harita görselli kırmızı bez cildinde. Temiz kondisyon. 24x17 cm

  TLSold
 • Visit of Kaiser Wilhelm to İstanbul-Alman İmparatoru Kaiser II. Wilhelm 1917 yılında İstanbul'a gelişi sebebiyle kendisine tahsis edilen Sultan V. Mehmet Reşat'a ait saltanat kayığı içinde alman devlet adamları ile birlikte. 14x9 cm

  Lot No: 72

  Lot: 72

  Visit of Kaiser Wilhelm to İstanbul-Alman İmparatoru Kaiser II. Wilhelm 1917 yılında İstanbul'a gelişi sebebiyle kendisine tahsis edilen Sultan V. Mehmet Reşat'a ait saltanat kayığı içinde alman devlet adamları ile birlikte. 14x9 cm

  TLSold
 • Visit of Kaiser Wilhelm to İstanbul-Alman İmparatoru Kaiser II. Wilhelm 1917 yılında İstanbul ziyareti sırasında, Osmanlı Padişahı V.Mehmet Reşat ve Enver Paşa ile birlikte, Galata Köprüsü üzerinde saltanat arabasından halkı selamlarken. 15 Ekim 1917. 14x9 cm

  Lot No: 73

  Lot: 73

  Visit of Kaiser Wilhelm to İstanbul-Alman İmparatoru Kaiser II. Wilhelm 1917 yılında İstanbul ziyareti sırasında, Osmanlı Padişahı V.Mehmet Reşat ve Enver Paşa ile birlikte, Galata Köprüsü üzerinde saltanat arabasından halkı selamlarken. 15 Ekim 1917. 14x9 cm

  TLSold
 • WW1 / Kaiser Wilhelm-Son Alman İmparatoru ve Prusya Kralı Kaiser II. Wilhelm, 1. Dünya Savaşı döneminde beraberindeki devlet adamları ve üst düzey komutanlar ile Alman ordusu askerlerinin geçidini izlerken. Fotoğrafçı soğuk damgalı, çok temiz kondisyon. 14x9 cm

  Lot No: 74

  Lot: 74

  WW1 / Kaiser Wilhelm-Son Alman İmparatoru ve Prusya Kralı Kaiser II. Wilhelm, 1. Dünya Savaşı döneminde beraberindeki devlet adamları ve üst düzey komutanlar ile Alman ordusu askerlerinin geçidini izlerken. Fotoğrafçı soğuk damgalı, çok temiz kondisyon. 14x9 cm

  TLSold
 • Hasan İzzet Pacha-I. Dünya Savaşı başlamadan önce Kafkasya Cephesi'nde bulunan 3. Ordu komutanlığı görevini üstlenmiş, Enver Paşa'nın harp akademisinden hocası olan Hasan İzzet Paşa'nın gençliğine ait portre fotoğrafı. Hasan İzzet Paşa, şair, Ali Mümtaz Arolat'ın babası, şarkıcı Metin Arolat'ın büyük dedesidir. dönem paspartusunda, 13x19 cm

  Lot No: 75

  Lot: 75

  Hasan İzzet Pacha-I. Dünya Savaşı başlamadan önce Kafkasya Cephesi'nde bulunan 3. Ordu komutanlığı görevini üstlenmiş, Enver Paşa'nın harp akademisinden hocası olan Hasan İzzet Paşa'nın gençliğine ait portre fotoğrafı. Hasan İzzet Paşa, şair, Ali Mümtaz Arolat'ın babası, şarkıcı Metin Arolat'ın büyük dedesidir. dönem paspartusunda, 13x19 cm

  TLSold
 • Egypt / Khedive-Mısır Hidivi İsmail Paşa ve Tevfik Paşa döneminde bayındırlık bakanlığı yapmış olan Hüseyin Fahri Paşa gençliği, Atelier Phebus Constantinople kabin fotoğrafı. 22x13 cm

  Lot No: 76

  Lot: 76

  Egypt / Khedive-Mısır Hidivi İsmail Paşa ve Tevfik Paşa döneminde bayındırlık bakanlığı yapmış olan Hüseyin Fahri Paşa gençliği, Atelier Phebus Constantinople kabin fotoğrafı. 22x13 cm

  TLSold
 • Greek Konstantinos Karatheodoris-Cabinet photo of Pascal Sebah / Konstantinos Karatheodoris, Osmanlı Rum devlet adamı, 1906'dan 1907'ye kadar Osmanlı tarafından atanan Samos Prensi olarak görev yapmıştır.

  Lot No: 77

  Lot: 77

  Greek Konstantinos Karatheodoris-Cabinet photo of Pascal Sebah / Konstantinos Karatheodoris, Osmanlı Rum devlet adamı, 1906'dan 1907'ye kadar Osmanlı tarafından atanan Samos Prensi olarak görev yapmıştır.

  TLSold
 • Egypt / Khedive-Mısır Hidivi Abbas Hilmi Paşa ve heyeti, Emir 1. Abdullah ile Ürdün Amman'da, 24x17 cm

  Lot No: 78

  Lot: 78

  Egypt / Khedive-Mısır Hidivi Abbas Hilmi Paşa ve heyeti, Emir 1. Abdullah ile Ürdün Amman'da, 24x17 cm

  TLSold
 • Yusuf İzzeddin Effendi / Dynasty-Sultan Abdülaziz'in henüz şehzade iken doğan oğlu, Türk asker ve Osmanlı şehzadesi Yusuf İzzeddin Efendi (arkada sağda) ve bir hanedan mensubu ile fayton arabası içinde yaverler ile birlikte. 17x11,5 cm

  Lot No: 79

  Lot: 79

  Yusuf İzzeddin Effendi / Dynasty-Sultan Abdülaziz'in henüz şehzade iken doğan oğlu, Türk asker ve Osmanlı şehzadesi Yusuf İzzeddin Efendi (arkada sağda) ve bir hanedan mensubu ile fayton arabası içinde yaverler ile birlikte. 17x11,5 cm

  TLSold
 • Egypt-Deve sırtında Şükrü Paşa'nın kerimesi Tal'at Hanım' ve refiki Halil bey, merhum Cemal Bey ve beyaz eşek sırtında oğulları Ressam Halil Paşa'nın torunu küçük Halil Bey'in, Mısır Gize Piramitlerinin olduğu bölgede büyük Gize Sfenksinin önünde çektirdikleri hatıra fotoğrafı. 14x9 cm

  Lot No: 80

  Lot: 80

  Egypt-Deve sırtında Şükrü Paşa'nın kerimesi Tal'at Hanım' ve refiki Halil bey, merhum Cemal Bey ve beyaz eşek sırtında oğulları Ressam Halil Paşa'nın torunu küçük Halil Bey'in, Mısır Gize Piramitlerinin olduğu bölgede büyük Gize Sfenksinin önünde çektirdikleri hatıra fotoğrafı. 14x9 cm

  TLSold
 • Autographed photo by Greek Patriarch of Constantinople Sophronius IV-Cabinet photo (D.Glrno Egypt) of Greek Sophronius IV - Ecumenical Patriarch of Constantinople from 1863 to 1866.

22x17 cm

He was elected Greek Patriarch of Alexandria on 30 May 1870. He served there as Sophronius IV until his death on September 3, 1899.

  Lot No: 81

  Lot: 81

  Autographed photo by Greek Patriarch of Constantinople Sophronius IV-Cabinet photo (D.Glrno Egypt) of Greek Sophronius IV - Ecumenical Patriarch of Constantinople from 1863 to 1866. 22x17 cm He was elected Greek Patriarch of Alexandria on 30 May 1870. He served there as Sophronius IV until his death on September 3, 1899.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, üniforması içinde tüm mecidi nişanları ve madalyaları ile iki farklı miralay paşa fotoğrafı, her ikisi de N. Andriomenos Fotoğrafhanesi kabin fotoğrafı. 21,5x13 cm - 16,5x11 cm

  Lot No: 82

  Lot: 82

  Osmanlı Dönemi, üniforması içinde tüm mecidi nişanları ve madalyaları ile iki farklı miralay paşa fotoğrafı, her ikisi de N. Andriomenos Fotoğrafhanesi kabin fotoğrafı. 21,5x13 cm - 16,5x11 cm

  TLSold
 • Railway History-Mimar Kemaleddin, Şark Demiryolları Şirketi adına yapılacak tasarımlar sürecinde, Hermann Schumann'ın sahip olduğu, Almanya'da yer alan Sächsische Waggonfabrik Werdau isimli tramvay vagonları dahil her türlü demiryolu vagonunun bulunduğu fabrikada, alımı yapılacak tramvaylar için incelemelerde bulunurken tramvay içinde çekilmiş fotoğrafı. II. Abdülhamid’in tahttan indirilmesi üzerine İttihat ve Terakkî üyesi olan Halil Hammâde Paşa Evkaf Nazırı olunca, Osmanlı Mimar ve Mühendis Cemiyeti başmimarlığına getirilen Kemaleddin Bey, Şark Demiryolları şirketi adına çok sayıda istasyon tasarımları yapmıştır. Arkası İttihat ve Terakkî Cemiyeti Trablusgarp kaşeli, nadir. 24x17,5 cm

  Lot No: 83

  Lot: 83

  Railway History-Mimar Kemaleddin, Şark Demiryolları Şirketi adına yapılacak tasarımlar sürecinde, Hermann Schumann'ın sahip olduğu, Almanya'da yer alan Sächsische Waggonfabrik Werdau isimli tramvay vagonları dahil her türlü demiryolu vagonunun bulunduğu fabrikada, alımı yapılacak tramvaylar için incelemelerde bulunurken tramvay içinde çekilmiş fotoğrafı. II. Abdülhamid’in tahttan indirilmesi üzerine İttihat ve Terakkî üyesi olan Halil Hammâde Paşa Evkaf Nazırı olunca, Osmanlı Mimar ve Mühendis Cemiyeti başmimarlığına getirilen Kemaleddin Bey, Şark Demiryolları şirketi adına çok sayıda istasyon tasarımları yapmıştır. Arkası İttihat ve Terakkî Cemiyeti Trablusgarp kaşeli, nadir. 24x17,5 cm

  TLSold
 • Railway History-NYODOVİST& HOLMS ŞİRKETİ tarafından 1925-1930 yılları arasında Zonguldak maden havzasındaki projeleri gerçekleştiren şirketin görevli mühendisler için hazırladığı Hükümet Mühendisi Adil Bey'e ait rehber-defter... 

İçinde büyük bir titizlikle hazırlanmış harç, duvar, tünel, menfez, raylar ve ışıklandırma üzerine katlanır şekilde detaylı 14 çizim ve şema ile mühendisin notları bulunan 1930 tarihli nadir defter. 22,5x12,5 cm

  Lot No: 84

  Lot: 84

  Railway History-NYODOVİST& HOLMS ŞİRKETİ tarafından 1925-1930 yılları arasında Zonguldak maden havzasındaki projeleri gerçekleştiren şirketin görevli mühendisler için hazırladığı Hükümet Mühendisi Adil Bey'e ait rehber-defter... İçinde büyük bir titizlikle hazırlanmış harç, duvar, tünel, menfez, raylar ve ışıklandırma üzerine katlanır şekilde detaylı 14 çizim ve şema ile mühendisin notları bulunan 1930 tarihli nadir defter. 22,5x12,5 cm

  TLSold
 • İsmet Inonu's handwritten-İsmet İnönü'nün Türk Dil Kurumunun Koruyucu Başkanlığını yürüttüğü yıllarda kendisinin değerlendirme ve önerilerine sunulan bir ödül konuşması taslağı. Taslak sonunda 26.09.1964 tarihinde, İsmet İnönü kendi el yazısı ile ''Dil Çok Güzel, Temeli Çok Sağlam'' şeklinde değerlendirmede bulunmuş ve imzalamıştır.

  Lot No: 85

  Lot: 85

  İsmet Inonu's handwritten-İsmet İnönü'nün Türk Dil Kurumunun Koruyucu Başkanlığını yürüttüğü yıllarda kendisinin değerlendirme ve önerilerine sunulan bir ödül konuşması taslağı. Taslak sonunda 26.09.1964 tarihinde, İsmet İnönü kendi el yazısı ile ''Dil Çok Güzel, Temeli Çok Sağlam'' şeklinde değerlendirmede bulunmuş ve imzalamıştır.

  TLSold
 • Eğitim Tarihi / Darüşşafaka Türkiye'de İlk Halk Mektebi-Darüşşafaka Türkiye'de İlk Halk Mektebi, İstanbul, 1927, Evkaf-ı İslamiye Matbaası, Sayfa: 207+2, resimli. Atatürk ve İsmet Paşa Portreleri bulunmaktadır, ÖZEGE: 3631 - Hurufatlı orijinal cildinde. Çok temiz kondisyon.

  Lot No: 86

  Lot: 86

  Eğitim Tarihi / Darüşşafaka Türkiye'de İlk Halk Mektebi-Darüşşafaka Türkiye'de İlk Halk Mektebi, İstanbul, 1927, Evkaf-ı İslamiye Matbaası, Sayfa: 207+2, resimli. Atatürk ve İsmet Paşa Portreleri bulunmaktadır, ÖZEGE: 3631 - Hurufatlı orijinal cildinde. Çok temiz kondisyon.

  TLSold
 • Education-Kavâid-i Lisân-ı Türkî, Yazan: Tahir Kenan, 1.ve 2.DEFTER: sayfa: 297 - 3.ve 4.DEFTER: sayfa: 300-455 - ÖZEGE: 10415 - İstanbul, H.1309-1310-M.1892-1893, izmir Vilayet matbaası - Bu kitap Osmanlı Döneminde Türk sözünün kullanıldığı az sayıdaki gramer kitaplarından biridir. Osmanlıca ses, yapı, anlam ve söz dizimi özellikleri, edebî metinlerden seçilmiş çok sayıda örnek ile ayrıntılı olarak incelenmiştir. Hurufatlı, deri sırtlı, filoteli, klişeli dönem perkalin cildinde, çok nadir.

  Lot No: 87

  Lot: 87

  Education-Kavâid-i Lisân-ı Türkî, Yazan: Tahir Kenan, 1.ve 2.DEFTER: sayfa: 297 - 3.ve 4.DEFTER: sayfa: 300-455 - ÖZEGE: 10415 - İstanbul, H.1309-1310-M.1892-1893, izmir Vilayet matbaası - Bu kitap Osmanlı Döneminde Türk sözünün kullanıldığı az sayıdaki gramer kitaplarından biridir. Osmanlıca ses, yapı, anlam ve söz dizimi özellikleri, edebî metinlerden seçilmiş çok sayıda örnek ile ayrıntılı olarak incelenmiştir. Hurufatlı, deri sırtlı, filoteli, klişeli dönem perkalin cildinde, çok nadir.

  TLSold
 • Education-Osmanlı Dönemi Sultan II. Abdülhamid Han tuğralı, Mahmud Ata Bey'e ait, 1916 tarihli fotoğraflı İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi diploması, mühürlü, ıslak imzalı. Mükemmel Kondisyonda, nadir. 43x56 cm

  Lot No: 88

  Lot: 88

  Education-Osmanlı Dönemi Sultan II. Abdülhamid Han tuğralı, Mahmud Ata Bey'e ait, 1916 tarihli fotoğraflı İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi diploması, mühürlü, ıslak imzalı. Mükemmel Kondisyonda, nadir. 43x56 cm

  TLSold
 • Education-Devlet-i Aliye-i Osmaniye Maarif-i Umumiye Nezaret-i Celilesi, Mekatib-i Rüştiye Şehadetnamesi, 1908-1909 senesi ders yılı / Sayda Rüştiyesi Lebanon (Lübnan) Beyrut - College Saint Joseph Beyrut. Adı: Tevfik Efendizade Ahmed Ziya, Doğum yeri ve Tarihi; Beyrut 1308. Sayda Mekteb-i Rüştiye Muallimi Ali Rıza onaylı. Fransızca - Osmanlıca, her iki dilde ders notları tek tek belirtilmiş, temiz kondisyonda şehadetname (diploma) 70x50 cm

  Lot No: 89

  Lot: 89

  Education-Devlet-i Aliye-i Osmaniye Maarif-i Umumiye Nezaret-i Celilesi, Mekatib-i Rüştiye Şehadetnamesi, 1908-1909 senesi ders yılı / Sayda Rüştiyesi Lebanon (Lübnan) Beyrut - College Saint Joseph Beyrut. Adı: Tevfik Efendizade Ahmed Ziya, Doğum yeri ve Tarihi; Beyrut 1308. Sayda Mekteb-i Rüştiye Muallimi Ali Rıza onaylı. Fransızca - Osmanlıca, her iki dilde ders notları tek tek belirtilmiş, temiz kondisyonda şehadetname (diploma) 70x50 cm

  TLSold
 • Education-İstanbuL Erkek Lisesi, 13 Haziran 1334 günü muallim-i muhtereme ile kısm-ı tali öğrencilerin çektirdikleri hatıra fotoğrafı. Arkasında osmanlıca tüm öğretmen ve öğrencilerin isimleri yazmaktadır. Eğitimci, yazar Zekai Konrapa arşivine ait olan fotoğrafın arkasında kendisine ait kartvizit bulunmaktadır.

  Lot No: 90

  Lot: 90

  Education-İstanbuL Erkek Lisesi, 13 Haziran 1334 günü muallim-i muhtereme ile kısm-ı tali öğrencilerin çektirdikleri hatıra fotoğrafı. Arkasında osmanlıca tüm öğretmen ve öğrencilerin isimleri yazmaktadır. Eğitimci, yazar Zekai Konrapa arşivine ait olan fotoğrafın arkasında kendisine ait kartvizit bulunmaktadır.

  TLSold
 • Armenian Medal-Ermeni Mkhitaryan Lisesi’nin (Pangaltı Lisesi) başarılı öğrencilerine verilen nadir çil madalyon 2 adet.

  Lot No: 91

  Lot: 91

  Armenian Medal-Ermeni Mkhitaryan Lisesi’nin (Pangaltı Lisesi) başarılı öğrencilerine verilen nadir çil madalyon 2 adet.

  TLSold
 • Atlas of Anatomy-Mir'at-ı Vücud-ı Beşer ve Aza-i Dahiliye ve Hariciyeleri ve Anların Vazifeleri, 1910. İçerisinde açılır şekilde bir insan anatomisinin tüm detayları katmanlar halinde gösterilmiştir. Osmanlıca - Fransızca, 6 sayfa. Temiz kondisyon, 18x25 cm

  Lot No: 92

  Lot: 92

  Atlas of Anatomy-Mir'at-ı Vücud-ı Beşer ve Aza-i Dahiliye ve Hariciyeleri ve Anların Vazifeleri, 1910. İçerisinde açılır şekilde bir insan anatomisinin tüm detayları katmanlar halinde gösterilmiştir. Osmanlıca - Fransızca, 6 sayfa. Temiz kondisyon, 18x25 cm

  TLSold
 • Biology and Botany-Osmanlı Döneminde renkli olarak, elde tek tek çizilerek hazırlanmış Şebboy, Leylak, Erguvan, At Kestanesi, Mor Salkım, Şeftali Çiçeği, Ballı Baba Otu, Fasülye gibi bitkiler ve çiçeklerin gelişim süreçlerini, yapılarını, detaylıca ele alan ve osmanlıca açıklamalarını içeren, Biyoloji & Botanik bölümü öğrencisine ait, içinde osmanlıca Turan Kırtasiye Mağazası kaşesi bulunan defter. imzalı Çizimler. Nadir. Çok temiz Kondisyon.

  Lot No: 93

  Lot: 93

  Biology and Botany-Osmanlı Döneminde renkli olarak, elde tek tek çizilerek hazırlanmış Şebboy, Leylak, Erguvan, At Kestanesi, Mor Salkım, Şeftali Çiçeği, Ballı Baba Otu, Fasülye gibi bitkiler ve çiçeklerin gelişim süreçlerini, yapılarını, detaylıca ele alan ve osmanlıca açıklamalarını içeren, Biyoloji & Botanik bölümü öğrencisine ait, içinde osmanlıca Turan Kırtasiye Mağazası kaşesi bulunan defter. imzalı Çizimler. Nadir. Çok temiz Kondisyon.

  TLSold
 • İpek Böceği Beslemek ve İpek Böceği Tohumu İstihsal Etmek Usul-i Kavaidi, Yazan; Kevork Torkumyan. Düyun-ı Umumiye-i Osmaniye Varidat-ı Muhassasa İdare-i Merkeziyesi Matbaası, 1922. . Ermeni Torkumyan, Bursa’da ipek böceği yetiştirilmesi ve ipek endüstrisi konusunda çalışmalar yapmış önemli bir uzmandır. 249 s., 1 Levha, resimli. Osmanlıca,çil kondisyon.

  Lot No: 94

  Lot: 94

  İpek Böceği Beslemek ve İpek Böceği Tohumu İstihsal Etmek Usul-i Kavaidi, Yazan; Kevork Torkumyan. Düyun-ı Umumiye-i Osmaniye Varidat-ı Muhassasa İdare-i Merkeziyesi Matbaası, 1922. . Ermeni Torkumyan, Bursa’da ipek böceği yetiştirilmesi ve ipek endüstrisi konusunda çalışmalar yapmış önemli bir uzmandır. 249 s., 1 Levha, resimli. Osmanlıca,çil kondisyon.

  TLSold
 • Banking-Banque Impériale Ottomane / Osmanlı Bankası İzmir Şubesi tam kadro ve şube içi veznelerden bir görüntü 8 Ekim 1895, dönem diası 2 adet.

  Lot No: 95

  Lot: 95

  Banking-Banque Impériale Ottomane / Osmanlı Bankası İzmir Şubesi tam kadro ve şube içi veznelerden bir görüntü 8 Ekim 1895, dönem diası 2 adet.

  TLSold
 • Ottoman Finance Raport-1912 Bab-ı Ali Memurin-i Mülkiye Komisyonu antetli, dönemin Maliye Nazırı ve Posta ve Telgraf Nezâreti Genel Müdürü Abdurrahman Vefik (Sayın) Efendi tarafından özel hazırlanmış el yazısı, yeşil kadife bir yüzü osmanlı devlet armalı, diğer yüzü ay yıldızlı saray cildinde İzmir Sancağı İdare Meclisine yazılan siyasi rapor, 6 sayfası doludur.


Çok sayıda onay mührü ve pul içermektedir, çil kondisyon. 25x15 cm

  Lot No: 96

  Lot: 96

  Ottoman Finance Raport-1912 Bab-ı Ali Memurin-i Mülkiye Komisyonu antetli, dönemin Maliye Nazırı ve Posta ve Telgraf Nezâreti Genel Müdürü Abdurrahman Vefik (Sayın) Efendi tarafından özel hazırlanmış el yazısı, yeşil kadife bir yüzü osmanlı devlet armalı, diğer yüzü ay yıldızlı saray cildinde İzmir Sancağı İdare Meclisine yazılan siyasi rapor, 6 sayfası doludur. Çok sayıda onay mührü ve pul içermektedir, çil kondisyon. 25x15 cm

  TLSold
 • Ottoman Law-Ecânibin Memâlik-i Osmaniyede Haiz Oldukları İmtiyazât-ı Adliye. Yazan: Halil Cemaleddin - Hrant Asadur, İstanbul, R.1331- M.1915, Hukuk Matbaası, Sayfa: 7+588+10, ÖZEGE: 4542, Sırtı yeni harflarle yazılı kolleksiyoner dönem cildinde. Çok temiz, çok nadir.

  Lot No: 97

  Lot: 97

  Ottoman Law-Ecânibin Memâlik-i Osmaniyede Haiz Oldukları İmtiyazât-ı Adliye. Yazan: Halil Cemaleddin - Hrant Asadur, İstanbul, R.1331- M.1915, Hukuk Matbaası, Sayfa: 7+588+10, ÖZEGE: 4542, Sırtı yeni harflarle yazılı kolleksiyoner dönem cildinde. Çok temiz, çok nadir.

  TLSold
 • Ottoman Law-Kavanîn ve Nizamat ve Evâmir-i Cezaiyye Mecmuası, Ahmed Mazhar. Matbaa-i Hukukiye, 1912. Sayfa: 31+888, ÖZEGE: 10433 - Dönem Bez sırtlı Karton kapak cildinde, temiz kondisyon

  Lot No: 98

  Lot: 98

  Ottoman Law-Kavanîn ve Nizamat ve Evâmir-i Cezaiyye Mecmuası, Ahmed Mazhar. Matbaa-i Hukukiye, 1912. Sayfa: 31+888, ÖZEGE: 10433 - Dönem Bez sırtlı Karton kapak cildinde, temiz kondisyon

  TLSold
 • Eğitim Tarihi / Erken Cumhuriyet Dönemi Kutlamalar-Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları sebebiyle Atatürk portreleri taşıyan, çiçeklerle süslenmiş küçük öğrenciler ve muallimlerinin yer aldığı ''Yaşasın Cumhuriyet'' temalı 4 adet fotoğraf, 14x9 cm (Kayseri, Kurtuluş İlk mektebi vs..)

  Lot No: 99

  Lot: 99

  Eğitim Tarihi / Erken Cumhuriyet Dönemi Kutlamalar-Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları sebebiyle Atatürk portreleri taşıyan, çiçeklerle süslenmiş küçük öğrenciler ve muallimlerinin yer aldığı ''Yaşasın Cumhuriyet'' temalı 4 adet fotoğraf, 14x9 cm (Kayseri, Kurtuluş İlk mektebi vs..)

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi / Mektepliler Bayramı Kutlamalar-Kurtuluş Savaşı döneminde kalpaklı asker, yörük efe köstümleri giymiş çocuklar, hilal başlıklar takmış kız çocukları ve fesli ana mektebi öğrencileri, kadın muallimleri ile Edirne Saray-ı Hümayunu bahçesinde mektepliler bayramı kutlamalarında, kurdela önünde. Arkası fotoğrafçı damgalı 14x9 cm

  Lot No: 100

  Lot: 100

  Osmanlı Dönemi / Mektepliler Bayramı Kutlamalar-Kurtuluş Savaşı döneminde kalpaklı asker, yörük efe köstümleri giymiş çocuklar, hilal başlıklar takmış kız çocukları ve fesli ana mektebi öğrencileri, kadın muallimleri ile Edirne Saray-ı Hümayunu bahçesinde mektepliler bayramı kutlamalarında, kurdela önünde. Arkası fotoğrafçı damgalı 14x9 cm

  TLSold
 • Erken Cumhuriyet Dönemi Kutlamalar-23 Nisan Kutlamaları sırasında, kortej için hazırlanan at arabası önünde içinde Atatürk portresi bulunan bir kürsüde beyaz bir melek gibi giyinmiş bir genç kız ve hemen yanında hazırlanan elinde ay - yıldızlı kalkan tutan bir şövalye tasviri ile Denizli Muallim Mektebi öğrencileri, 14x9 cm

  Lot No: 101

  Lot: 101

  Erken Cumhuriyet Dönemi Kutlamalar-23 Nisan Kutlamaları sırasında, kortej için hazırlanan at arabası önünde içinde Atatürk portresi bulunan bir kürsüde beyaz bir melek gibi giyinmiş bir genç kız ve hemen yanında hazırlanan elinde ay - yıldızlı kalkan tutan bir şövalye tasviri ile Denizli Muallim Mektebi öğrencileri, 14x9 cm

  TLSold
 • Visit of Keriman Halis to Egypt in 1933 / 12 photographs-1932 yılında Dünya güzellik kraliçesi seçilen Keriman Halis'in 1933 yılında Mısır'a yaptığı ziyaretle ilgili 11 fotoğraf

  Lot No: 102

  Lot: 102

  Visit of Keriman Halis to Egypt in 1933 / 12 photographs-1932 yılında Dünya güzellik kraliçesi seçilen Keriman Halis'in 1933 yılında Mısır'a yaptığı ziyaretle ilgili 11 fotoğraf

  TLSold
 • 50 Photographs of Wrestling in Taxim Stadium-Taksim stadı'nda yapılan Güreş müsabakalarından görüntüler başta olmak üzere, yabancı güreşçilerinde bulunduğu toplam 50 fotoğraf (Her biri 14x9 cm (Each size)

  Lot No: 103

  Lot: 103

  50 Photographs of Wrestling in Taxim Stadium-Taksim stadı'nda yapılan Güreş müsabakalarından görüntüler başta olmak üzere, yabancı güreşçilerinde bulunduğu toplam 50 fotoğraf (Her biri 14x9 cm (Each size)

  TLSold
 • Pul / Ese / Cumhuriyet / Atatürk-Türkiye Cumhuriyeti Gazi Mustafa Kemal Posta 6 Kuruş, 1 adet Ese ve dantelsiz şekilde basılmış 1 adet örnek birarada. Mükemmel kondisyon, çok nadir. 45 x 36 MM & 29x25 MM

  Lot No: 104

  Lot: 104

  Pul / Ese / Cumhuriyet / Atatürk-Türkiye Cumhuriyeti Gazi Mustafa Kemal Posta 6 Kuruş, 1 adet Ese ve dantelsiz şekilde basılmış 1 adet örnek birarada. Mükemmel kondisyon, çok nadir. 45 x 36 MM & 29x25 MM

  TLSold
 • Pul / Ese / Cumhuriyet & Harf İnkılabı / Atatürk-Türkiye Cumhuriyeti Posta 5 Kuruş, Atatürk görselli, 1928 Harf İnkılabı temalı, Ese. Mükemmel kondisyon, büyük boy, 64 x 53 MM, çok nadir.

  Lot No: 105

  Lot: 105

  Pul / Ese / Cumhuriyet & Harf İnkılabı / Atatürk-Türkiye Cumhuriyeti Posta 5 Kuruş, Atatürk görselli, 1928 Harf İnkılabı temalı, Ese. Mükemmel kondisyon, büyük boy, 64 x 53 MM, çok nadir.

  TLSold
 • Pul / Ese / Cumhuriyet & Harf İnkılabı-Türkiye Cumhuriyeti Posta 4 Kuruş, 1928 Harf İnkılabı, Ese. Mükemmel kondisyon, büyük boy, 69 x 54 MM, çok nadir.

  Lot No: 106

  Lot: 106

  Pul / Ese / Cumhuriyet & Harf İnkılabı-Türkiye Cumhuriyeti Posta 4 Kuruş, 1928 Harf İnkılabı, Ese. Mükemmel kondisyon, büyük boy, 69 x 54 MM, çok nadir.

  TLSold
 • Pul / Ese / Cumhuriyet & Tarım-Türkiye Cumhuriyeti Posta 2 Kuruş, Tarım temalı, Ese. Mükemmel kondisyon, büyük boy, 69x51 MM, çok nadir.

  Lot No: 107

  Lot: 107

  Pul / Ese / Cumhuriyet & Tarım-Türkiye Cumhuriyeti Posta 2 Kuruş, Tarım temalı, Ese. Mükemmel kondisyon, büyük boy, 69x51 MM, çok nadir.

  TLSold
 • Pul / Ese / Cumhuriyet-Türkiye Cumhuriyeti Posta 10 Kuruş, Ese. Mükemmel kondisyon, büyük boy, 63 x 55 MM, çok nadir.

  Lot No: 108

  Lot: 108

  Pul / Ese / Cumhuriyet-Türkiye Cumhuriyeti Posta 10 Kuruş, Ese. Mükemmel kondisyon, büyük boy, 63 x 55 MM, çok nadir.

  TLSold
 • Jacques Pervititch Map-Jacques Pervititch İstanbul Sigorta haritaları tarafından koordinatlandırılmış, haritadaki her bir yapının kullanım amacı belirlenmiş ve sayısallaştırılmış İstanbul -Üsküdar 60. pafta haritası, 
Ağustos 1931. Üsküdar Kefçe- Dede, Mirahor ve Ahmet Çelebi bölgelerinin önemli adresleri detaylı olarak belirtilmiştir. Çok temiz, 63x59 cm

  Lot No: 109

  Lot: 109

  Jacques Pervititch Map-Jacques Pervititch İstanbul Sigorta haritaları tarafından koordinatlandırılmış, haritadaki her bir yapının kullanım amacı belirlenmiş ve sayısallaştırılmış İstanbul -Üsküdar 60. pafta haritası, Ağustos 1931. Üsküdar Kefçe- Dede, Mirahor ve Ahmet Çelebi bölgelerinin önemli adresleri detaylı olarak belirtilmiştir. Çok temiz, 63x59 cm

  TLSold
 • Jacques Pervititch Map-Jacques Pervititch İstanbul Sigorta haritaları tarafından koordinatlandırılmış, haritadaki her bir yapının kullanım amacı belirlenmiş ve sayısallaştırılmış İstanbul -Üsküdar 57. pafta haritası, Aralık 1930. Üsküdar Selimiye ve Duvar Dibi bölgelerinin önemli adresleri detaylı olarak belirtilmiştir. Çok temiz, 63x59 cm

  Lot No: 110

  Lot: 110

  Jacques Pervititch Map-Jacques Pervititch İstanbul Sigorta haritaları tarafından koordinatlandırılmış, haritadaki her bir yapının kullanım amacı belirlenmiş ve sayısallaştırılmış İstanbul -Üsküdar 57. pafta haritası, Aralık 1930. Üsküdar Selimiye ve Duvar Dibi bölgelerinin önemli adresleri detaylı olarak belirtilmiştir. Çok temiz, 63x59 cm

  TLSold
 • Jacques Pervititch Map-Jacques Pervititch İstanbul Sigorta haritaları tarafından koordinatlandırılmış, haritadaki her bir yapının kullanım amacı belirlenmiş ve sayısallaştırılmış İstanbul -Üsküdar 57. pafta haritası, Temmuz 1931. Üsküdar Belediye, Paşa Kapısı, Tavaşi Hasan Ağa Mahallesi bölgelerinin önemli adresleri detaylı olarak belirtilmiştir. Çok temiz, 63x59 cm

  Lot No: 111

  Lot: 111

  Jacques Pervititch Map-Jacques Pervititch İstanbul Sigorta haritaları tarafından koordinatlandırılmış, haritadaki her bir yapının kullanım amacı belirlenmiş ve sayısallaştırılmış İstanbul -Üsküdar 57. pafta haritası, Temmuz 1931. Üsküdar Belediye, Paşa Kapısı, Tavaşi Hasan Ağa Mahallesi bölgelerinin önemli adresleri detaylı olarak belirtilmiştir. Çok temiz, 63x59 cm

  TLSold
 • Jacques Pervititch Map-Jacques Pervititch İstanbul Sigorta haritaları tarafından koordinatlandırılmış, haritadaki her bir yapının kullanım amacı belirlenmiş ve sayısallaştırılmış İstanbul -Şişli 2. pafta haritası, Aralık 1924. Çok temiz, 63x59 cm

  Lot No: 112

  Lot: 112

  Jacques Pervititch Map-Jacques Pervititch İstanbul Sigorta haritaları tarafından koordinatlandırılmış, haritadaki her bir yapının kullanım amacı belirlenmiş ve sayısallaştırılmış İstanbul -Şişli 2. pafta haritası, Aralık 1924. Çok temiz, 63x59 cm

  TLSold
 • Jacques Pervititch Map-Jacques Pervititch İstanbul Sigorta haritaları tarafından koordinatlandırılmış, haritadaki her bir yapının kullanım amacı belirlenmiş ve sayısallaştırılmış İstanbul -Şişli 3. pafta haritası, Aralık 1925. Çok temiz, 63x59 cm

  Lot No: 113

  Lot: 113

  Jacques Pervititch Map-Jacques Pervititch İstanbul Sigorta haritaları tarafından koordinatlandırılmış, haritadaki her bir yapının kullanım amacı belirlenmiş ve sayısallaştırılmış İstanbul -Şişli 3. pafta haritası, Aralık 1925. Çok temiz, 63x59 cm

  TLSold
 • Jacques Pervititch Map-Jacques Pervititch İstanbul Sigorta haritaları tarafından koordinatlandırılmış, haritadaki her bir yapının kullanım amacı belirlenmiş ve sayısallaştırılmış İstanbul -Çırçır Zeyrek Vefa 19. pafta haritası, Mayıs 1933. Çok temiz, 63x59 cm

  Lot No: 114

  Lot: 114

  Jacques Pervititch Map-Jacques Pervititch İstanbul Sigorta haritaları tarafından koordinatlandırılmış, haritadaki her bir yapının kullanım amacı belirlenmiş ve sayısallaştırılmış İstanbul -Çırçır Zeyrek Vefa 19. pafta haritası, Mayıs 1933. Çok temiz, 63x59 cm

  TLSold
 • Jacques Pervititch Map-Jacques Pervititch İstanbul Sigorta haritaları tarafından koordinatlandırılmış, haritadaki her bir yapının kullanım amacı belirlenmiş ve sayısallaştırılmış İstanbul - Edirnekapı Kariye 31.pafta haritası, Temmuz 1929. Çok temiz, 63x59 cm

  Lot No: 115

  Lot: 115

  Jacques Pervititch Map-Jacques Pervititch İstanbul Sigorta haritaları tarafından koordinatlandırılmış, haritadaki her bir yapının kullanım amacı belirlenmiş ve sayısallaştırılmış İstanbul - Edirnekapı Kariye 31.pafta haritası, Temmuz 1929. Çok temiz, 63x59 cm

  TLSold
 • Jacques Pervititch Map-Jacques Pervititch İstanbul Sigorta haritaları tarafından koordinatlandırılmış, haritadaki her bir yapının kullanım amacı belirlenmiş ve sayısallaştırılmış İstanbul - Üsküdar Büyükhamam çarşısı 63.pafta haritası, Nisan 1932. Çok temiz, 63x59 cm

  Lot No: 116

  Lot: 116

  Jacques Pervititch Map-Jacques Pervititch İstanbul Sigorta haritaları tarafından koordinatlandırılmış, haritadaki her bir yapının kullanım amacı belirlenmiş ve sayısallaştırılmış İstanbul - Üsküdar Büyükhamam çarşısı 63.pafta haritası, Nisan 1932. Çok temiz, 63x59 cm

  TLSold
 • Jacques Pervititch Map-Jacques Pervititch İstanbul Sigorta haritaları tarafından koordinatlandırılmış, haritadaki her bir yapının kullanım amacı belirlenmiş ve sayısallaştırılmış İstanbul - Üsküdar Bağlarbaşı 75.pafta haritası, Eylül 1930. Çok temiz, 63x59 cm

  Lot No: 117

  Lot: 117

  Jacques Pervititch Map-Jacques Pervititch İstanbul Sigorta haritaları tarafından koordinatlandırılmış, haritadaki her bir yapının kullanım amacı belirlenmiş ve sayısallaştırılmış İstanbul - Üsküdar Bağlarbaşı 75.pafta haritası, Eylül 1930. Çok temiz, 63x59 cm

  TLSold
 • Jacques Pervititch Map-Jacques Pervititch İstanbul Sigorta haritaları tarafından koordinatlandırılmış, haritadaki her bir yapının kullanım amacı belirlenmiş ve sayısallaştırılmış İstanbul - Üsküdar Bağlarbaşı Selamsız 76.pafta haritası, Ekim 1930. Çok temiz, 63x59 cm

  Lot No: 118

  Lot: 118

  Jacques Pervititch Map-Jacques Pervititch İstanbul Sigorta haritaları tarafından koordinatlandırılmış, haritadaki her bir yapının kullanım amacı belirlenmiş ve sayısallaştırılmış İstanbul - Üsküdar Bağlarbaşı Selamsız 76.pafta haritası, Ekim 1930. Çok temiz, 63x59 cm

  TLSold
 • James Robertson & Beato signed-1855's / Albumin very rare photo of James Robertson & Beato.

The Dolmabahtchi Palace" yazılı kartonunda Dolmabahçe Sarayı ve ön tarafta Dolmabahçe Saray Tiyatrosu'nun yapımı gözükmektedir. 

Photo size 31 x 25 cm (Carton size 51x36 cm)

  Lot No: 119

  Lot: 119

  James Robertson & Beato signed-1855's / Albumin very rare photo of James Robertson & Beato. The Dolmabahtchi Palace" yazılı kartonunda Dolmabahçe Sarayı ve ön tarafta Dolmabahçe Saray Tiyatrosu'nun yapımı gözükmektedir. Photo size 31 x 25 cm (Carton size 51x36 cm)

  TLSold
 • James Robertson & Beato signed-1855's / Albumin very rare photo of James Robertson & Beato.

"Kiosk of the Sultan at Kandilli on the bosphorus" yazılı kartonunda Küçüksu Kasrı'nın dışından harika bir görüntü... Photo size 30 x 26 cm (Carton size 51x36 cm)

  Lot No: 120

  Lot: 120

  James Robertson & Beato signed-1855's / Albumin very rare photo of James Robertson & Beato. "Kiosk of the Sultan at Kandilli on the bosphorus" yazılı kartonunda Küçüksu Kasrı'nın dışından harika bir görüntü... Photo size 30 x 26 cm (Carton size 51x36 cm)

  TLSold
 • James Robertson & Beato signed-1855's / Albumin very rare photo of James Robertson & Beato.

"Barracks and Hospital Scutari" yazılı kartonunda, fotoğrafın üzerinde "Kadikeuy et les hospitaux de Scutari" yazılı, Üsküdar ve Kadıköy görünüşü... 

Photo size 31 x 25 cm (Carton size 51x36 cm)

  Lot No: 121

  Lot: 121

  James Robertson & Beato signed-1855's / Albumin very rare photo of James Robertson & Beato. "Barracks and Hospital Scutari" yazılı kartonunda, fotoğrafın üzerinde "Kadikeuy et les hospitaux de Scutari" yazılı, Üsküdar ve Kadıköy görünüşü... Photo size 31 x 25 cm (Carton size 51x36 cm)

  TLSold
 • 1863 Return of Sultan Abdul Azziz from Egypt / Not signed but it came from Robertson album-1863 - Albumin very rare photo.

"The Bosphorus as it appeared on the day of the return of Sultan Abdul Azziz from Egypt" yazılı kartonunda, Sultan Abdülaziz'in Mısır seyahati dönüşünde boğazın görünüşü, gemiler.. 

Photo size 29x24 cm (Carton size 51x36 cm)

  Lot No: 122

  Lot: 122

  1863 Return of Sultan Abdul Azziz from Egypt / Not signed but it came from Robertson album-1863 - Albumin very rare photo. "The Bosphorus as it appeared on the day of the return of Sultan Abdul Azziz from Egypt" yazılı kartonunda, Sultan Abdülaziz'in Mısır seyahati dönüşünde boğazın görünüşü, gemiler.. Photo size 29x24 cm (Carton size 51x36 cm)

  TLSold
 • Not signed but it came from J.Robertson album-1855's / Albumin very rare photo - "Constantinople - The military School" yazılı kartonunda, Kara Harp okulu ve öğrenciler fotoğrafı.. 

Photo size 29,5 x 21,5 cm (Carton size 51x36 cm)

  Lot No: 123

  Lot: 123

  Not signed but it came from J.Robertson album-1855's / Albumin very rare photo - "Constantinople - The military School" yazılı kartonunda, Kara Harp okulu ve öğrenciler fotoğrafı.. Photo size 29,5 x 21,5 cm (Carton size 51x36 cm)

  TLSold
 • James Robertson & Beato signed-1855's / Albumin very rare photo of James Robertson & Beato.

"A Gateway of the Dolmabatchi Palace" yazılı kartonunda, Dolmabahçe Sarayı girişi... 

Photo size 31 x 25 cm (Carton size 51x36 cm)

  Lot No: 124

  Lot: 124

  James Robertson & Beato signed-1855's / Albumin very rare photo of James Robertson & Beato. "A Gateway of the Dolmabatchi Palace" yazılı kartonunda, Dolmabahçe Sarayı girişi... Photo size 31 x 25 cm (Carton size 51x36 cm)

  TLSold
 • James Robertson & Beato signed-1855's / Albumin very rare photo of James Robertson & Beato.

"Mosque and Tomb of Sultan Achmet 1st in Stamboul" yazılı kartonunda, Sultan Ahmet Camii ve türbesi önünde tipler... 

Photo size 31 x 25 cm (Carton size 51x36 cm)

  Lot No: 125

  Lot: 125

  James Robertson & Beato signed-1855's / Albumin very rare photo of James Robertson & Beato. "Mosque and Tomb of Sultan Achmet 1st in Stamboul" yazılı kartonunda, Sultan Ahmet Camii ve türbesi önünde tipler... Photo size 31 x 25 cm (Carton size 51x36 cm)

  TLSold
 • James Robertson Signed-1855's / Albumin very rare photo of James Robertson.

"The Seraskier Tower in Stamboul" yazılı kartonunda, Beyazıt Yangın Kulesi ve önünde tipler.. 

Photo size 30 x 25 cm (Carton size 51x36 cm)

  Lot No: 126

  Lot: 126

  James Robertson Signed-1855's / Albumin very rare photo of James Robertson. "The Seraskier Tower in Stamboul" yazılı kartonunda, Beyazıt Yangın Kulesi ve önünde tipler.. Photo size 30 x 25 cm (Carton size 51x36 cm)

  TLSold
 • James Robertson Signed-1855's / Albumin very rare photo of James Robertson.

"Kiosk in the garden of the old palace near Seraglio Point" yazılı kartonunda, Çinili Köşk ve önünde tipler..

Photo size 30 x 25 cm (Carton size 51x36 cm)

  Lot No: 127

  Lot: 127

  James Robertson Signed-1855's / Albumin very rare photo of James Robertson. "Kiosk in the garden of the old palace near Seraglio Point" yazılı kartonunda, Çinili Köşk ve önünde tipler.. Photo size 30 x 25 cm (Carton size 51x36 cm)

  TLSold
 • James Robertson & Beato signed-1855's / Albumin very rare photo of James Robertson & Beato.

"Fountain of Sultan Selim III 2nd. (16th Century) near the mosque of Santa Sophia" yazılı kartonunda, III.Ahmet çeşmesş ve önünde tipler.. 

Photo size 30,5 x 25,5 cm (Carton size 51x36 cm)

  Lot No: 128

  Lot: 128

  James Robertson & Beato signed-1855's / Albumin very rare photo of James Robertson & Beato. "Fountain of Sultan Selim III 2nd. (16th Century) near the mosque of Santa Sophia" yazılı kartonunda, III.Ahmet çeşmesş ve önünde tipler.. Photo size 30,5 x 25,5 cm (Carton size 51x36 cm)

  TLSold
 • James Robertson & Beato signed-1855's / Albumin very rare photo of James Robertson & Beato.

"Mosque of Santa Sophia in Stamboul" yazılı kartonunda, Ayasofya Camii ve önünde tipler.. 

Photo size 30 x 25 cm (Carton size 51x36 cm)

  Lot No: 129

  Lot: 129

  James Robertson & Beato signed-1855's / Albumin very rare photo of James Robertson & Beato. "Mosque of Santa Sophia in Stamboul" yazılı kartonunda, Ayasofya Camii ve önünde tipler.. Photo size 30 x 25 cm (Carton size 51x36 cm)

  TLSold
 • Not signed but it came from J.Robertson album / Top of photo it write "Vue dans le grande cimetiere de Scutari" (Typical Robertson)-1855's / Albumin very rare photo of James Robertson.

Fotoğrafın üzerinde klasik Robertson yazısıyla " Vue dans le grande cimetiere de Scutari", kartonun üzerinde ise "The Large Turkish Cemetery Scutari" yazılı, Üsküdar Karacaahmet mezarlığı ve tipler.. 

Photo size 30 x 25 cm (Carton size 51x36 cm)

  Lot No: 130

  Lot: 130

  Not signed but it came from J.Robertson album / Top of photo it write "Vue dans le grande cimetiere de Scutari" (Typical Robertson)-1855's / Albumin very rare photo of James Robertson. Fotoğrafın üzerinde klasik Robertson yazısıyla " Vue dans le grande cimetiere de Scutari", kartonun üzerinde ise "The Large Turkish Cemetery Scutari" yazılı, Üsküdar Karacaahmet mezarlığı ve tipler.. Photo size 30 x 25 cm (Carton size 51x36 cm)

  TLSold
 • James Robertson & Beato signed-1855's / Albumin very rare photo of James Robertson & Beato.

"One of the Seven Towers Stamboul" yazılı kartonunda, Yedikule ve surlar görünüşü.. 

Photo size 30 x 25 cm (Carton size 51x36 cm)

  Lot No: 131

  Lot: 131

  James Robertson & Beato signed-1855's / Albumin very rare photo of James Robertson & Beato. "One of the Seven Towers Stamboul" yazılı kartonunda, Yedikule ve surlar görünüşü.. Photo size 30 x 25 cm (Carton size 51x36 cm)

  TLSold
 • Not signed but it came from J.Robertson album / Top of photos it write "No:39 and No:42" (Typical Robertson)-1855's / Albumin very rare 2 photos of James Robertson.

"Constantinople - Dervish Beggars & A Mountain Dervish of Anatolia" yazılı kartonunda, fotoğrafların üzerinde klasik Robertson yazısıyla No:39 ve No:42 yazılı, Anadolu dağlarında derviş ve dilenci dervişler.. 

Each Photo (Her biri) 19x15 cm (Carton size 51x36 cm)

  Lot No: 132

  Lot: 132

  Not signed but it came from J.Robertson album / Top of photos it write "No:39 and No:42" (Typical Robertson)-1855's / Albumin very rare 2 photos of James Robertson. "Constantinople - Dervish Beggars & A Mountain Dervish of Anatolia" yazılı kartonunda, fotoğrafların üzerinde klasik Robertson yazısıyla No:39 ve No:42 yazılı, Anadolu dağlarında derviş ve dilenci dervişler.. Each Photo (Her biri) 19x15 cm (Carton size 51x36 cm)

  TLSold
 • Not signed but it came from J.Robertson album-1855's / Albumin very rare photo "Constantinople - Kiosk and Mosque of Top-hana near Pera" yazılı kartonunda, İstanbul - Tophane Kasrı ve Camii önünde tip.... 

Photo size 30 x 26 cm (Carton size 51x36 cm)

  Lot No: 135

  Lot: 135

  Not signed but it came from J.Robertson album-1855's / Albumin very rare photo "Constantinople - Kiosk and Mosque of Top-hana near Pera" yazılı kartonunda, İstanbul - Tophane Kasrı ve Camii önünde tip.... Photo size 30 x 26 cm (Carton size 51x36 cm)

  TLSold
 • Not signed but it came from J.Robertson album-1855's / Albumin very rare photo " Entrance to the Black Sea from the Bosphorus" yazılı kartonunda, İstanbul'un Karadeniz tarafından girişi... 

Photo size 30,5 x 23 cm (Carton size 51x36 cm)

  Lot No: 136

  Lot: 136

  Not signed but it came from J.Robertson album-1855's / Albumin very rare photo " Entrance to the Black Sea from the Bosphorus" yazılı kartonunda, İstanbul'un Karadeniz tarafından girişi... Photo size 30,5 x 23 cm (Carton size 51x36 cm)

  TLSold
 • Not signed but it came from J.Robertson album-1855's / Albumin very rare photo " View of Kandilli on the Bosphorus" yazılı kartonunda, İstanbul Kandilli görünüşü, karşı tarafta Rumelihisarı... Photo size 27,5 x 22 cm (Carton size 51x36 cm)

  Lot No: 137

  Lot: 137

  Not signed but it came from J.Robertson album-1855's / Albumin very rare photo " View of Kandilli on the Bosphorus" yazılı kartonunda, İstanbul Kandilli görünüşü, karşı tarafta Rumelihisarı... Photo size 27,5 x 22 cm (Carton size 51x36 cm)

  TLSold
 • Not signed but it came from J.Robertson album-1855's / Albumin very rare photo "Constantinople - The english Cemetery at Scutari" yazılı kartonunda, İstanbul - Haydarpaşa'da bulunan İngiliz mezarlığı.... 

Photo size 31 x 24 cm (Carton size 51x36 cm)

  Lot No: 138

  Lot: 138

  Not signed but it came from J.Robertson album-1855's / Albumin very rare photo "Constantinople - The english Cemetery at Scutari" yazılı kartonunda, İstanbul - Haydarpaşa'da bulunan İngiliz mezarlığı.... Photo size 31 x 24 cm (Carton size 51x36 cm)

  TLSold
 • Not signed but it came from J.Robertson album-1855's / Albumin very rare photo "Constantinople - Bibliotheque in the Old Palace - Seraglio Point" yazılı kartonunda, İstanbul - Topkapı Sarayı'nın kütüphanesi ve tipler.... 

Photo size 31 x 23 cm (Carton size 51x36 cm)

  Lot No: 139

  Lot: 139

  Not signed but it came from J.Robertson album-1855's / Albumin very rare photo "Constantinople - Bibliotheque in the Old Palace - Seraglio Point" yazılı kartonunda, İstanbul - Topkapı Sarayı'nın kütüphanesi ve tipler.... Photo size 31 x 23 cm (Carton size 51x36 cm)

  TLSold
 • Not signed but it came from J.Robertson album-1855's / Albumin very rare photo "Constantinople - Mosque of Sultan Osman in Stamboul" yazılı kartonunda, İstanbul - Nuruosmaniye Camii görünüşü.... Photo size 30 x 24 cm (Carton size 51x36 cm)

  Lot No: 140

  Lot: 140

  Not signed but it came from J.Robertson album-1855's / Albumin very rare photo "Constantinople - Mosque of Sultan Osman in Stamboul" yazılı kartonunda, İstanbul - Nuruosmaniye Camii görünüşü.... Photo size 30 x 24 cm (Carton size 51x36 cm)

  TLSold
 • Not signed but it came from J.Robertson album-1855's / Albumin very rare photo "Constantinople - Gateway in the ancient wall Stambpul" yazılı kartonunda, İstanbul - surlarda bir kapı girişi.... Photo size 29,5 x 23,5 cm (Carton size 51x36 cm)

  Lot No: 141

  Lot: 141

  Not signed but it came from J.Robertson album-1855's / Albumin very rare photo "Constantinople - Gateway in the ancient wall Stambpul" yazılı kartonunda, İstanbul - surlarda bir kapı girişi.... Photo size 29,5 x 23,5 cm (Carton size 51x36 cm)

  TLSold
 • Not signed but it came from J.Robertson album-1855's / Albumin very rare photo "Constantinople - The Burnt Column" yazılı kartonunda, İstanbul - Çemberlitaş.... Photo size 32 x 25 cm (Carton size 51x36 cm)

  Lot No: 142

  Lot: 142

  Not signed but it came from J.Robertson album-1855's / Albumin very rare photo "Constantinople - The Burnt Column" yazılı kartonunda, İstanbul - Çemberlitaş.... Photo size 32 x 25 cm (Carton size 51x36 cm)

  TLSold
 • Enver Pasha's handwritten and signed letter-Enver Paşanın kendi el yazısı ile ıslak imzalı mektubu, Galip Kemali beyin terekesinden çıkmıştır.

Enver Paşanın 1920'de 2. kez geldiği Berlin'den kaleme aldığı mektubun Galip Kemali Beye yazıldığını düşünmekteyiz.

  Lot No: 144

  Lot: 144

  Enver Pasha's handwritten and signed letter-Enver Paşanın kendi el yazısı ile ıslak imzalı mektubu, Galip Kemali beyin terekesinden çıkmıştır. Enver Paşanın 1920'de 2. kez geldiği Berlin'den kaleme aldığı mektubun Galip Kemali Beye yazıldığını düşünmekteyiz.

  TLSold
 • Autographed photo of Husrev Gerede + His Medal-Sevgili Mihriban Ablama ve Muhterem Halil Beye ..Hüsrev, Novembre 1917, Hüsrev Gerede'nin bar madalya meç ve Harp Madalyaları ile çektirdiği ıslak imzalı fotoğrafı (15.5 x 21.5 cm) ve Harp Madalyası..

Hüsrev Gerede, 1919'da Bandırma Vapurunda Mustafa Kemal Paşa'nın kurmay kadrosunda yer almıştır. Millî mücadelenin teşkilatlanma aşamasında Havza bildirisi ile Amasya genelgesinin hazırlanmasında; Erzurum ve Sivas Kongreleri'nde alınan kararların belirlenmesinde hizmet etti. Son Osmanlı Mebusan Meclisi’ne Trabzon milletvekili olarak seçildi, Misak-ı Millî kararlarının alınmasında rol oynadı.
Cumhuriyet döneminde, Budapeşte, Sofya, Tahran, Tokyo, Berlin ve Rio de Janeiro Büyükelçiliklerinde bulundu. Gerede, İran, Japonya ve Almanya üzerine kitaplar ile Atatürk hakkında anılarını kaleme almıştır, Osmanlı İmtiyaz Nişanı ve Liyakat Madalyası ayrıca İstiklal Madalyası sahibidir.

  Lot No: 145

  Lot: 145

  Autographed photo of Husrev Gerede + His Medal-Sevgili Mihriban Ablama ve Muhterem Halil Beye ..Hüsrev, Novembre 1917, Hüsrev Gerede'nin bar madalya meç ve Harp Madalyaları ile çektirdiği ıslak imzalı fotoğrafı (15.5 x 21.5 cm) ve Harp Madalyası.. Hüsrev Gerede, 1919'da Bandırma Vapurunda Mustafa Kemal Paşa'nın kurmay kadrosunda yer almıştır. Millî mücadelenin teşkilatlanma aşamasında Havza bildirisi ile Amasya genelgesinin hazırlanmasında; Erzurum ve Sivas Kongreleri'nde alınan kararların belirlenmesinde hizmet etti. Son Osmanlı Mebusan Meclisi’ne Trabzon milletvekili olarak seçildi, Misak-ı Millî kararlarının alınmasında rol oynadı. Cumhuriyet döneminde, Budapeşte, Sofya, Tahran, Tokyo, Berlin ve Rio de Janeiro Büyükelçiliklerinde bulundu. Gerede, İran, Japonya ve Almanya üzerine kitaplar ile Atatürk hakkında anılarını kaleme almıştır, Osmanlı İmtiyaz Nişanı ve Liyakat Madalyası ayrıca İstiklal Madalyası sahibidir.

  TLSold
 • Autographed photo of Atiye Sultan / Grandson of Sultan V.Murad-" İffetli hemşireme yadigârımdır. 1914. Atiye" olarak imzalı ve ithaflı;
V.Murad'ın torunu, Şehzade Mehmed Selahaddin Efendi'nin kızı Atiye Sultan'ın Phebus Constantinople editörlü çok nadir fotoğrafı, 22x17 cm.

Atiye Sultan ile Damad Osman Hami bey 1914 yılında evlenmişlerdir, dolayısıyla bu fotoğrafın gelinlik fotoğrafı olması kuvvetle muhtemeldir.

  Lot No: 146

  Lot: 146

  Autographed photo of Atiye Sultan / Grandson of Sultan V.Murad-" İffetli hemşireme yadigârımdır. 1914. Atiye" olarak imzalı ve ithaflı; V.Murad'ın torunu, Şehzade Mehmed Selahaddin Efendi'nin kızı Atiye Sultan'ın Phebus Constantinople editörlü çok nadir fotoğrafı, 22x17 cm. Atiye Sultan ile Damad Osman Hami bey 1914 yılında evlenmişlerdir, dolayısıyla bu fotoğrafın gelinlik fotoğrafı olması kuvvetle muhtemeldir.

  TLSold
 • D.Lebet Victor Constantinople Pocket Watch / Pocket Watch's box - Advertising card-1) Osmanlı piyasasına özel yapılmış D.Lebet Victor firmasına ait Osmanlıca ve Fransızca yazılı içinde yarım düzine cep saati konulabilen dükkan satış kutusu.

2) D..Lebet & Fils Victor Stamboul Grand Bazar yazılı reklam kartı.

3) Kadranı ve mekanizmasında Osmanlcıa Lebet Fils yazılı aznavur işçilikli gümüş avcı kasalı anahtar kurmalı 45 MM çapında çalışır durumda cep saati (Kasa numaraları tutarlıdır)

  Lot No: 148

  Lot: 148

  D.Lebet Victor Constantinople Pocket Watch / Pocket Watch's box - Advertising card-1) Osmanlı piyasasına özel yapılmış D.Lebet Victor firmasına ait Osmanlıca ve Fransızca yazılı içinde yarım düzine cep saati konulabilen dükkan satış kutusu. 2) D..Lebet & Fils Victor Stamboul Grand Bazar yazılı reklam kartı. 3) Kadranı ve mekanizmasında Osmanlcıa Lebet Fils yazılı aznavur işçilikli gümüş avcı kasalı anahtar kurmalı 45 MM çapında çalışır durumda cep saati (Kasa numaraları tutarlıdır)

  TLSold
 • Armenian Chirinian Pocket Watch-Mihran A.Chirinian Son Constantinople kadran, mekanizmasında "Londras" yazılı, kasa numaraları tutarlı, gümüş avcı kasa 52 MM çapında çalışır durumda cep saati

  Lot No: 150

  Lot: 150

  Armenian Chirinian Pocket Watch-Mihran A.Chirinian Son Constantinople kadran, mekanizmasında "Londras" yazılı, kasa numaraları tutarlı, gümüş avcı kasa 52 MM çapında çalışır durumda cep saati

  TLSold
 • Ottoman Zenith Railway Pocket Watch-Osmanlı Zenith Şimendifer saati, kadran üzerinde hükümet demiryolu Zenith yazılı, 54 MM çapında çelik kasa, üstten kurmalı çalışır duurumda cep saati

  Lot No: 151

  Lot: 151

  Ottoman Zenith Railway Pocket Watch-Osmanlı Zenith Şimendifer saati, kadran üzerinde hükümet demiryolu Zenith yazılı, 54 MM çapında çelik kasa, üstten kurmalı çalışır duurumda cep saati

  TLSold
 • Ottoman Pocket Watch-Osmanlı Devlet armalı kadranlı aynı zamanda mekanizması Osmanlı devlet armalı graveli, 45 MM çapında çalışır durumda gümüş avcı kasa (kasa numaraları tutarlı) anahtar kurmalı cep saati

  Lot No: 152

  Lot: 152

  Ottoman Pocket Watch-Osmanlı Devlet armalı kadranlı aynı zamanda mekanizması Osmanlı devlet armalı graveli, 45 MM çapında çalışır durumda gümüş avcı kasa (kasa numaraları tutarlı) anahtar kurmalı cep saati

  TLSold
 • Rare Poster of Sultan Rechad / Armenian Greek Ottoman Script-Sultan Mehmed Reşad'ın Ayasofya Cami-i Kebirinden çıkışında Nisan 1325, Osmanlıca-Ermenice-Rumca 3 Lisan açıklamalı dev boy orijinal afiş.

Sultan Reşad Tuğralı, 76x54 cm, çerçevesinde 98x76 cm, Çok Nadir.

(Dükkan teslimidir - Shipping is possible without frame)

  Lot No: 153

  Lot: 153

  Rare Poster of Sultan Rechad / Armenian Greek Ottoman Script-Sultan Mehmed Reşad'ın Ayasofya Cami-i Kebirinden çıkışında Nisan 1325, Osmanlıca-Ermenice-Rumca 3 Lisan açıklamalı dev boy orijinal afiş. Sultan Reşad Tuğralı, 76x54 cm, çerçevesinde 98x76 cm, Çok Nadir. (Dükkan teslimidir - Shipping is possible without frame)

  TLSold
 • Rare Poster of Sultan Rechad-Sultan Mehmed Reşad, Sarayburnu'ndaki savaş gemilerine karşı oturmuş halde, Osmanlı devlet armalı nadir afiş, 76x52 cm

  Lot No: 154

  Lot: 154

  Rare Poster of Sultan Rechad-Sultan Mehmed Reşad, Sarayburnu'ndaki savaş gemilerine karşı oturmuş halde, Osmanlı devlet armalı nadir afiş, 76x52 cm

  TLSold
 • SULTAN I.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI EL ÇEKME FERMAN / HİCRİ 1193 (1779)-Sultan 1.Abdülhamid tuğralı, 18 satırdan oluşan, 140x50 cm ölçüsünde el çekme Ferman.

  Lot No: 155

  Lot: 155

  SULTAN I.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI EL ÇEKME FERMAN / HİCRİ 1193 (1779)-Sultan 1.Abdülhamid tuğralı, 18 satırdan oluşan, 140x50 cm ölçüsünde el çekme Ferman.

  TLSold
 • SULTAN III.SELİM TUĞRALI EL ÇEKME FERMAN Hicri 1248 (1832)-Sultan III.Selim tuğralı, 18 satırdan oluşan, 78x51 cm ölçüsünde el çekme Ferman

  Lot No: 156

  Lot: 156

  SULTAN III.SELİM TUĞRALI EL ÇEKME FERMAN Hicri 1248 (1832)-Sultan III.Selim tuğralı, 18 satırdan oluşan, 78x51 cm ölçüsünde el çekme Ferman

  TLSold
 • SULTAN I.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI EL ÇEKME FERMAN 1202 Hicri (1788)-Sultan 1.Abdülhamid tuğralı, 7 satırdan oluşan, 66x46 cm ölçüsünde el çekme Ferman / Filibe nezareti çeltüğü enharından Saray Nehri'nde yalnız üç buçuk aded hisse-i tohuma mutasarrıfe olan Fatima Hatun mutasarrıfe olduğu tohumların kendü hüsn-i rızası ve ihtiyarıyle...

  Lot No: 157

  Lot: 157

  SULTAN I.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI EL ÇEKME FERMAN 1202 Hicri (1788)-Sultan 1.Abdülhamid tuğralı, 7 satırdan oluşan, 66x46 cm ölçüsünde el çekme Ferman / Filibe nezareti çeltüğü enharından Saray Nehri'nde yalnız üç buçuk aded hisse-i tohuma mutasarrıfe olan Fatima Hatun mutasarrıfe olduğu tohumların kendü hüsn-i rızası ve ihtiyarıyle...

  TLSold
 • SULTAN II.MAHMUD TUĞRALI EL ÇEKME FERMAN Hicri 1202 (1788)-Sultan II.Mahmud, 7 satırdan oluşan, 77x53 cm ölçüsünde el çekme Ferman

  Lot No: 158

  Lot: 158

  SULTAN II.MAHMUD TUĞRALI EL ÇEKME FERMAN Hicri 1202 (1788)-Sultan II.Mahmud, 7 satırdan oluşan, 77x53 cm ölçüsünde el çekme Ferman

  TLSold
 • SULTAN II.MAHMUD TUĞRALI EL ÇEKME FERMAN Hicri 1240 (1824)-Sultan II.Mahmud, 13 satırdan oluşan, 77x53 cm ölçüsünde el çekme Ferman (Lekelidir - Please look at condition)

  Lot No: 159

  Lot: 159

  SULTAN II.MAHMUD TUĞRALI EL ÇEKME FERMAN Hicri 1240 (1824)-Sultan II.Mahmud, 13 satırdan oluşan, 77x53 cm ölçüsünde el çekme Ferman (Lekelidir - Please look at condition)

  TLSold
 • SULTAN II.MAHMUD TUĞRALI EL ÇEKME FERMAN / HİCRİ 1250 (1834)-Sultan II.Mahmud tuğralı el çekme 10 satırdan oluşan, 78x52 cm ölçüsünde "Hekimbaşılık" konulu el çekme Ferman

  Lot No: 160

  Lot: 160

  SULTAN II.MAHMUD TUĞRALI EL ÇEKME FERMAN / HİCRİ 1250 (1834)-Sultan II.Mahmud tuğralı el çekme 10 satırdan oluşan, 78x52 cm ölçüsünde "Hekimbaşılık" konulu el çekme Ferman

  TLSold
 • Autographed photo by Suleyman Sefik Pacha-Süleyman Şefik Paşa imzalı kabin fotoğrafı, Foto Phebus, 12.5x18 cm.

"Ruhum karındaşım Galip Kemali Beyefendiye Süleyman Şefik"


Süleyman Şefik Paşa (Süleyman Şefik Söylemezoğlu) 1860-1946, Türk asker. Türk Kurtuluş Savaşı sırasında işgal karşıtı direniş gruplarına karşı savaşmak amacıyla İstanbul Hükümeti tarafından kurulan Kuvâ-yi İnzibâtiye birliklerinin komutanı olarak tanınır. Erzurum’un eski ailelerinden Söylemezoğulları'na mensuptur. Babası, Mevlana Türbesi haziresinde yatan Konya valisi Ali Kemali Paşa'dır. 1919 yılında kurulan 1.Damat Ferit Hükümetinde 2 ay kadar Harbiye Nazırlığı yapmıştır

  Lot No: 161

  Lot: 161

  Autographed photo by Suleyman Sefik Pacha-Süleyman Şefik Paşa imzalı kabin fotoğrafı, Foto Phebus, 12.5x18 cm. "Ruhum karındaşım Galip Kemali Beyefendiye Süleyman Şefik" Süleyman Şefik Paşa (Süleyman Şefik Söylemezoğlu) 1860-1946, Türk asker. Türk Kurtuluş Savaşı sırasında işgal karşıtı direniş gruplarına karşı savaşmak amacıyla İstanbul Hükümeti tarafından kurulan Kuvâ-yi İnzibâtiye birliklerinin komutanı olarak tanınır. Erzurum’un eski ailelerinden Söylemezoğulları'na mensuptur. Babası, Mevlana Türbesi haziresinde yatan Konya valisi Ali Kemali Paşa'dır. 1919 yılında kurulan 1.Damat Ferit Hükümetinde 2 ay kadar Harbiye Nazırlığı yapmıştır

  TLSold
 • 2 Cabinet photos of Suleyman Sefik Pacha-Süleyman Şefik Paşa'ya ait 2 adet kabin fotoğraf.

1) Phebus editörlü olan 1 Ağustos 1317 tarihli 17x11 cm

2) Diğer ise 1917 Teşrin-i Evvel tarihli ve 14x10 cm ebadındadır.

  Lot No: 162

  Lot: 162

  2 Cabinet photos of Suleyman Sefik Pacha-Süleyman Şefik Paşa'ya ait 2 adet kabin fotoğraf. 1) Phebus editörlü olan 1 Ağustos 1317 tarihli 17x11 cm 2) Diğer ise 1917 Teşrin-i Evvel tarihli ve 14x10 cm ebadındadır.

  TLSold
 • Autographed CDV of Galip Kemali (Soylemezoglu)-Galip Kemali Bey (Söylemezoğlu) ithaf ve imzalı kabin fotoğrafı, 6.5x10.5 cm.

"Menekşe Kalfaya yadigarımdır Galip Kemali" yazılı..


23 Ekim 1873-18 Eylül 1960 Türk diplomat ve yazar.
Babası, Konya valisi Ali Kemali Paşa'dır.Galatasaray Lisesi’nde öğrenim görmüştür. Hariciye nezaretinde çeşitli görevler aldıktan sonra, Atina, Tahran ve Moskova elçilikleri yapmıştır.

Sevr Antlaşması hakkında "Bir Milletin Katli" (Assasinat d’un Peuple) ve "Bir Milletin Çilesi" (Le Martyre d’un Peuple) adlı kitapları yazmıştır. Bunun üzerine Damat Ferid Paşa tarafından görevinden alınmıştır. 1921 yılında Ahmed Tevfik Paşa tarafından Stockholm ve Kopenhag elçiliklerine atanmıştır.

  Lot No: 163

  Lot: 163

  Autographed CDV of Galip Kemali (Soylemezoglu)-Galip Kemali Bey (Söylemezoğlu) ithaf ve imzalı kabin fotoğrafı, 6.5x10.5 cm. "Menekşe Kalfaya yadigarımdır Galip Kemali" yazılı.. 23 Ekim 1873-18 Eylül 1960 Türk diplomat ve yazar. Babası, Konya valisi Ali Kemali Paşa'dır.Galatasaray Lisesi’nde öğrenim görmüştür. Hariciye nezaretinde çeşitli görevler aldıktan sonra, Atina, Tahran ve Moskova elçilikleri yapmıştır. Sevr Antlaşması hakkında "Bir Milletin Katli" (Assasinat d’un Peuple) ve "Bir Milletin Çilesi" (Le Martyre d’un Peuple) adlı kitapları yazmıştır. Bunun üzerine Damat Ferid Paşa tarafından görevinden alınmıştır. 1921 yılında Ahmed Tevfik Paşa tarafından Stockholm ve Kopenhag elçiliklerine atanmıştır.

  TLSold
 • Ethem Pertev Pacha-CDV of Abdullah Freres Constantinople / Tanzimat devri devlet adamı şair ve yazarlarından Ethem Pertev Paşa fotoğrafı, 11x5,5 cm (Ortadan iz yapmış haliyle)

  Lot No: 164

  Lot: 164

  Ethem Pertev Pacha-CDV of Abdullah Freres Constantinople / Tanzimat devri devlet adamı şair ve yazarlarından Ethem Pertev Paşa fotoğrafı, 11x5,5 cm (Ortadan iz yapmış haliyle)

  TLSold
 • Armenian Editor Dildilian Cabinet photo-Osmanlı dönemi madalyalı fesli devlet adamı, "14 teşrin-i sani 1320 Sivas Mektupçusu …" şeklinde ithaf ve imzalı, Dildlilian Merzifoun (Turkey in Asia) nadir editörlü kabin fotoğrafı, 16x10 cm (Merzifon Amerikan Koleji)

  Lot No: 165

  Lot: 165

  Armenian Editor Dildilian Cabinet photo-Osmanlı dönemi madalyalı fesli devlet adamı, "14 teşrin-i sani 1320 Sivas Mektupçusu …" şeklinde ithaf ve imzalı, Dildlilian Merzifoun (Turkey in Asia) nadir editörlü kabin fotoğrafı, 16x10 cm (Merzifon Amerikan Koleji)

  TLSold
 • 2 Cabinet photos of Greek Zepdji & Khristo Karabelidi / the same person with lot 155-Bir önceki lotta bulunan Sivas mektupçusuna ait 2 kabin fotoğrafı.

Bir tanesinde yanında bulunan kişi için fotoğrafın arkasında "Mustafa Rauf Paşa - Abdülhamit döneminde Arnavutluk'un çok sevilmiş mutasarrafı" yazmaktadır fakat bununla ilgili bir bilgi bulamadık. 

2 Cabinet photos of Salonique Khristo Karabelidi & Paul Zepdji

  Lot No: 166

  Lot: 166

  2 Cabinet photos of Greek Zepdji & Khristo Karabelidi / the same person with lot 155-Bir önceki lotta bulunan Sivas mektupçusuna ait 2 kabin fotoğrafı. Bir tanesinde yanında bulunan kişi için fotoğrafın arkasında "Mustafa Rauf Paşa - Abdülhamit döneminde Arnavutluk'un çok sevilmiş mutasarrafı" yazmaktadır fakat bununla ilgili bir bilgi bulamadık. 2 Cabinet photos of Salonique Khristo Karabelidi & Paul Zepdji

  TLSold
 • Cabinet photo of Abdullah Freres Constantinople / Osmanlı dönemi fesli nişanlı şahıs büyük boy kabin fotoğrafı, 22x13 cm

  Lot No: 167

  Lot: 167

  Cabinet photo of Abdullah Freres Constantinople / Osmanlı dönemi fesli nişanlı şahıs büyük boy kabin fotoğrafı, 22x13 cm

  TLSold
 • Armenian papazian Cabinet photo-Osmanlı bol madalya ve nişanlı paşa ve oğlu kabin foto, Ermeni Papazyan Freres Constantinople Editörlü, 10.5x 12.5 cm

  Lot No: 168

  Lot: 168

  Armenian papazian Cabinet photo-Osmanlı bol madalya ve nişanlı paşa ve oğlu kabin foto, Ermeni Papazyan Freres Constantinople Editörlü, 10.5x 12.5 cm

  TLSold
 • Memalik-i Meşgule Müslümanları Müdafa-i Hukuk Cemiyeti Nizamnamesi, Şehzadebaşı Evkaf Evkaf Matbaası 1340, 8 sayfa 9.5x13.5 cm, nadir nizamname..


Söz konusu cemiyet yayınladığı nizamnamenin maksad kısmında yer alan 1. maddesinde kuruluş amacını şöyle açıklamış; memalik-i Osmaniyenin Yunan işgali altında bulunan aksamında ahali-i müslimeye ika' olunan mezalim tahrik ve ihrak, gasb-ı emval gibi teaddiyatı tahkik ve tesbit ile bunları neşr ve ilan ve iş bu memalik-i sekine-i müslümesinin hayatını hukukunu vesait-i meşrua ve müslühane ile müdafaa gayesiyle...., Özege kataloğunda yer almayan bu nadir nizamname ve cemiyet hakkında açık kaynaklarda bilgiye rastlanmamıştır.

  Lot No: 169

  Lot: 169

  Memalik-i Meşgule Müslümanları Müdafa-i Hukuk Cemiyeti Nizamnamesi, Şehzadebaşı Evkaf Evkaf Matbaası 1340, 8 sayfa 9.5x13.5 cm, nadir nizamname.. Söz konusu cemiyet yayınladığı nizamnamenin maksad kısmında yer alan 1. maddesinde kuruluş amacını şöyle açıklamış; memalik-i Osmaniyenin Yunan işgali altında bulunan aksamında ahali-i müslimeye ika' olunan mezalim tahrik ve ihrak, gasb-ı emval gibi teaddiyatı tahkik ve tesbit ile bunları neşr ve ilan ve iş bu memalik-i sekine-i müslümesinin hayatını hukukunu vesait-i meşrua ve müslühane ile müdafaa gayesiyle...., Özege kataloğunda yer almayan bu nadir nizamname ve cemiyet hakkında açık kaynaklarda bilgiye rastlanmamıştır.

  TLSold
 • Atatürk-Resimli Gazete 25 Teşrin-i Evvel 1340 Cumartesi, Derginin arka sayfasında yer alan "Dünya Vukuatına Kuş Bakışı" manşetli kısımda "Mücahitlerin mağlubu olan İspanya Cenerali Galibiyet Hülyası İçinde" alt başlığı ile İspanyol Diktatör Miquel Prime de Rivera'ya Fas'da yapmış olduğu zulüm sebebiyle Mussolini gibi değil Mustafa Kemal Paşa gibi davranması tavsiye ediliyor.

  Lot No: 170

  Lot: 170

  Atatürk-Resimli Gazete 25 Teşrin-i Evvel 1340 Cumartesi, Derginin arka sayfasında yer alan "Dünya Vukuatına Kuş Bakışı" manşetli kısımda "Mücahitlerin mağlubu olan İspanya Cenerali Galibiyet Hülyası İçinde" alt başlığı ile İspanyol Diktatör Miquel Prime de Rivera'ya Fas'da yapmış olduğu zulüm sebebiyle Mussolini gibi değil Mustafa Kemal Paşa gibi davranması tavsiye ediliyor.

  TLSold
 • Ottoman Constitution Poster-Osmanlıca ve Ermenice Meşrutiyet Afişi, Sultan Mehmet Reşat Han-ı Hamis Hazretleri, Kahraman-ı Hürriyet Enver Bey Kahraman-ı Hürriyet Resneli Niyazi Bey görselli, "Hürriyet", "Adalaet", "Musavat", "Uhuvvet" sloganlı, Matbaa-i Klikya Dersaadet Yeni Cami Mısır Han, 28x40 cm, haliyle (please check the condition)

  Lot No: 171

  Lot: 171

  Ottoman Constitution Poster-Osmanlıca ve Ermenice Meşrutiyet Afişi, Sultan Mehmet Reşat Han-ı Hamis Hazretleri, Kahraman-ı Hürriyet Enver Bey Kahraman-ı Hürriyet Resneli Niyazi Bey görselli, "Hürriyet", "Adalaet", "Musavat", "Uhuvvet" sloganlı, Matbaa-i Klikya Dersaadet Yeni Cami Mısır Han, 28x40 cm, haliyle (please check the condition)

  TLSold
 • Mekatib-i Umumiye Talebesine Mahsus, ön yüzü Bayrak arka yüzü ise meşrutiyet kahramanları görselli Osmanlı dönemi çok nadir kullanılmış okul defteri, defterin arka yüzünde Osmanlıca "Hürriyet Musavat Uhuvvet 10 Temmuz 1324" yazıları okunmaktadır. Ayrıca alt kısmında "Seyyidül kavmi hadimühüm. Bir kavmin efendisi, onlara hizmet edendir." (Hadis-i şerif) "yazılıdır.

  Lot No: 172

  Lot: 172

  Mekatib-i Umumiye Talebesine Mahsus, ön yüzü Bayrak arka yüzü ise meşrutiyet kahramanları görselli Osmanlı dönemi çok nadir kullanılmış okul defteri, defterin arka yüzünde Osmanlıca "Hürriyet Musavat Uhuvvet 10 Temmuz 1324" yazıları okunmaktadır. Ayrıca alt kısmında "Seyyidül kavmi hadimühüm. Bir kavmin efendisi, onlara hizmet edendir." (Hadis-i şerif) "yazılıdır.

  TLSold
 • Rare Armenian Editor CDV-Osmanlı dönemi askeri öğrenci kabin foto, 5.5 x 9 cm, Editör P.Hekimian

  Lot No: 173

  Lot: 173

  Rare Armenian Editor CDV-Osmanlı dönemi askeri öğrenci kabin foto, 5.5 x 9 cm, Editör P.Hekimian

  TLSold
 • Aviation / Dardanelles-Çanakkale Savaşında görev almış kahraman subay pilotlarımızdan Zekeriye Eryol'a ait biri imzalı portre fotoğrafı olmak üzere, savaş sırasında beraber görev aldığı yakın asker arkadaşları ile birarada toplam 3 adet fotoğraf. 14x9 cm, 11x9 cm

  Lot No: 174

  Lot: 174

  Aviation / Dardanelles-Çanakkale Savaşında görev almış kahraman subay pilotlarımızdan Zekeriye Eryol'a ait biri imzalı portre fotoğrafı olmak üzere, savaş sırasında beraber görev aldığı yakın asker arkadaşları ile birarada toplam 3 adet fotoğraf. 14x9 cm, 11x9 cm

  TLSold
 • Dardanelles Medal-Çanakkale Madalyası , demirhaç nişanı ve liyakat madalyası sahibi, osmanlıca ithaf ve imzalı iki adet subay fotoğrafı.

  Lot No: 175

  Lot: 175

  Dardanelles Medal-Çanakkale Madalyası , demirhaç nişanı ve liyakat madalyası sahibi, osmanlıca ithaf ve imzalı iki adet subay fotoğrafı.

  TLSold
 • Halil Kamil Bey-1930’larda kurulan Türkiye’deki ilk özel film yapım şirketlerinden olan Ha-Ka Film’in sahibi Halil Kamil Bey, Balkan Savaşı günlerinde askeri kışlık palto ve kıyafetiyle çekilmiş nadir bir fotoğrafı. 24/25 Kasım 1912, imzalı, ithaflı. Sebah&Joallier Fotoğrafhanesi paspartusunda, 12x20 cm

  Lot No: 176

  Lot: 176

  Halil Kamil Bey-1930’larda kurulan Türkiye’deki ilk özel film yapım şirketlerinden olan Ha-Ka Film’in sahibi Halil Kamil Bey, Balkan Savaşı günlerinde askeri kışlık palto ve kıyafetiyle çekilmiş nadir bir fotoğrafı. 24/25 Kasım 1912, imzalı, ithaflı. Sebah&Joallier Fotoğrafhanesi paspartusunda, 12x20 cm

  TLSold
 • Trablusgarp Meydan Muharebesi öncesi üniformaları ve üstlerinde tüm teçhizatları ile 2 adet kumandana ait stüdyo fotoğrafı. 14x9 - 10x9 cm

  Lot No: 177

  Lot: 177

  Trablusgarp Meydan Muharebesi öncesi üniformaları ve üstlerinde tüm teçhizatları ile 2 adet kumandana ait stüdyo fotoğrafı. 14x9 - 10x9 cm

  TLSold
 • Sultan II. Abdülhamit devrinde, Gureba Hastanesinin bağları içerisinde askeri mülki erkan, yönetici ve hariciye memurları için yapılan köşk. Altında osmanlıca olarak ''cManastır bahçesi haricine yaptırılan bahçenin üst tarafına vaki olup, Gurebaya mahsus Hamidiye Hastanesinin malı bulunan bağların askeri ve mülki erkan ile konsoloslukların ikameti için inşa ettirilmiş ve iş bu cülus-u hümayun esnasında resmedilen köşkün memleket tarafından görünüşü'' yazmaktadır. Albümin kâğıt. Dönem paspartusunda 36x23 cm

  Lot No: 179

  Lot: 179

  Sultan II. Abdülhamit devrinde, Gureba Hastanesinin bağları içerisinde askeri mülki erkan, yönetici ve hariciye memurları için yapılan köşk. Altında osmanlıca olarak ''cManastır bahçesi haricine yaptırılan bahçenin üst tarafına vaki olup, Gurebaya mahsus Hamidiye Hastanesinin malı bulunan bağların askeri ve mülki erkan ile konsoloslukların ikameti için inşa ettirilmiş ve iş bu cülus-u hümayun esnasında resmedilen köşkün memleket tarafından görünüşü'' yazmaktadır. Albümin kâğıt. Dönem paspartusunda 36x23 cm

  TLSold
 • 3 Photographs of Salonique Greece-Osmanlı Döneminde Selanik'te Türk Mahallesinden 3 adet fotoğraf.

(1) Şehir içinde yüksek gelirli türklerin yaşadığı bir mahallede yer alan ev, 

(2) geleneksel konut mimarisiyle yapılmış bir türk evi ve 

(3) Florentin gıda toptancısı binası önünde çalışanlar ve çaycı. 

Bromid kağıt, paspartusunda, fotoğraflar 28x23 cm (Each size)

  Lot No: 180

  Lot: 180

  3 Photographs of Salonique Greece-Osmanlı Döneminde Selanik'te Türk Mahallesinden 3 adet fotoğraf. (1) Şehir içinde yüksek gelirli türklerin yaşadığı bir mahallede yer alan ev, (2) geleneksel konut mimarisiyle yapılmış bir türk evi ve (3) Florentin gıda toptancısı binası önünde çalışanlar ve çaycı. Bromid kağıt, paspartusunda, fotoğraflar 28x23 cm (Each size)

  TLSold
 • Erken Cumhuriyet Dönemi / İzmir / Behçet Uz-Türk tıp doktoru ve 1931-1941 yılları arasında İzmir Belediye Başkanlığı yapmış olan Dr. Behçet Uz'un İzmir Şehir Planı üzerine hazılanan harita önünde ve belediyede çalışma arkadaşları toplantı halinde çekilmiş iki adet fotoğrafı. Bunun yarı sıra yapılan hizmetlerden İzmir havalimanı, uçakların seyir yönü ve hangi uçakların uçacağını detaylıca gösteren kroki, İzmir belediyesi tarafından şehir gazinosu yerine yapılan çocuk parkı ve Basmane parkı fotoğrafları. Toplam 5 adet dönem fotoğrafı. Tüm fotoğraflar Çulhazade Biraderler Karşıyaka - İzmir soğuk damgalıdır. 17,5x12 cm

  Lot No: 181

  Lot: 181

  Erken Cumhuriyet Dönemi / İzmir / Behçet Uz-Türk tıp doktoru ve 1931-1941 yılları arasında İzmir Belediye Başkanlığı yapmış olan Dr. Behçet Uz'un İzmir Şehir Planı üzerine hazılanan harita önünde ve belediyede çalışma arkadaşları toplantı halinde çekilmiş iki adet fotoğrafı. Bunun yarı sıra yapılan hizmetlerden İzmir havalimanı, uçakların seyir yönü ve hangi uçakların uçacağını detaylıca gösteren kroki, İzmir belediyesi tarafından şehir gazinosu yerine yapılan çocuk parkı ve Basmane parkı fotoğrafları. Toplam 5 adet dönem fotoğrafı. Tüm fotoğraflar Çulhazade Biraderler Karşıyaka - İzmir soğuk damgalıdır. 17,5x12 cm

  TLSold
 • Numismatics-1327/3 yılında basılan 5 kuruş / Sultan Reşad - Kosova darphanesinde 3000 adet basılmıştur. RRR olarak sınıflandırılmıştır. Cülus numarası 3'tür. 6,3 Gram ağırlığındadır.

  Lot No: 182

  Lot: 182

  Numismatics-1327/3 yılında basılan 5 kuruş / Sultan Reşad - Kosova darphanesinde 3000 adet basılmıştur. RRR olarak sınıflandırılmıştır. Cülus numarası 3'tür. 6,3 Gram ağırlığındadır.

  TLSold
 • Ottoman period bridal dowry chest-Osmanlı Dönemi ahşap üzeri kumaş kaplı, gümüş kaplama metal plakalarla süslenmiş, ön kısmındaki plaka üzerinde osmanlıca ''Sene 1327'' yazılı, temiz kondisyonda gelin çeyiz sandığı, anahtarsızdır. 

Boy; 44cm Yükseklik; 30cm En; 27 cm

  Lot No: 183

  Lot: 183

  Ottoman period bridal dowry chest-Osmanlı Dönemi ahşap üzeri kumaş kaplı, gümüş kaplama metal plakalarla süslenmiş, ön kısmındaki plaka üzerinde osmanlıca ''Sene 1327'' yazılı, temiz kondisyonda gelin çeyiz sandığı, anahtarsızdır. Boy; 44cm Yükseklik; 30cm En; 27 cm

  TLSold
 • Kabartma işçilikli, ajur işçilikli farklı motif ve tasarımlarda gümüş kaplama 4 adet fincan zarfı.

  Lot No: 184

  Lot: 184

  Kabartma işçilikli, ajur işçilikli farklı motif ve tasarımlarda gümüş kaplama 4 adet fincan zarfı.

  TLSold
 • Fratelli Haim Judaica-Osmanlı Dönemi, "J. & A. Fratellli Haim, Constantinople" kutusunda pergel, pergel 17 cm, kutu 20x4x2 cm, Nadir

  Lot No: 185

  Lot: 185

  Fratelli Haim Judaica-Osmanlı Dönemi, "J. & A. Fratellli Haim, Constantinople" kutusunda pergel, pergel 17 cm, kutu 20x4x2 cm, Nadir

  TLSold
 • Greek Rare Editor Dedeoglou-Cabinet photo of J.DEDEOGLU (Samsun) Tip kabin fotoğrafı,16x10,5 cm

  Lot No: 186

  Lot: 186

  Greek Rare Editor Dedeoglou-Cabinet photo of J.DEDEOGLU (Samsun) Tip kabin fotoğrafı,16x10,5 cm

  TLSold
 • Armenian K.Missirlian Alep-Cabinet photo of Armenian K.Missirlian Alep (Halep) Osmanlı tip kabin fotoğrafı 17x11 cm

  Lot No: 187

  Lot: 187

  Armenian K.Missirlian Alep-Cabinet photo of Armenian K.Missirlian Alep (Halep) Osmanlı tip kabin fotoğrafı 17x11 cm

  TLSold
 • Armenian Encababian Freres cancel-Gürün'de madalyalı askeri ve sivil zevatın, zabitlerin, ilmiyyeden sarıklı hocaların, halkın, teçhizatlı Osmanlı askerlerinin hazır bulunduğu bir yemin töreni hatırası, sarıklı imam ve papazın önünde "kutsal kitaba" el basarak yemin eden silahlı, teçhizatlı Osmanlı askerleri.

Osmanlıca "Enkababyan Biraderler Gürün" imzalı, fotoğraf 24x17 cm, paspartusunda 33x27 cm, Çok Nadir Bir Enstantane

  Lot No: 188

  Lot: 188

  Armenian Encababian Freres cancel-Gürün'de madalyalı askeri ve sivil zevatın, zabitlerin, ilmiyyeden sarıklı hocaların, halkın, teçhizatlı Osmanlı askerlerinin hazır bulunduğu bir yemin töreni hatırası, sarıklı imam ve papazın önünde "kutsal kitaba" el basarak yemin eden silahlı, teçhizatlı Osmanlı askerleri. Osmanlıca "Enkababyan Biraderler Gürün" imzalı, fotoğraf 24x17 cm, paspartusunda 33x27 cm, Çok Nadir Bir Enstantane

  TLSold
 • Armenian Ohannes Kazancıyan Cesaree cancel back side / Rare Photo-II. Abdülhamit'in cülûsunun 29. senesi münasebetiyle Bünyan-ı Hamid* kazasında yapılan tören hatırası, askeri ve sivil zevatın, zabitlerin, ilmiyyeden sarıklı hocaların, halkın, "madalyalı papazların", teçhizatlı, tüfekli Osmanlı askerlerinin hazır bulunduğu görülmekte, Türk Bayraklarıyla süslenmiş Hükümet Konağı önünde, "Ohannes Kazancıyan Kayseri" Ermenice-Osmanlıca-Rumca 3 Lisan Kaşeli, 24x18 cm, Paspartusunda 33x27 cm, Çok Nadir

  Lot No: 189

  Lot: 189

  Armenian Ohannes Kazancıyan Cesaree cancel back side / Rare Photo-II. Abdülhamit'in cülûsunun 29. senesi münasebetiyle Bünyan-ı Hamid* kazasında yapılan tören hatırası, askeri ve sivil zevatın, zabitlerin, ilmiyyeden sarıklı hocaların, halkın, "madalyalı papazların", teçhizatlı, tüfekli Osmanlı askerlerinin hazır bulunduğu görülmekte, Türk Bayraklarıyla süslenmiş Hükümet Konağı önünde, "Ohannes Kazancıyan Kayseri" Ermenice-Osmanlıca-Rumca 3 Lisan Kaşeli, 24x18 cm, Paspartusunda 33x27 cm, Çok Nadir

  TLSold
 • Osmanlı'da At Yarışları / "Padişahım Çok Yaşa" Afişli-1323 senesi 30 Haziran cumartesi günü Aziziye Kazasında icra olunan at yarışının anısı olmak üzere Bünyan-ı Hamid Kaymakamı Mukbil Beye takdim edilen, kazanın askeri, sivil ve ilmiyyeden ekabir simalarının yer aldığı cemiyetin hatıra karesi.

Fotoğrafta Mukbil Bey dışında Aziziye Kaymakamı Rauf Bey, Tenos (Şarkışla) Kaymakamı Talat Bey ile birlikte sarıklı kadı, zabitler, kumandanlar, teçhizatlı askerler ve elinde sazıyla ozan hazır bulunmakta, "Padişahım çok yaşa" yazılı afiş, çerçeveli panolar ve süslemeler dikkat çekmekte, takdim eden Aziziye Kaymakamı Rauf Bey, İmzalı, 24x16 cm, paspartusunda 33x25 cm, Çok Nadir

  Lot No: 190

  Lot: 190

  Osmanlı'da At Yarışları / "Padişahım Çok Yaşa" Afişli-1323 senesi 30 Haziran cumartesi günü Aziziye Kazasında icra olunan at yarışının anısı olmak üzere Bünyan-ı Hamid Kaymakamı Mukbil Beye takdim edilen, kazanın askeri, sivil ve ilmiyyeden ekabir simalarının yer aldığı cemiyetin hatıra karesi. Fotoğrafta Mukbil Bey dışında Aziziye Kaymakamı Rauf Bey, Tenos (Şarkışla) Kaymakamı Talat Bey ile birlikte sarıklı kadı, zabitler, kumandanlar, teçhizatlı askerler ve elinde sazıyla ozan hazır bulunmakta, "Padişahım çok yaşa" yazılı afiş, çerçeveli panolar ve süslemeler dikkat çekmekte, takdim eden Aziziye Kaymakamı Rauf Bey, İmzalı, 24x16 cm, paspartusunda 33x25 cm, Çok Nadir

  TLSold
 • 53 Original photographs taken by The Walker Trust (St Andrews) Archaeological Excavations Album / İstanbul Season 1935-1935 - 1938 yılları arasında İstanbul'da, St. Andrews Üniversitesi Walker Trust desteğiyle 1935 ve 1938 yılları arasında gerçekleşmiş Bizans İmparatorlarının "Büyük Sarayı" üzerine yapılan kazı çalışmalarının ve ortaya çıkarılan mozaik örneklerinin yer aldığı hususi olarak hazırlanan çok nadir albüm, arkeoloji ekibinin başında olan James Houston Baxter'ın "Sebah & Joaillier" damgalı, imzalı ve "... My Good Comrade" şeklinde takdimli fotoğrafıyla birlikte, fotoğraf 15x11 cm

"The Walker Trust (St Andrews) Excavations, İstanbul Season 1935", 53 Adet Fotoğraftan Oluşan Albüm, Orijinal Deri Cildinde, Albüm "J. Breratson, Photographic Dealer, Edinburg" etiketli, 34x26 cm

Albüm haricinde James Houston Baxter'ın ve ekibinin kazı çalışmalarını incelediği anlardan kareler yer almakta, 24x17 cm.

  Lot No: 191

  Lot: 191

  53 Original photographs taken by The Walker Trust (St Andrews) Archaeological Excavations Album / İstanbul Season 1935-1935 - 1938 yılları arasında İstanbul'da, St. Andrews Üniversitesi Walker Trust desteğiyle 1935 ve 1938 yılları arasında gerçekleşmiş Bizans İmparatorlarının "Büyük Sarayı" üzerine yapılan kazı çalışmalarının ve ortaya çıkarılan mozaik örneklerinin yer aldığı hususi olarak hazırlanan çok nadir albüm, arkeoloji ekibinin başında olan James Houston Baxter'ın "Sebah & Joaillier" damgalı, imzalı ve "... My Good Comrade" şeklinde takdimli fotoğrafıyla birlikte, fotoğraf 15x11 cm "The Walker Trust (St Andrews) Excavations, İstanbul Season 1935", 53 Adet Fotoğraftan Oluşan Albüm, Orijinal Deri Cildinde, Albüm "J. Breratson, Photographic Dealer, Edinburg" etiketli, 34x26 cm Albüm haricinde James Houston Baxter'ın ve ekibinin kazı çalışmalarını incelediği anlardan kareler yer almakta, 24x17 cm.

  TLSold
 • Railway History / Orient Express-Compagnie D'Exploitation Des Chemins De Fer Orientaux, Carte de Libre Circulation.

1915, Dimetoka - Dedeağaç arası, Bulgar Meclisi Üyesi Mahmud Bey adına, Osmanlıca-Fransızca 2 Lisan, Arkası Orient Express'in güzergahı, bagaj hakkı yazılı.

11,5x8 cm, Çok Nadir

  Lot No: 192

  Lot: 192

  Railway History / Orient Express-Compagnie D'Exploitation Des Chemins De Fer Orientaux, Carte de Libre Circulation. 1915, Dimetoka - Dedeağaç arası, Bulgar Meclisi Üyesi Mahmud Bey adına, Osmanlıca-Fransızca 2 Lisan, Arkası Orient Express'in güzergahı, bagaj hakkı yazılı. 11,5x8 cm, Çok Nadir

  TLSold
 • 3 CDV's of Rare Armenian Editor-3 Armenian RARE Editor CDV's of Papazyan Freres, E. Pantzopoulo et R. Caracachian, G. Yazidjian / Garabed Yazıcıyan (Jerusalem) 11x7 cm (Each)

  Lot No: 193

  Lot: 193

  3 CDV's of Rare Armenian Editor-3 Armenian RARE Editor CDV's of Papazyan Freres, E. Pantzopoulo et R. Caracachian, G. Yazidjian / Garabed Yazıcıyan (Jerusalem) 11x7 cm (Each)

  TLSold
 • 2 Colored CDV's of Pascal Sebah El Chark Constantinople / Renkli Baskı (Nadirdir) 2 Osmanlı hanımefendisi, 11x7 cm (each)

  Lot No: 194

  Lot: 194

  2 Colored CDV's of Pascal Sebah El Chark Constantinople / Renkli Baskı (Nadirdir) 2 Osmanlı hanımefendisi, 11x7 cm (each)

  TLSold
 • Greek Occupation in Aivaly / Rare Photograph-İşgal dönemi yunanca yazılı Ayvalık (Balıkesir) fotoğrafı 17x11 cm (Photo size)

  Lot No: 195

  Lot: 195

  Greek Occupation in Aivaly / Rare Photograph-İşgal dönemi yunanca yazılı Ayvalık (Balıkesir) fotoğrafı 17x11 cm (Photo size)

  TLSold
 • Greek Occupation in Aivaly / Rare Photograph-İşgal dönemi yunanca yazılı Ayvalık (Balıkesir) fotoğrafı 17x11 cm (Photo size)

  Lot No: 196

  Lot: 196

  Greek Occupation in Aivaly / Rare Photograph-İşgal dönemi yunanca yazılı Ayvalık (Balıkesir) fotoğrafı 17x11 cm (Photo size)

  TLSold
 • Greek Occupation in Aivaly / Rare Photograph-İşgal dönemi yunanca yazılı Ayvalık (Balıkesir) fotoğrafı 17x11 cm (Photo size)

  Lot No: 197

  Lot: 197

  Greek Occupation in Aivaly / Rare Photograph-İşgal dönemi yunanca yazılı Ayvalık (Balıkesir) fotoğrafı 17x11 cm (Photo size)

  TLSold
 • Greek Occupation in Aivaly / Rare Photograph-İşgal dönemi yunanca yazılı Ayvalık (Balıkesir) fotoğrafı 17x11 cm (Photo size)

  Lot No: 198

  Lot: 198

  Greek Occupation in Aivaly / Rare Photograph-İşgal dönemi yunanca yazılı Ayvalık (Balıkesir) fotoğrafı 17x11 cm (Photo size)

  TLSold
 • Adana booklet with 21 postcards-21 Adana kartpostalından oluşan, G.Mizrahi adana editörlü çok nadir ve temiz booklet

  Lot No: 199

  Lot: 199

  Adana booklet with 21 postcards-21 Adana kartpostalından oluşan, G.Mizrahi adana editörlü çok nadir ve temiz booklet

  TLSold
 • Şeref Akdik (1899-1972)-Şeref Akdik, tuval üzerine yağlıboya, "İstanbul - Boğaz - Rumelihisarı" 1967 tarihli ve imzalı, 85x51 cm.

Arkasında "Kızım Müşideye 1967" olarak ithafı mevcuttur..

  Lot No: 200

  Lot: 200

  Şeref Akdik (1899-1972)-Şeref Akdik, tuval üzerine yağlıboya, "İstanbul - Boğaz - Rumelihisarı" 1967 tarihli ve imzalı, 85x51 cm. Arkasında "Kızım Müşideye 1967" olarak ithafı mevcuttur..

  TLSold
 • Şeref Akdik (1899-1972)-Şeref Akdik, tuval üzerine yağlıboya, Naturmort, 1971 tarihli, imzalı, 52x43 cm

  Lot No: 201

  Lot: 201

  Şeref Akdik (1899-1972)-Şeref Akdik, tuval üzerine yağlıboya, Naturmort, 1971 tarihli, imzalı, 52x43 cm

  TLSold
 • Gülriz Sururi-Gülriz Sururi'nin fotoğraf ve sinema sanatçısı Sedat Pakay'ın objektifinden, eser 1995 yılından Türk İslam Eserleri Müzesinde sergilenmiştir, bu fotoğraf 1994'de 1 nüsha olarak basılmış ve sanatçı tarafından imzalanmıştır.

Basılı ve imzalı tek nüshasıdır, çok nadir fotoğraf 49x39 cm.

  Lot No: 202

  Lot: 202

  Gülriz Sururi-Gülriz Sururi'nin fotoğraf ve sinema sanatçısı Sedat Pakay'ın objektifinden, eser 1995 yılından Türk İslam Eserleri Müzesinde sergilenmiştir, bu fotoğraf 1994'de 1 nüsha olarak basılmış ve sanatçı tarafından imzalanmıştır. Basılı ve imzalı tek nüshasıdır, çok nadir fotoğraf 49x39 cm.

  TLSold
 • Aliye Berker-Fotoğraf ve sinema sanatçısı Sedat Pakay'ın objektifinden ülkemizin ilk kazıma ve oyma gravür sanatçılarından ressam Aliye Berger portresi.

Eser 1995 yılından Türk İslam Eserleri Müzesinde sergilenmiştir, bu fotoğraf 1994'de 1 nüsha olarak basılmış ve sanatçı tarafından imzalanmıştır.

Basılı ve imzalı tek nüshasıdır, çok nadir fotoğraf 50x38 cm

  Lot No: 203

  Lot: 203

  Aliye Berker-Fotoğraf ve sinema sanatçısı Sedat Pakay'ın objektifinden ülkemizin ilk kazıma ve oyma gravür sanatçılarından ressam Aliye Berger portresi. Eser 1995 yılından Türk İslam Eserleri Müzesinde sergilenmiştir, bu fotoğraf 1994'de 1 nüsha olarak basılmış ve sanatçı tarafından imzalanmıştır. Basılı ve imzalı tek nüshasıdır, çok nadir fotoğraf 50x38 cm

  TLSold
 • Mustafa Pilevneli-Mustafa Pilevneli, 1993 imzalı, 158/400 Galata İstanbul, 45x33 cm

  Lot No: 204

  Lot: 204

  Mustafa Pilevneli-Mustafa Pilevneli, 1993 imzalı, 158/400 Galata İstanbul, 45x33 cm

  TLSold
 • Işıl Özışık-Işıl Özışık 14 tarihli ve imzalı, karton üzerine suluboya, 45x30 cm

  Lot No: 205

  Lot: 205

  Işıl Özışık-Işıl Özışık 14 tarihli ve imzalı, karton üzerine suluboya, 45x30 cm

  TLSold
 • Wet Signed by Ara Guler-İstanbul'da Alın Teri, Ayvansaray'da Tekne Tamircileri ''Ara Güler'' Islak İmzalı "Photographed by Ara Güler" kaşeli ve soğuk damgalı fotoğraf, 30x23 cm.(Fotoğrafın boyutudur)

  Lot No: 206

  Lot: 206

  Wet Signed by Ara Guler-İstanbul'da Alın Teri, Ayvansaray'da Tekne Tamircileri ''Ara Güler'' Islak İmzalı "Photographed by Ara Güler" kaşeli ve soğuk damgalı fotoğraf, 30x23 cm.(Fotoğrafın boyutudur)

  TLSold
 • Wet Signed by Ara Guler-Abidin Dino & Güzin Dino ''Ara Güler'' Islak İmzalı "Photographed by Ara Güler" kaşeli ve soğuk damgalı fotoğraf, 34x20 cm.(Fotoğrafın boyutudur)

  Lot No: 207

  Lot: 207

  Wet Signed by Ara Guler-Abidin Dino & Güzin Dino ''Ara Güler'' Islak İmzalı "Photographed by Ara Güler" kaşeli ve soğuk damgalı fotoğraf, 34x20 cm.(Fotoğrafın boyutudur)

  TLSold
 • Wet Signed by Ara Guler-Aşık Veysel ''Ara Güler'' Islak İmzalı "Photographed by Ara Güler" kaşeli ve soğuk damgalı fotoğraf, 26x20 cm.(Fotoğrafın boyutudur)

  Lot No: 208

  Lot: 208

  Wet Signed by Ara Guler-Aşık Veysel ''Ara Güler'' Islak İmzalı "Photographed by Ara Güler" kaşeli ve soğuk damgalı fotoğraf, 26x20 cm.(Fotoğrafın boyutudur)

  TLSold
 • LÜTFİ ÖZKÖK (1923 - 2017) NAZIM HİKMET-Lütfi Özkök Portreler Serisi - Nazım Hikmet. ''Lütfi Özkök ıslak imzalı, kaşeli 03/10'' 37x30 cm (Fotoğrafın boyutudur)

  Lot No: 209

  Lot: 209

  LÜTFİ ÖZKÖK (1923 - 2017) NAZIM HİKMET-Lütfi Özkök Portreler Serisi - Nazım Hikmet. ''Lütfi Özkök ıslak imzalı, kaşeli 03/10'' 37x30 cm (Fotoğrafın boyutudur)

  TLSold
 • Wet Signed by Ara Guler-Abidin Dino ''Ara Güler'' Islak İmzalı "Photographed by Ara Güler" kaşeli ve soğuk damgalı fotoğraf, 20x30 cm.(Fotoğrafın boyutudur)

  Lot No: 210

  Lot: 210

  Wet Signed by Ara Guler-Abidin Dino ''Ara Güler'' Islak İmzalı "Photographed by Ara Güler" kaşeli ve soğuk damgalı fotoğraf, 20x30 cm.(Fotoğrafın boyutudur)

  TLSold
 • The Light Of Istanbul - Ara Güler - Sheikh Tamim bin Hamad Al Thani QATAR / Wet Signed by ara Guler-Speciallay prepared For His Highness Sheikh Tamim bin Hamad Al Thani QATAR, "State of QATAR" Photo Album Taken By Ara Guler. 7 Photos - The Light Of Istanbul. 

Each Photo size: 33x24 cm. Album size: 46x36 cm 

State of QATAR gofre baskılı albüm kapağında, içinde Ara Güler Islak İmzalı ve "Photographed by Ara Güler" kaşeli ve soğuk damgalı 7 İstanbul fotoğrafı bulunan ve Katar emiri için özel hazırlanan çok nadir fotoğraf albüm..

  Lot No: 211

  Lot: 211

  The Light Of Istanbul - Ara Güler - Sheikh Tamim bin Hamad Al Thani QATAR / Wet Signed by ara Guler-Speciallay prepared For His Highness Sheikh Tamim bin Hamad Al Thani QATAR, "State of QATAR" Photo Album Taken By Ara Guler. 7 Photos - The Light Of Istanbul. Each Photo size: 33x24 cm. Album size: 46x36 cm State of QATAR gofre baskılı albüm kapağında, içinde Ara Güler Islak İmzalı ve "Photographed by Ara Güler" kaşeli ve soğuk damgalı 7 İstanbul fotoğrafı bulunan ve Katar emiri için özel hazırlanan çok nadir fotoğraf albüm..

  TLSold
 • ARA GÜLER (1928-2018)-İstanbul'un Kalbi Serisi, Üsküdar İskelesi Bahriyeliler, ''Ara Güler'' Islak İmzalı "Photographed by Ara Güler" kaşeli ve soğuk damgalı fotoğraf, 30x23 cm.(Fotoğrafın boyutudur)

  Lot No: 212

  Lot: 212

  ARA GÜLER (1928-2018)-İstanbul'un Kalbi Serisi, Üsküdar İskelesi Bahriyeliler, ''Ara Güler'' Islak İmzalı "Photographed by Ara Güler" kaşeli ve soğuk damgalı fotoğraf, 30x23 cm.(Fotoğrafın boyutudur)

  TLSold
 • Wet Signed by Ara Guler / Limited Edition 2/3-Salvador Dali - 2/3 Nüsha olarak ''Ara Güler'' Islak İmzalı "Photographed by Ara Güler" kaşeli ve soğuk damgalı fotoğraf, 70x50 cm.(Fotoğrafın boyutudur) 

Dünya üzerinde bulunan 3 nüshadan biridir..

  Lot No: 213

  Lot: 213

  Wet Signed by Ara Guler / Limited Edition 2/3-Salvador Dali - 2/3 Nüsha olarak ''Ara Güler'' Islak İmzalı "Photographed by Ara Güler" kaşeli ve soğuk damgalı fotoğraf, 70x50 cm.(Fotoğrafın boyutudur) Dünya üzerinde bulunan 3 nüshadan biridir..

  TLSold
 • ARA GÜLER (1928-2018)-Ahmet Hamdi Tanpınar. "Ara Güler" Islak imzalı, "Photographed by Ara Güler" kaşeli ve soğuk damgalı fotoğraf, 27x20 cm. (Fotoğrafın boyutudur - Photo Size)

  Lot No: 214

  Lot: 214

  ARA GÜLER (1928-2018)-Ahmet Hamdi Tanpınar. "Ara Güler" Islak imzalı, "Photographed by Ara Güler" kaşeli ve soğuk damgalı fotoğraf, 27x20 cm. (Fotoğrafın boyutudur - Photo Size)

  TLSold
 • ADNAN TURANİ (1925 - 2016)-Trio, Karton üzeri karışık teknik, 50x70 cm, 2012 tarihli. Sertifikalı.

  Lot No: 215

  Lot: 215

  ADNAN TURANİ (1925 - 2016)-Trio, Karton üzeri karışık teknik, 50x70 cm, 2012 tarihli. Sertifikalı.

  TLSold
 • Mustafa Esat Düzgünman (1920 - 1990)-Mustafa Düzgünman imzalı (Mustafa 81) ebru, 49x34 cm

  Lot No: 219

  Lot: 219

  Mustafa Esat Düzgünman (1920 - 1990)-Mustafa Düzgünman imzalı (Mustafa 81) ebru, 49x34 cm

  TLSold
 • Mustafa Esat Düzgünman (1920 - 1990)-Mustafa Düzgünman imzalı (Mustafa 81) ebru, 49x34 cm

  Lot No: 220

  Lot: 220

  Mustafa Esat Düzgünman (1920 - 1990)-Mustafa Düzgünman imzalı (Mustafa 81) ebru, 49x34 cm

  TLSold
 • Mustafa Esat Düzgünman (1920 - 1990)-Mustafa Düzgünman imzalı (Mustafa 81) ebru, 49x34 cm

  Lot No: 221

  Lot: 221

  Mustafa Esat Düzgünman (1920 - 1990)-Mustafa Düzgünman imzalı (Mustafa 81) ebru, 49x34 cm

  TLSold
 • Mustafa Esat Düzgünman (1920 - 1990)-Mustafa Düzgünman imzalı (Mustafa 81) ebru, 49x34 cm

  Lot No: 222

  Lot: 222

  Mustafa Esat Düzgünman (1920 - 1990)-Mustafa Düzgünman imzalı (Mustafa 81) ebru, 49x34 cm

  TLSold
 • Mustafa Esat Düzgünman (1920 - 1990)-Mustafa Düzgünman imzalı (Mustafa 81) ebru, 49x34 cm

  Lot No: 223

  Lot: 223

  Mustafa Esat Düzgünman (1920 - 1990)-Mustafa Düzgünman imzalı (Mustafa 81) ebru, 49x34 cm

  TLSold
 • Johann Baptiste Imperium Turcicum in Europa-Johann Baptiste Imperium Turcicum in Europa, Asia, et Africa Regiones Proprias, Tributarias, Clientelares sicut et omens ejusdem, Nuremberg. 59x50 cm.

Bakırbaskı, döneminde renklendirilmiştir. Osmanlı İmparatorluğu’nun o dönemki sınırlarını gösteren haritadır. 

18. yüzyıl Avrupasında coğrafya ve haritacılık alanında ünlü bir isim olan Alman haritacı ve yayıncı Johann Baptiste Homann tarafından Nuremberg’de 1737 yılında yayınlanmıştır. Bakırbaskı tekniğinde basılıp sonradan renklendirilmiştir. Eski renk kategorisindedir. Sol alt köşede yer alan kartuş haritaların künyesi niteliğini taşır ve Osmanlılar ile ilgili figürlerden oluşan dekoratif bir kartuştur..

Avrupa, Asya ve Afrika bölgelerinde Türk İmparatorluğu, Latince..

  Lot No: 224

  Lot: 224

  Johann Baptiste Imperium Turcicum in Europa-Johann Baptiste Imperium Turcicum in Europa, Asia, et Africa Regiones Proprias, Tributarias, Clientelares sicut et omens ejusdem, Nuremberg. 59x50 cm. Bakırbaskı, döneminde renklendirilmiştir. Osmanlı İmparatorluğu’nun o dönemki sınırlarını gösteren haritadır. 18. yüzyıl Avrupasında coğrafya ve haritacılık alanında ünlü bir isim olan Alman haritacı ve yayıncı Johann Baptiste Homann tarafından Nuremberg’de 1737 yılında yayınlanmıştır. Bakırbaskı tekniğinde basılıp sonradan renklendirilmiştir. Eski renk kategorisindedir. Sol alt köşede yer alan kartuş haritaların künyesi niteliğini taşır ve Osmanlılar ile ilgili figürlerden oluşan dekoratif bir kartuştur.. Avrupa, Asya ve Afrika bölgelerinde Türk İmparatorluğu, Latince..

  TLSold
 • Roma İmparatorluğunu Haritası / Çok Nadir-Roman Imperium Qua Orientale fuit, 18. YY, Roma İmparatorluğunun Sınırlarını Gösteren Çok Nadir Harita, Latince, 41x36 cm

  Lot No: 225

  Lot: 225

  Roma İmparatorluğunu Haritası / Çok Nadir-Roman Imperium Qua Orientale fuit, 18. YY, Roma İmparatorluğunun Sınırlarını Gösteren Çok Nadir Harita, Latince, 41x36 cm

  TLSold
 • Alman Baskı Küçük Asya (Anadolu) Haritası-Karte Von Klein-Asien, Ölçek 1/1.500.000, Berlin Baskı, Beietet von H. Kiebert 1854, Almanca, 83x49 cm.

  Lot No: 226

  Lot: 226

  Alman Baskı Küçük Asya (Anadolu) Haritası-Karte Von Klein-Asien, Ölçek 1/1.500.000, Berlin Baskı, Beietet von H. Kiebert 1854, Almanca, 83x49 cm.

  TLSold