Lot: 1

Current Price: 100 TL Starting Bid: 100 TL Estimated: TL Losing Winning

1930 Stambul, Reiseführer von Ernest Mamboury - Annuaire oriental adressbuch des orient. Atatürk fotoğraflı başlangıç sayfasıyla, 476 sayfadan oluşan ve 4 katlı İstanbul Panoraması ile boğaz haritası (Map) içeren İstanbul gezi rehberi.

- TL
Place Bid You're Winning Your bid sent
İzleyici olarak girdiniz
Pey veremezsiniz.
Pey vermek için butonu sağa çekin
 • The live auction completed. Thank you for your participation.
 • Lots
 • Winnings
 • 1930 Stambul, Reiseführer von Ernest Mamboury - Annuaire oriental adressbuch des orient.

Atatürk fotoğraflı başlangıç sayfasıyla, 476 sayfadan oluşan ve 4 katlı İstanbul Panoraması ile boğaz haritası (Map) içeren İstanbul gezi rehberi.

  Lot No: 1

  Lot: 1

  1930 Stambul, Reiseführer von Ernest Mamboury - Annuaire oriental adressbuch des orient. Atatürk fotoğraflı başlangıç sayfasıyla, 476 sayfadan oluşan ve 4 katlı İstanbul Panoraması ile boğaz haritası (Map) içeren İstanbul gezi rehberi.

  TLSold
 • Greek History

  Lot No: 2

  Lot: 2

  Greek History

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 3

  Lot: 3

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 4

  Lot: 4

  Military - War

  TLSold
 • "History of the Capital of Asia and the Turks together with an account of the Domestic Manners of the Turks in Turkey" and "An Historical account of the ten tribes settled beyond the river sambatyon, in the east" by Isaac Edrehi, Boston, 1855 First Edition (ilk baskı) 
- Döneminin deri cildinde ve harika kondisyondadır.(Excellent condition) 2 Kitap birarada (2 books in one) 

1.Kitap; 140, 147 ve 148 sayfadan oluşan 3 cilt History of the Capital of Asia and the Turks'tür. 
2.Kitap ise 159 sayfadan oluşan Historical Account of the ten tribes'tir. Toplam 6 taş baskı gravür (Engravings) içermektedir. 24x15 cm 

First book is History of Capital of Asia and the Turks in 3 volumes with 140, 147 and 148 pages with a frontis to each volumes. The second book is an Historical Account of the Tribes with 159 pages and a frontis.

  Lot No: 5

  Lot: 5

  "History of the Capital of Asia and the Turks together with an account of the Domestic Manners of the Turks in Turkey" and "An Historical account of the ten tribes settled beyond the river sambatyon, in the east" by Isaac Edrehi, Boston, 1855 First Edition (ilk baskı) - Döneminin deri cildinde ve harika kondisyondadır.(Excellent condition) 2 Kitap birarada (2 books in one) 1.Kitap; 140, 147 ve 148 sayfadan oluşan 3 cilt History of the Capital of Asia and the Turks'tür. 2.Kitap ise 159 sayfadan oluşan Historical Account of the ten tribes'tir. Toplam 6 taş baskı gravür (Engravings) içermektedir. 24x15 cm First book is History of Capital of Asia and the Turks in 3 volumes with 140, 147 and 148 pages with a frontis to each volumes. The second book is an Historical Account of the Tribes with 159 pages and a frontis.

  TLSold
 • 1854 History of the Ottoman Turks: From the Beginning of their Empire to the Present Time. Chiefly founded on Von Hammer by E.S.Creasy, M.A / Richard Bentley London, 2 Cilt (2 Volumes) 

1.Cilt: İlk sayfada katlanır Osmanlı İmparatorluğu haritası, tam sayfa İstanbul Boğazı haritası, Siege of Vienna bu Soliman 1529 (Viyana Kuşatması) yazılı katlanır harita ve tam sayfa Malta gravürü, 413 sayfa (pages) 
2.Cilt: İlk sayfada katlanır Karadeniz, Kırım ve Trakya haritası, 1 sayfa Battle of St.Cotthard 1664 yazılı harita ve en arkada katlanır Türkiye haritası, 548 sayfa (pages) 23x16 cm, Döneminin deri cildinde.

  Lot No: 6

  Lot: 6

  1854 History of the Ottoman Turks: From the Beginning of their Empire to the Present Time. Chiefly founded on Von Hammer by E.S.Creasy, M.A / Richard Bentley London, 2 Cilt (2 Volumes) 1.Cilt: İlk sayfada katlanır Osmanlı İmparatorluğu haritası, tam sayfa İstanbul Boğazı haritası, Siege of Vienna bu Soliman 1529 (Viyana Kuşatması) yazılı katlanır harita ve tam sayfa Malta gravürü, 413 sayfa (pages) 2.Cilt: İlk sayfada katlanır Karadeniz, Kırım ve Trakya haritası, 1 sayfa Battle of St.Cotthard 1664 yazılı harita ve en arkada katlanır Türkiye haritası, 548 sayfa (pages) 23x16 cm, Döneminin deri cildinde.

  TLSold
 • 1816 The Travels of Ali Bey, in Morocco, Tripoli, Cyprus (Kıbrıs - Greece), Egypt (Mısır) Arabia, Syria, and Turkey, between the years 1803 and 1807, First American edition. Philadelphia: M. Carey - 2.Cilt (2 Volumes) 402 + 388 sayfa (pages) 22x13 cm.

Kitabın başında 9 gravür içerdiği yazıyor fakat bu 2 ciltte toplam 4 gravür bulunmaktadır (2 gravür ciltten kopuktur) 
19. YY'ın başlarında İstanbul’a gelen İspanyol seyyahı Ali Bey'in (Domingo Bedia y Leblich) gözlemlerini içermektedir. 
- Alıntı: Ali Bey; Bezzazistan’ı gezerken burada birkaç kitapçı dükkânı gördüğünü söylediğine göre, Bedesten içindeki sahaflar, çarşı içindeki yerlerini bu tarihlerde de muhafaza etmekteydiler.Ancak sahafların büyük ekseriyeti Bedesten dışındaki Sahaflar Çarşısı’na yerleşmiş bulunuyorlardı.
Kaynak : https://istanbultarihi.ist/293-istanbulda-kitap-ticareti-ve-sahaflar

  Lot No: 7

  Lot: 7

  1816 The Travels of Ali Bey, in Morocco, Tripoli, Cyprus (Kıbrıs - Greece), Egypt (Mısır) Arabia, Syria, and Turkey, between the years 1803 and 1807, First American edition. Philadelphia: M. Carey - 2.Cilt (2 Volumes) 402 + 388 sayfa (pages) 22x13 cm. Kitabın başında 9 gravür içerdiği yazıyor fakat bu 2 ciltte toplam 4 gravür bulunmaktadır (2 gravür ciltten kopuktur) 19. YY'ın başlarında İstanbul’a gelen İspanyol seyyahı Ali Bey'in (Domingo Bedia y Leblich) gözlemlerini içermektedir. - Alıntı: Ali Bey; Bezzazistan’ı gezerken burada birkaç kitapçı dükkânı gördüğünü söylediğine göre, Bedesten içindeki sahaflar, çarşı içindeki yerlerini bu tarihlerde de muhafaza etmekteydiler.Ancak sahafların büyük ekseriyeti Bedesten dışındaki Sahaflar Çarşısı’na yerleşmiş bulunuyorlardı. Kaynak : https://istanbultarihi.ist/293-istanbulda-kitap-ticareti-ve-sahaflar

  TLSold
 • 1785, Mémoires du Baron de Tott sur les Turcs et les Tartares - Maestricht, 2 Cilt (4 Kitap - 4 Books in 2 Volumes) 195+204+173+143 sayfa (pages) 

François Baron de Tott'un Türkler ve Tatarlar hakkında düşüncelerini ele alan değerli bir kitaptır. 
- Kendisi; Macar kökenli aristokrat bir Fransız subayıdır. Osmanlı İmparatorluğu'nun 18. yüzyılda yaptığı reform hareketlerine olan katkılarıyla hatırlanır.Fransa'nın kuzeyinde bir köy olan Chamigny'de bir Macar soylusunun torunu olarak doğdu.Gençliğinde babasının görev yaptığı alaya katıldı ve 1754 yılında teğmen oldu. 1755 yılında Osmanlı İmparatorluğu'na elçi olarak atanan amcası Charles Gravier'in sekreteri olarak İstanbul'a gitti. Başlıca görevi Türkçeyi öğrenmek, Osmanlı İmparatorluğu'nun durumunu incelemek ve Kırım Hanlığı hakkında bilgi toplamaktı.

  Lot No: 8

  Lot: 8

  1785, Mémoires du Baron de Tott sur les Turcs et les Tartares - Maestricht, 2 Cilt (4 Kitap - 4 Books in 2 Volumes) 195+204+173+143 sayfa (pages) François Baron de Tott'un Türkler ve Tatarlar hakkında düşüncelerini ele alan değerli bir kitaptır. - Kendisi; Macar kökenli aristokrat bir Fransız subayıdır. Osmanlı İmparatorluğu'nun 18. yüzyılda yaptığı reform hareketlerine olan katkılarıyla hatırlanır.Fransa'nın kuzeyinde bir köy olan Chamigny'de bir Macar soylusunun torunu olarak doğdu.Gençliğinde babasının görev yaptığı alaya katıldı ve 1754 yılında teğmen oldu. 1755 yılında Osmanlı İmparatorluğu'na elçi olarak atanan amcası Charles Gravier'in sekreteri olarak İstanbul'a gitti. Başlıca görevi Türkçeyi öğrenmek, Osmanlı İmparatorluğu'nun durumunu incelemek ve Kırım Hanlığı hakkında bilgi toplamaktı.

  TLSold
 • The Harem by N.M. Penzer, 1936 Londra (İlk baskı) / An account of the institution as it existed in the Palace of the Turkish Sultans with a History of the Grand Seraglio from its Foundation to the present time, 276 sayfa (pages) 37 levha (resim, gravür harita, plan) 25 x 17 cm, şömizli bez cildinde. 

Kitap; Harem ve saray teşkilatının işleyişini kıyafetlerden, tüketilen günlük gıdaya, savaş kararlarından cariye seçimine ve harem kadınlarının eğitimine kadar en ince ayrıntısına kadar objektif olarak anlatan yegane kaynaktır. N. M. Penzer (1892-1960) sadece kendisinden önce sarayda bulunmuş olan insanların yazdıklarıyla yetinmemiş, yazılanların gerçekliğini değerlendirmek üzere defalarca İstanbul’u ziyaret etmiş; söylentileri “söylenti” güvenilmez bilgileri “güvenilmez” olarak nitelendirme dürüstlüğünü göstermiştir. Saray teşkilatını detaylı olarak anlatmış olması nedeniyle de ilgili herkesin okuyacağı, başvuracağı bir kitaptır. Uzun yıllar batıda Osmanlı Haremi üzerine yapılmış tek araştırma özelliğini korumuştur.

  Lot No: 9

  Lot: 9

  The Harem by N.M. Penzer, 1936 Londra (İlk baskı) / An account of the institution as it existed in the Palace of the Turkish Sultans with a History of the Grand Seraglio from its Foundation to the present time, 276 sayfa (pages) 37 levha (resim, gravür harita, plan) 25 x 17 cm, şömizli bez cildinde. Kitap; Harem ve saray teşkilatının işleyişini kıyafetlerden, tüketilen günlük gıdaya, savaş kararlarından cariye seçimine ve harem kadınlarının eğitimine kadar en ince ayrıntısına kadar objektif olarak anlatan yegane kaynaktır. N. M. Penzer (1892-1960) sadece kendisinden önce sarayda bulunmuş olan insanların yazdıklarıyla yetinmemiş, yazılanların gerçekliğini değerlendirmek üzere defalarca İstanbul’u ziyaret etmiş; söylentileri “söylenti” güvenilmez bilgileri “güvenilmez” olarak nitelendirme dürüstlüğünü göstermiştir. Saray teşkilatını detaylı olarak anlatmış olması nedeniyle de ilgili herkesin okuyacağı, başvuracağı bir kitaptır. Uzun yıllar batıda Osmanlı Haremi üzerine yapılmış tek araştırma özelliğini korumuştur.

  TLSold
 • Military - War / Armenian History

  Lot No: 10

  Lot: 10

  Military - War / Armenian History

  TLSold
 • Signed by author

  Lot No: 11

  Lot: 11

  Signed by author

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 12

  Lot: 12

  Military - War

  TLSold
 • 1908 Carl Ritter von Sax Geschichte des Machtverfalls der Türkei bis Ende des 19. Jahrhunderts und die Phasen der "Orientalischen Frage" bis auf die Gegenwart ve Nachtrag zur Geschichte des Machtverfalls in der Türkei, Aus der zweiten, bis zum Konstantinopler Frieden (29. September 1913) ergänzten Auflage, 654 sayfa (pages) 23x16 cm.

1-544 sayfalar arası 1908 tarihli kitabın ilk bölümü, 545 ile 654. sayfalar arasında 1913'te eklenen ikinci bölümü bulunmaktadır.
Türkiye'de 19. yüzyılın sonlarına doğru ortaya çıkan gücün düşüşünün tarihi ve doğu sorununun günümüze kadarki aşamaları anlatılmaktadır.

  Lot No: 13

  Lot: 13

  1908 Carl Ritter von Sax Geschichte des Machtverfalls der Türkei bis Ende des 19. Jahrhunderts und die Phasen der "Orientalischen Frage" bis auf die Gegenwart ve Nachtrag zur Geschichte des Machtverfalls in der Türkei, Aus der zweiten, bis zum Konstantinopler Frieden (29. September 1913) ergänzten Auflage, 654 sayfa (pages) 23x16 cm. 1-544 sayfalar arası 1908 tarihli kitabın ilk bölümü, 545 ile 654. sayfalar arasında 1913'te eklenen ikinci bölümü bulunmaktadır. Türkiye'de 19. yüzyılın sonlarına doğru ortaya çıkan gücün düşüşünün tarihi ve doğu sorununun günümüze kadarki aşamaları anlatılmaktadır.

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 14

  Lot: 14

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 15

  Lot: 15

  Military - War

  TLSold
 • 1918 Edition, The Nations at War by Willis J.Abbot with numerous illustrations from drawings by the foremost war artists and photographs taken in the field by experts of every nations, 338 sayfa (pages) 27x20 cm.
- Türkiye ile ilgilide fotoğraflar bulunmaktadır.

  Lot No: 16

  Lot: 16

  1918 Edition, The Nations at War by Willis J.Abbot with numerous illustrations from drawings by the foremost war artists and photographs taken in the field by experts of every nations, 338 sayfa (pages) 27x20 cm. - Türkiye ile ilgilide fotoğraflar bulunmaktadır.

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 17

  Lot: 17

  Military - War

  TLSold
 • Ottoman Aviation

  Lot No: 18

  Lot: 18

  Ottoman Aviation

  TLSold
 • Railway History

  Lot No: 19

  Lot: 19

  Railway History

  TLSold
 • 1328 Servet-i Fünun Salnamesi, 438+120 sayfa, 26x17 cm.

İlk sayfasında iç kapağa yapışık ayrı karton olarak "Refik Halid - Kirpinin Dediklerini okuyunuz" reklamı bulunmaktadır.

  Lot No: 20

  Lot: 20

  1328 Servet-i Fünun Salnamesi, 438+120 sayfa, 26x17 cm. İlk sayfasında iç kapağa yapışık ayrı karton olarak "Refik Halid - Kirpinin Dediklerini okuyunuz" reklamı bulunmaktadır.

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 21

  Lot: 21

  Military - War

  TLSold
 • 1340 (1924) tarihli Hüseyin Rahmi Gürpınar - Cehennemlik, Osmanlıca 652 sayfa (pages) 18x12 cm.

  Lot No: 22

  Lot: 22

  1340 (1924) tarihli Hüseyin Rahmi Gürpınar - Cehennemlik, Osmanlıca 652 sayfa (pages) 18x12 cm.

  TLSold
 • Armenian History

  Lot No: 23

  Lot: 23

  Armenian History

  TLSold
 • Signed by the author

  Lot No: 24

  Lot: 24

  Signed by the author

  TLSold
 • Signed by the author

  Lot No: 25

  Lot: 25

  Signed by the author

  TLSold
 • Signed by the author

  Lot No: 26

  Lot: 26

  Signed by the author

  TLSold
 • Signed by the author

  Lot No: 27

  Lot: 27

  Signed by the author

  TLSold
 • Signed by the author

  Lot No: 28

  Lot: 28

  Signed by the author

  TLSold
 • 1934'te, Tatar Türkleri tarafından Japonya Tokya'da bastırılan ilk Kuran-ı Kerim, özel kutusunda, 575 sayfa (pages) 22x16 cm.

  Lot No: 29

  Lot: 29

  1934'te, Tatar Türkleri tarafından Japonya Tokya'da bastırılan ilk Kuran-ı Kerim, özel kutusunda, 575 sayfa (pages) 22x16 cm.

  TLSold
 • 1931 tarihli, Japonya'da Matbaa-i İslamiye'de Heftin Şerif bastırmak isteyen müslümanlara yönelik çıkarılan 8 sayfalık tanıtım broşürü, sonunda Tokyo'da mahalle-i islamiyenin reisi imam müderris'in imzası mevcuttur, 23x16 cm.

  Lot No: 30

  Lot: 30

  1931 tarihli, Japonya'da Matbaa-i İslamiye'de Heftin Şerif bastırmak isteyen müslümanlara yönelik çıkarılan 8 sayfalık tanıtım broşürü, sonunda Tokyo'da mahalle-i islamiyenin reisi imam müderris'in imzası mevcuttur, 23x16 cm.

  TLSold
 • Abdürreşid İbrahim-1942 tarihli "Namaz hocası her kim okusa anlarga, mümkün halas" Tatar yazucu Abdürreşid İbrahim Tokyo 1942 yazılı, 28 sayfa (pages) 21x15 cm.

Not:Abdürreşid İbrahim'in bilinmeyen bir eseridir, kaynaklarda geçmiyor.

  Lot No: 31

  Lot: 31

  Abdürreşid İbrahim-1942 tarihli "Namaz hocası her kim okusa anlarga, mümkün halas" Tatar yazucu Abdürreşid İbrahim Tokyo 1942 yazılı, 28 sayfa (pages) 21x15 cm. Not:Abdürreşid İbrahim'in bilinmeyen bir eseridir, kaynaklarda geçmiyor.

  TLSold
 • NAVY

  Lot No: 32

  Lot: 32

  NAVY

  TLSold
 • 1880 The Child's Bible (Çocuk İncili) Being A Consecutive Arrangement of the Narrative And Other portions of Holy Scripture In The Words of The Authorised Version with upwards of two hundred original illustrations by Cassell Petter and Galpin London, Paris, 256 sayfa (pages) 28x22 cm.

Cildi haliyledir (Please look at the condition)

  Lot No: 33

  Lot: 33

  1880 The Child's Bible (Çocuk İncili) Being A Consecutive Arrangement of the Narrative And Other portions of Holy Scripture In The Words of The Authorised Version with upwards of two hundred original illustrations by Cassell Petter and Galpin London, Paris, 256 sayfa (pages) 28x22 cm. Cildi haliyledir (Please look at the condition)

  TLSold
 • Signed by the author

  Lot No: 34

  Lot: 34

  Signed by the author

  TLSold
 • Pensionnat St.Antoine Prinkipo (Büyükada) kaşeli-1844 La France catholique en Egypte (Mısır) par Victor Guerin.

Pensionnat St.Antoine Prinkipo (Büyükada) kaşeli, bol resimli 235 sayfa (pages) en son sayfada haritalı, 22x14 cm.

  Lot No: 35

  Lot: 35

  Pensionnat St.Antoine Prinkipo (Büyükada) kaşeli-1844 La France catholique en Egypte (Mısır) par Victor Guerin. Pensionnat St.Antoine Prinkipo (Büyükada) kaşeli, bol resimli 235 sayfa (pages) en son sayfada haritalı, 22x14 cm.

  TLSold
 • 1870, Guida indicatrice dei santuari e luoghi storici di terra santa per Fra Lavinio da Hamme, Venezia.

İçinde; Jerusalem (Kudüs), Galilea, Samaria ve Bentlehem gravürleri ile 1 katlanır Jerusalem haritası bulunmaktadır. 
Kutsal topraklar ve tarihi yerleri anlatan nadir bir kılavuz kitabıdır.
752 sayfa (pages) 17x12 cm.

  Lot No: 36

  Lot: 36

  1870, Guida indicatrice dei santuari e luoghi storici di terra santa per Fra Lavinio da Hamme, Venezia. İçinde; Jerusalem (Kudüs), Galilea, Samaria ve Bentlehem gravürleri ile 1 katlanır Jerusalem haritası bulunmaktadır. Kutsal topraklar ve tarihi yerleri anlatan nadir bir kılavuz kitabıdır. 752 sayfa (pages) 17x12 cm.

  TLSold
 • Robinson Crusoe-1845 Aventures de Robinson Crusoe, ornee de huit gravures (8 gravür) 2 Volumes (2 cilt) 288+288 sayfa (pages) 

1.Cildin ilk 5 sayfası eksiktir (First 5 pages of Volume 1 are missing) bunun haricinde gravürleri tam, döneminin cildindedir.
Başlangıçta 1872 Ermenice kaşe ve yazılar bulunmaktadır.
18x11 cm.

  Lot No: 37

  Lot: 37

  Robinson Crusoe-1845 Aventures de Robinson Crusoe, ornee de huit gravures (8 gravür) 2 Volumes (2 cilt) 288+288 sayfa (pages) 1.Cildin ilk 5 sayfası eksiktir (First 5 pages of Volume 1 are missing) bunun haricinde gravürleri tam, döneminin cildindedir. Başlangıçta 1872 Ermenice kaşe ve yazılar bulunmaktadır. 18x11 cm.

  TLSold
 • Micky Mouse-1936 Micky Maus - am hofe König Arthurs, 1.Baskı (First edition) 

İçindeki 3 boyutlu, 4 adet açılır kapanır renkli bölüm ile kitap genel olarak çok iyi kondisyonda olup kitabın üstündeki kapak koruma bölümü hafif yorgundur.
Çizgi Roman koleksiyonerlerini heyecanlandıracak bu eser çok nadir bulunmaktadır. 51 sayfa (pages) 25x19 cm.

  Lot No: 38

  Lot: 38

  Micky Mouse-1936 Micky Maus - am hofe König Arthurs, 1.Baskı (First edition) İçindeki 3 boyutlu, 4 adet açılır kapanır renkli bölüm ile kitap genel olarak çok iyi kondisyonda olup kitabın üstündeki kapak koruma bölümü hafif yorgundur. Çizgi Roman koleksiyonerlerini heyecanlandıracak bu eser çok nadir bulunmaktadır. 51 sayfa (pages) 25x19 cm.

  TLSold
 • 1919 İlk Baskı (First edition) Becassine chez les Turcs, Edition de la semaine de suzette.

Türkleri konu alan ilk çizgi romandır.62 sayfa (pages) arka kapağı yoktur. (Back cover missing)

  Lot No: 39

  Lot: 39

  1919 İlk Baskı (First edition) Becassine chez les Turcs, Edition de la semaine de suzette. Türkleri konu alan ilk çizgi romandır.62 sayfa (pages) arka kapağı yoktur. (Back cover missing)

  TLSold
 • Education History

  Lot No: 40

  Lot: 40

  Education History

  TLSold
 • Armenian History

  Lot No: 41

  Lot: 41

  Armenian History

  TLSold
 • Armenian History

  Lot No: 42

  Lot: 42

  Armenian History

  TLSold
 • Armenian History

  Lot No: 43

  Lot: 43

  Armenian History

  TLSold
 • Armenian History

  Lot No: 44

  Lot: 44

  Armenian History

  TLSold
 • Armenian Art History

  Lot No: 45

  Lot: 45

  Armenian Art History

  TLSold
 • Armenian History

  Lot No: 46

  Lot: 46

  Armenian History

  TLSold
 • Armenian History

  Lot No: 47

  Lot: 47

  Armenian History

  TLSold
 • Armenian History

  Lot No: 48

  Lot: 48

  Armenian History

  TLSold
 • Armenian History

  Lot No: 49

  Lot: 49

  Armenian History

  TLSold
 • Armenian History

  Lot No: 50

  Lot: 50

  Armenian History

  TLSold
 • Armenian History

  Lot No: 51

  Lot: 51

  Armenian History

  TLSold
 • Armenian History

  Lot No: 52

  Lot: 52

  Armenian History

  TLSold
 • Armenian History

  Lot No: 53

  Lot: 53

  Armenian History

  TLSold
 • Armenian History

  Lot No: 54

  Lot: 54

  Armenian History

  TLSold
 • Armenian History

  Lot No: 55

  Lot: 55

  Armenian History

  TLSold
 • Armenian History

  Lot No: 56

  Lot: 56

  Armenian History

  TLSold
 • Armenian History

  Lot No: 57

  Lot: 57

  Armenian History

  TLSold
 • Armenian History

  Lot No: 58

  Lot: 58

  Armenian History

  TLSold
 • Armenian History

  Lot No: 59

  Lot: 59

  Armenian History

  TLSold
 • Armenian History

  Lot No: 60

  Lot: 60

  Armenian History

  TLSold
 • Armenian History

  Lot No: 61

  Lot: 61

  Armenian History

  TLSold
 • Armenian History

  Lot No: 62

  Lot: 62

  Armenian History

  TLSold
 • Armenian History

  Lot No: 63

  Lot: 63

  Armenian History

  TLSold
 • Armenian History

  Lot No: 64

  Lot: 64

  Armenian History

  TLSold
 • Judaica

  Lot No: 65

  Lot: 65

  Judaica

  TLSold
 • Gümüş Hamayıl ve içinde yaklaşık 1 metre uzunluğunda olan el yazması dua

  Lot No: 66

  Lot: 66

  Gümüş Hamayıl ve içinde yaklaşık 1 metre uzunluğunda olan el yazması dua

  TLSold
 • El Yazması-Osmanlıca el yazması Delail-i Hayrat, yaklaşık 234 sayfadır, 10x8 cm 

8-9 sayfasında birkaç yapışkan vardır, haricinde iyi kondisyondadır.

  Lot No: 67

  Lot: 67

  El Yazması-Osmanlıca el yazması Delail-i Hayrat, yaklaşık 234 sayfadır, 10x8 cm 8-9 sayfasında birkaç yapışkan vardır, haricinde iyi kondisyondadır.

  TLSold
 • El Yazması-19 YY. sonları, 28+1 varak, 56 sayfa anonim cönk, 21x10 cm

  Lot No: 68

  Lot: 68

  El Yazması-19 YY. sonları, 28+1 varak, 56 sayfa anonim cönk, 21x10 cm

  TLSold
 • Osmanlıca, Halveti tarikatına ait, ceylan derisi üzerine yapılmış 6,3 metre uzunluğunda secere

  Lot No: 69

  Lot: 69

  Osmanlıca, Halveti tarikatına ait, ceylan derisi üzerine yapılmış 6,3 metre uzunluğunda secere

  TLSold
 • 19 YY. Başı Osmanlıca Kitab-ı Mukaddes.

Yaklaşık 1000 sayfa, 27x22 cm olan kitabın cildi yorgundur fakat sayfalarının kondisyonu yaşına göre çok iyi durumdadır.

- 1800's Bible written in Ottoman.

  Lot No: 70

  Lot: 70

  19 YY. Başı Osmanlıca Kitab-ı Mukaddes. Yaklaşık 1000 sayfa, 27x22 cm olan kitabın cildi yorgundur fakat sayfalarının kondisyonu yaşına göre çok iyi durumdadır. - 1800's Bible written in Ottoman.

  TLSold
 • El Yazması-16 YY. El yazması Hadis-i Şerif kitabı, başı ve sonu eksiktir, 22x15 cm, 246 sayfa (pages)

  Lot No: 71

  Lot: 71

  El Yazması-16 YY. El yazması Hadis-i Şerif kitabı, başı ve sonu eksiktir, 22x15 cm, 246 sayfa (pages)

  TLSold
 • El Yazması-16 YY. El yazması tefsir, cildi yoktur ve sonu eksiktir, 27x19 cm, 134 sayfa (pages)

  Lot No: 72

  Lot: 72

  El Yazması-16 YY. El yazması tefsir, cildi yoktur ve sonu eksiktir, 27x19 cm, 134 sayfa (pages)

  TLSold
 • 1881 Historica theologica et moralis Terrae Sanctae elucidatio in qua pleraque ad veterem & praesentem eiusdem terrae statum spectantia accurate explicantur, varij errores refelluntur, veritas fideliter exacteque discutitur ac comprobatur.

2 Cilt (2 Volumes) orijinal cildinde, 759+890 sayfa (pages) 37x28 cm.

  Lot No: 73

  Lot: 73

  1881 Historica theologica et moralis Terrae Sanctae elucidatio in qua pleraque ad veterem & praesentem eiusdem terrae statum spectantia accurate explicantur, varij errores refelluntur, veritas fideliter exacteque discutitur ac comprobatur. 2 Cilt (2 Volumes) orijinal cildinde, 759+890 sayfa (pages) 37x28 cm.

  TLSold
 • Christian Art History

  Lot No: 74

  Lot: 74

  Christian Art History

  TLSold
 • German Culture

  Lot No: 75

  Lot: 75

  German Culture

  TLSold
 • German Culture

  Lot No: 76

  Lot: 76

  German Culture

  TLSold
 • German Culture

  Lot No: 77

  Lot: 77

  German Culture

  TLSold
 • German Culture

  Lot No: 78

  Lot: 78

  German Culture

  TLSold
 • German Culture

  Lot No: 79

  Lot: 79

  German Culture

  TLSold
 • German Culture

  Lot No: 80

  Lot: 80

  German Culture

  TLSold
 • German Culture

  Lot No: 81

  Lot: 81

  German Culture

  TLSold
 • German Culture

  Lot No: 82

  Lot: 82

  German Culture

  TLSold
 • German Culture

  Lot No: 83

  Lot: 83

  German Culture

  TLSold
 • German Culture

  Lot No: 84

  Lot: 84

  German Culture

  TLSold
 • German Culture

  Lot No: 85

  Lot: 85

  German Culture

  TLSold
 • German Culture

  Lot No: 86

  Lot: 86

  German Culture

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 87

  Lot: 87

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 88

  Lot: 88

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 89

  Lot: 89

  Military - War

  TLSold
 • Osmanlıca 1219 tarihli, 55x30x30 cm ölçüsünde sandık

  Lot No: 90

  Lot: 90

  Osmanlıca 1219 tarihli, 55x30x30 cm ölçüsünde sandık

  TLSold
 • Osmanlı dönemi büyük boy terazi; her kefesinde yaklaşık 20 adet Osmanlıca damga bulunmaktadır ve kefe çapı 24 cm, zincir uzunluğu ise 60 cm'dir.

  Lot No: 91

  Lot: 91

  Osmanlı dönemi büyük boy terazi; her kefesinde yaklaşık 20 adet Osmanlıca damga bulunmaktadır ve kefe çapı 24 cm, zincir uzunluğu ise 60 cm'dir.

  TLSold
 • Osmanlı dönemi orta boy terazi; sol kefede 6, sağ kefede ise 2 adet Osmanlıca damga bulunmaktadır ve kefe çapı 11 cm, zincir uzunluğu ise 39 cm'dir.

  Lot No: 92

  Lot: 92

  Osmanlı dönemi orta boy terazi; sol kefede 6, sağ kefede ise 2 adet Osmanlıca damga bulunmaktadır ve kefe çapı 11 cm, zincir uzunluğu ise 39 cm'dir.

  TLSold
 • Her iki kefeside Osmanlıca damgalı baharat terazisi, kefe çapı 7 cm, ipinin uzunluğu ise 21 cm'dir.

  Lot No: 93

  Lot: 93

  Her iki kefeside Osmanlıca damgalı baharat terazisi, kefe çapı 7 cm, ipinin uzunluğu ise 21 cm'dir.

  TLSold
 • 2 adet Osmanlı dönemi baharat terazisi, kefe çapları 5 ve 4 cm'dir.

  Lot No: 94

  Lot: 94

  2 adet Osmanlı dönemi baharat terazisi, kefe çapları 5 ve 4 cm'dir.

  TLSold
 • Osmanlıca yazılı ve damgalı 3 adet sekizgen ağırlık.

  Lot No: 95

  Lot: 95

  Osmanlıca yazılı ve damgalı 3 adet sekizgen ağırlık.

  TLSold
 • Armenian & Greek

  Lot No: 96

  Lot: 96

  Armenian & Greek

  TLSold
 • Armenian & Judaica

  Lot No: 97

  Lot: 97

  Armenian & Judaica

  TLSold
 • Armenian Culture

  Lot No: 98

  Lot: 98

  Armenian Culture

  TLSold
 • Osmanlı dönemi cilt yapım malzemeleri

  Lot No: 99

  Lot: 99

  Osmanlı dönemi cilt yapım malzemeleri

  TLSold
 • Osmanlı dönemi demir çakmak koleksiyonu, 3 tanesinin üzeri işlemeli

  Lot No: 100

  Lot: 100

  Osmanlı dönemi demir çakmak koleksiyonu, 3 tanesinin üzeri işlemeli

  TLSold
 • 4 adet, Osmanlı dönemi, bir tanesi savatlı, diğeri nargile için olan gümüş ağızlıklar.

  Lot No: 101

  Lot: 101

  4 adet, Osmanlı dönemi, bir tanesi savatlı, diğeri nargile için olan gümüş ağızlıklar.

  TLSold
 • Paskalya yumurtası şeklinde Ortodoks askı topuzları. Her biri kabartma XB (Christ is risen) yazılı, ince işçilikli el boyama, yükseklikleri 9 cm'dir.

  Lot No: 103

  Lot: 103

  Paskalya yumurtası şeklinde Ortodoks askı topuzları. Her biri kabartma XB (Christ is risen) yazılı, ince işçilikli el boyama, yükseklikleri 9 cm'dir.

  TLSold
 • 38 cm uzunluğunda derviş maşası

  Lot No: 104

  Lot: 104

  38 cm uzunluğunda derviş maşası

  TLSold
 • 2 adet gümüş hamayıl;

1) Osmanlıca işlemeli ve yazılı. 
2) Savatlı.

  Lot No: 105

  Lot: 105

  2 adet gümüş hamayıl; 1) Osmanlıca işlemeli ve yazılı. 2) Savatlı.

  TLSold
 • Agfa marka fotoğraf makinesi ve döneminin Excelsior marka tripoduyla birlikte (Tripodun ayakları uzatılabiliyor)

  Lot No: 106

  Lot: 106

  Agfa marka fotoğraf makinesi ve döneminin Excelsior marka tripoduyla birlikte (Tripodun ayakları uzatılabiliyor)

  TLSold
 • Beck London marka orijinal ahşap kutusunda (anahtarlı) mikroskop.
Kutunun ölçüsü, 35x25x17 cm'dir.

  Lot No: 107

  Lot: 107

  Beck London marka orijinal ahşap kutusunda (anahtarlı) mikroskop. Kutunun ölçüsü, 35x25x17 cm'dir.

  TLSold
 • Bosna işi, 20 cm uzunluğunda kahve değirmeni

  Lot No: 108

  Lot: 108

  Bosna işi, 20 cm uzunluğunda kahve değirmeni

  TLSold
 • Bosna işi yağdanlık ve barut ölçer

  Lot No: 109

  Lot: 109

  Bosna işi yağdanlık ve barut ölçer

  TLSold
 • İnhisarı idaresi yazılı orijinal kutulu alkolmetre

  Lot No: 110

  Lot: 110

  İnhisarı idaresi yazılı orijinal kutulu alkolmetre

  TLSold
 • "K&G France" yazılı porselen sabun altlığı (24 cm uzunluk) ve "Paris & Londres Made in France" yazılı 2 adet sabun

  Lot No: 111

  Lot: 111

  "K&G France" yazılı porselen sabun altlığı (24 cm uzunluk) ve "Paris & Londres Made in France" yazılı 2 adet sabun

  TLSold
 • Osmanlı dönemi 2 adet gümüş tılsım, 7 ve 6,5 cm

  Lot No: 112

  Lot: 112

  Osmanlı dönemi 2 adet gümüş tılsım, 7 ve 6,5 cm

  TLSold
 • Osmanlı dönemi tılsım / 8,5 x 7 cm

  Lot No: 113

  Lot: 113

  Osmanlı dönemi tılsım / 8,5 x 7 cm

  TLSold
 • Osmanlı dönemi 2 tarafıda yazılı gümüş tılsım / 6x4,5 cm (Önlü arkalı görmektesiniz)

  Lot No: 114

  Lot: 114

  Osmanlı dönemi 2 tarafıda yazılı gümüş tılsım / 6x4,5 cm (Önlü arkalı görmektesiniz)

  TLSold
 • Osmanlı dönemi gümüş tılsım, altın kaplama izleri silikte olsa gözüküyor.Çapı 3,5 cm

  Lot No: 115

  Lot: 115

  Osmanlı dönemi gümüş tılsım, altın kaplama izleri silikte olsa gözüküyor.Çapı 3,5 cm

  TLSold
 • Osmanlı dönemi, 2 gümüş kuruşlarla süslenmiş gümüş Enam veya Kuran-ı Kerim muhafazası, 13x10x3 cm.

  Lot No: 116

  Lot: 116

  Osmanlı dönemi, 2 gümüş kuruşlarla süslenmiş gümüş Enam veya Kuran-ı Kerim muhafazası, 13x10x3 cm.

  TLSold
 • Osmanlıca; Hısım köyü korucu yazılı kumbara, 22x13x9 cm.

  Lot No: 117

  Lot: 117

  Osmanlıca; Hısım köyü korucu yazılı kumbara, 22x13x9 cm.

  TLSold
 • Judaica / Old Moneybox

  Lot No: 118

  Lot: 118

  Judaica / Old Moneybox

  TLSold
 • Judaica / Mezuzah

  Lot No: 119

  Lot: 119

  Judaica / Mezuzah

  TLSold
 • The Nectar Brewery Beuyukdere (Büyükdere) Constantinople yazılı porselen kapaklı şişe

  Lot No: 120

  Lot: 120

  The Nectar Brewery Beuyukdere (Büyükdere) Constantinople yazılı porselen kapaklı şişe

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 121

  Lot: 121

  Military - War

  TLSold
 • Ay yıldız içinde Paris Eiffel kulesi figürlü, "Made in France" yazılı kolye ucu (Arkalı önlü görmektesiniz)

  Lot No: 122

  Lot: 122

  Ay yıldız içinde Paris Eiffel kulesi figürlü, "Made in France" yazılı kolye ucu (Arkalı önlü görmektesiniz)

  TLSold
 • KPM marka, Osmanlıca "Şifa olsun efendim" yazılı bozalık / Yükseklik:12 cm

  Lot No: 123

  Lot: 123

  KPM marka, Osmanlıca "Şifa olsun efendim" yazılı bozalık / Yükseklik:12 cm

  TLSold
 • Mızıka-yı Hümayün, Sultan Abdülhamid ve gümüş damgalı, 2 adet zarf, toplam 74 gram.

  Lot No: 124

  Lot: 124

  Mızıka-yı Hümayün, Sultan Abdülhamid ve gümüş damgalı, 2 adet zarf, toplam 74 gram.

  TLSold
 • Kuznetsov marka, Osmanlı pazarı için üretilmiş (alt tarafı Osmanlıca damgalı) 2'li kahve fincanı

  Lot No: 125

  Lot: 125

  Kuznetsov marka, Osmanlı pazarı için üretilmiş (alt tarafı Osmanlıca damgalı) 2'li kahve fincanı

  TLSold
 • Sultan Abdülhamid tuğralı, çeşnili ve gümüş damgalı fincan, 140 Gram / Fincanın çapı 10 cm'dir.

  Lot No: 126

  Lot: 126

  Sultan Abdülhamid tuğralı, çeşnili ve gümüş damgalı fincan, 140 Gram / Fincanın çapı 10 cm'dir.

  TLSold
 • Kuznetsov marka, Osmanlı pazarı için üretilmiş 2'li trlkari fincan

Bir tanesinin altı Osmanlıca damgalı fakat her ikisinin altında 223 yazıyor.

  Lot No: 127

  Lot: 127

  Kuznetsov marka, Osmanlı pazarı için üretilmiş 2'li trlkari fincan Bir tanesinin altı Osmanlıca damgalı fakat her ikisinin altında 223 yazıyor.

  TLSold
 • Osmanlı tuğralı orijinal kutusunda, tuğralı ve gümüş damgalı zarflarıyla beraber kuznetsov marka kahve fincanı takımı.

  Lot No: 128

  Lot: 128

  Osmanlı tuğralı orijinal kutusunda, tuğralı ve gümüş damgalı zarflarıyla beraber kuznetsov marka kahve fincanı takımı.

  TLSold
 • Kütahya, alt tabaklı 2'li kahve fincanı

  Lot No: 129

  Lot: 129

  Kütahya, alt tabaklı 2'li kahve fincanı

  TLSold
 • Kütahya, geniş ağızlı tekli fincan

  Lot No: 130

  Lot: 130

  Kütahya, geniş ağızlı tekli fincan

  TLSold
 • Kütahya, 3 adet tekli fincan

  Lot No: 131

  Lot: 131

  Kütahya, 3 adet tekli fincan

  TLSold
 • Ay yıldız figürlü seramik kahve soğutucu, 20x13 cm

  Lot No: 132

  Lot: 132

  Ay yıldız figürlü seramik kahve soğutucu, 20x13 cm

  TLSold
 • 2 adet şamdan, uzunlukları: 47 ve 34 cm

  Lot No: 133

  Lot: 133

  2 adet şamdan, uzunlukları: 47 ve 34 cm

  TLSold
 • Sap kısmı orijinal kök ahşap, tekke işi, Süleymaniye damgalı ateşlik, çapı 10 cm'dir.

  Lot No: 134

  Lot: 134

  Sap kısmı orijinal kök ahşap, tekke işi, Süleymaniye damgalı ateşlik, çapı 10 cm'dir.

  TLSold
 • Süleymaniye mumluk, uzunluk 19 cm, en 10 cm'dir.

  Lot No: 135

  Lot: 135

  Süleymaniye mumluk, uzunluk 19 cm, en 10 cm'dir.

  TLSold
 • Süleymaniye pirinç nargile ateşliği, çapı 11 cm, yüksekliği 7 cm'dir.

  Lot No: 136

  Lot: 136

  Süleymaniye pirinç nargile ateşliği, çapı 11 cm, yüksekliği 7 cm'dir.

  TLSold
 • Süleymaniye, sapı kalp motifli pirinç nargile ateşliği, çapı 9 cm, yüksekliği 5 cm'dir.

  Lot No: 137

  Lot: 137

  Süleymaniye, sapı kalp motifli pirinç nargile ateşliği, çapı 9 cm, yüksekliği 5 cm'dir.

  TLSold
 • Süleymaniye, aykırı formda buhurdanlık, yükseklik 12 çap 10 cm'dir.

  Lot No: 138

  Lot: 138

  Süleymaniye, aykırı formda buhurdanlık, yükseklik 12 çap 10 cm'dir.

  TLSold
 • Telkari işçilikli üzüm motifli tekke işi kaşağı, 50 cm uzunluk

  Lot No: 139

  Lot: 139

  Telkari işçilikli üzüm motifli tekke işi kaşağı, 50 cm uzunluk

  TLSold
 • Fildişi mevlevi sikkeli sineklik, 19 cm uzunluk

  Lot No: 140

  Lot: 140

  Fildişi mevlevi sikkeli sineklik, 19 cm uzunluk

  TLSold
 • Armenian Silver Belt

  Lot No: 141

  Lot: 141

  Armenian Silver Belt

  TLSold
 • Osmanlı tuğralı ve gümüş damgalı kupa, 120 Gram, yükseklik 13 cm, çapı 7,5 cm'dir.

  Lot No: 142

  Lot: 142

  Osmanlı tuğralı ve gümüş damgalı kupa, 120 Gram, yükseklik 13 cm, çapı 7,5 cm'dir.

  TLSold
 • Judaica

  Lot No: 143

  Lot: 143

  Judaica

  TLSold
 • Ay yıldızlı, İngiliz AGHS Bombay marka, köşesi tamir görmüş (Repaired) porselen tabak, çap 23 cm.

  Lot No: 144

  Lot: 144

  Ay yıldızlı, İngiliz AGHS Bombay marka, köşesi tamir görmüş (Repaired) porselen tabak, çap 23 cm.

  TLSold
 • İngiliz yapımı (Made in England yazılı) yeşil renk Ayyıldızlı 17 cm çapında Osmanlı kase

  Lot No: 145

  Lot: 145

  İngiliz yapımı (Made in England yazılı) yeşil renk Ayyıldızlı 17 cm çapında Osmanlı kase

  TLSold
 • "Choisy le Roi Terre de Fer - France" marka, 2 mavi 1 tanede kırmızı renkli, Ayyıldızlı, Osmanlı çerezlik.

Çapları: 11, 11 ve 9 cm'dir.

  Lot No: 146

  Lot: 146

  "Choisy le Roi Terre de Fer - France" marka, 2 mavi 1 tanede kırmızı renkli, Ayyıldızlı, Osmanlı çerezlik. Çapları: 11, 11 ve 9 cm'dir.

  TLSold
 • Kuznetsov marka, çiçek figürlü, açık mavi, Osmanlı pazarı için üretilmiş (Arkası Osmanlıca damgalı) 21 cm çapında porselen tabak.

  Lot No: 147

  Lot: 147

  Kuznetsov marka, çiçek figürlü, açık mavi, Osmanlı pazarı için üretilmiş (Arkası Osmanlıca damgalı) 21 cm çapında porselen tabak.

  TLSold
 • Judaica

  Lot No: 148

  Lot: 148

  Judaica

  TLSold
 • Judaica

  Lot No: 149

  Lot: 149

  Judaica

  TLSold
 • 2 tane Kuznetsov marka Osmanlı pazarı için üretilmiş (alt tarafı Osmanlıca damgalı) kase.
Çapları: 18 ve 16 cm'dir.

  Lot No: 150

  Lot: 150

  2 tane Kuznetsov marka Osmanlı pazarı için üretilmiş (alt tarafı Osmanlıca damgalı) kase. Çapları: 18 ve 16 cm'dir.

  TLSold
 • Sovyet Dublovskaya marka (Çarlık sonrası ilk dönem) Osmanlı pazarı için üretilmiş (Alt tarafı Osmanlıca damgalı) kase, çapı: 17 cm'dir.

  Lot No: 151

  Lot: 151

  Sovyet Dublovskaya marka (Çarlık sonrası ilk dönem) Osmanlı pazarı için üretilmiş (Alt tarafı Osmanlıca damgalı) kase, çapı: 17 cm'dir.

  TLSold
 • Kuznetsov marka, Osmanlı pazarı için üretilmiş (alt tarafı Osmanlıca damgalı) kobalt mavi kase, çapı:17 cm'dir.

  Lot No: 152

  Lot: 152

  Kuznetsov marka, Osmanlı pazarı için üretilmiş (alt tarafı Osmanlıca damgalı) kobalt mavi kase, çapı:17 cm'dir.

  TLSold
 • Kuznetsov marka, içi bitkisel motifli kase, çapı: 17 cm'dir.

  Lot No: 153

  Lot: 153

  Kuznetsov marka, içi bitkisel motifli kase, çapı: 17 cm'dir.

  TLSold
 • Kuznetsov marka, 22 cm çapında, 3 adet porselen tabak.

  Lot No: 154

  Lot: 154

  Kuznetsov marka, 22 cm çapında, 3 adet porselen tabak.

  TLSold
 • Mekke işi, üzeri yazılı, pirinç hurma kabı (çapı 10 cm), zemzem bardağı (uzunluk 12 cm) ve tepsisi (30x23 cm)

  Lot No: 155

  Lot: 155

  Mekke işi, üzeri yazılı, pirinç hurma kabı (çapı 10 cm), zemzem bardağı (uzunluk 12 cm) ve tepsisi (30x23 cm)

  TLSold
 • Tuscan Trio, ingiliz yapımı porselen fincan seti.

Büyük tabak çapı 17 cm, orta boy tabak 14 cm, fincanın çapı 10 cm'dir.

  Lot No: 156

  Lot: 156

  Tuscan Trio, ingiliz yapımı porselen fincan seti. Büyük tabak çapı 17 cm, orta boy tabak 14 cm, fincanın çapı 10 cm'dir.

  TLSold
 • Orijinal kutusunda, sah damgalı ve Sultan Abdülhamid tuğralı, altın vermeyli çatal bıçak ve kaşık seti.

  Lot No: 157

  Lot: 157

  Orijinal kutusunda, sah damgalı ve Sultan Abdülhamid tuğralı, altın vermeyli çatal bıçak ve kaşık seti.

  TLSold
 • A.Persson Stockholm çay kaşığı seti, orijinal kutusunda

  Lot No: 158

  Lot: 158

  A.Persson Stockholm çay kaşığı seti, orijinal kutusunda

  TLSold
 • Vetterinac Geneve, orijinal kutusunda 800 ayar gümüş çatal bıçak seti

  Lot No: 159

  Lot: 159

  Vetterinac Geneve, orijinal kutusunda 800 ayar gümüş çatal bıçak seti

  TLSold
 • Orijinal kutusunda, Rus gümüş mama seti

  Lot No: 160

  Lot: 160

  Orijinal kutusunda, Rus gümüş mama seti

  TLSold
 • Orijinal kutusunda, gümüş saplı İngiliz Sheffield servis takımı

  Lot No: 161

  Lot: 161

  Orijinal kutusunda, gümüş saplı İngiliz Sheffield servis takımı

  TLSold
 • Kütahya, tabağıyla beraber sürahi / Sürahi yükseklik: 32 cm - Tabak çapı: 22 cm

  Lot No: 162

  Lot: 162

  Kütahya, tabağıyla beraber sürahi / Sürahi yükseklik: 32 cm - Tabak çapı: 22 cm

  TLSold
 • Arkası "Azim kütahya" damgalı porselen mavi tabak, çapı: 20 cm

  Lot No: 163

  Lot: 163

  Arkası "Azim kütahya" damgalı porselen mavi tabak, çapı: 20 cm

  TLSold
 • Arkası "Azim kütahya" damgalı porselen kahverengi tabak, çapı: 20 cm

  Lot No: 164

  Lot: 164

  Arkası "Azim kütahya" damgalı porselen kahverengi tabak, çapı: 20 cm

  TLSold
 • Kütahya kültablası, uzunluk 11 cm.

  Lot No: 165

  Lot: 165

  Kütahya kültablası, uzunluk 11 cm.

  TLSold
 • Alt tarafı "Hatıra" yazılı kütahya cep bardağı, yükseklik 6 cm.

  Lot No: 166

  Lot: 166

  Alt tarafı "Hatıra" yazılı kütahya cep bardağı, yükseklik 6 cm.

  TLSold
 • Kütahya biblo, testi taşıyan kız, yükseklik 17 cm.

  Lot No: 167

  Lot: 167

  Kütahya biblo, testi taşıyan kız, yükseklik 17 cm.

  TLSold
 • Ters lale motifli Kütahya kayık tabak, 32x22 cm.

  Lot No: 168

  Lot: 168

  Ters lale motifli Kütahya kayık tabak, 32x22 cm.

  TLSold
 • 10 adet kütahya porselen başaklık

  Lot No: 169

  Lot: 169

  10 adet kütahya porselen başaklık

  TLSold
 • Sıtkı imzalı (Sıtkı Olçar) sarı küp, yükseklik 26 cm

  Lot No: 170

  Lot: 170

  Sıtkı imzalı (Sıtkı Olçar) sarı küp, yükseklik 26 cm

  TLSold
 • 1939 tarihli Kınık sürahi, yükseklik 28 cm

  Lot No: 171

  Lot: 171

  1939 tarihli Kınık sürahi, yükseklik 28 cm

  TLSold
 • Kınık seramiği, sağ tarafında ufak bir atık vardır, çapı 21 cm.

  Lot No: 172

  Lot: 172

  Kınık seramiği, sağ tarafında ufak bir atık vardır, çapı 21 cm.

  TLSold
 • Beykoz şişe, yükseklik 32 cm, çapı: 15 cm

  Lot No: 173

  Lot: 173

  Beykoz şişe, yükseklik 32 cm, çapı: 15 cm

  TLSold
 • Beykoz şişe, yükseklik 27 cm, çapı: 12 cm

  Lot No: 174

  Lot: 174

  Beykoz şişe, yükseklik 27 cm, çapı: 12 cm

  TLSold
 • Beykoz opalin ibrik, yükseklik 25 cm

  Lot No: 175

  Lot: 175

  Beykoz opalin ibrik, yükseklik 25 cm

  TLSold
 • Beykoz mühre, uzunluk 42 cm

  Lot No: 176

  Lot: 176

  Beykoz mühre, uzunluk 42 cm

  TLSold
 • İran işi (safevi dönemi) kalemdan, 25x4 cm

  Lot No: 177

  Lot: 177

  İran işi (safevi dönemi) kalemdan, 25x4 cm

  TLSold
 • "Eczacıbaşı Vitaminleri Müstahzarları - 1955 Tıp Veda Çayı" yazılı porselen vazo, yükseklik 14 cm (Arkalı önlü görmektesiniz)

  Lot No: 178

  Lot: 178

  "Eczacıbaşı Vitaminleri Müstahzarları - 1955 Tıp Veda Çayı" yazılı porselen vazo, yükseklik 14 cm (Arkalı önlü görmektesiniz)

  TLSold
 • Willow marka, sır altı boyama, çin figürlü porselen tabak, çapı 24 cm.

  Lot No: 179

  Lot: 179

  Willow marka, sır altı boyama, çin figürlü porselen tabak, çapı 24 cm.

  TLSold
 • Arkası çince damgalı, Çin ve Alman savaşını tasvir eden, el boyama büyük boy porselen tabak, çapı 45 cm.

  Lot No: 180

  Lot: 180

  Arkası çince damgalı, Çin ve Alman savaşını tasvir eden, el boyama büyük boy porselen tabak, çapı 45 cm.

  TLSold
 • 20x20 boyutunda, 18.yy Osmanlı İpek Suzani fragman.

Rukiye Sultan Aile koleksiyonundan gelen ve çok iyi kondisyonda olan bu fragman, tekstil koleksiyonerleri için kaçırılmaması gereken müzelik bir parçadır.

  Lot No: 181

  Lot: 181

  20x20 boyutunda, 18.yy Osmanlı İpek Suzani fragman. Rukiye Sultan Aile koleksiyonundan gelen ve çok iyi kondisyonda olan bu fragman, tekstil koleksiyonerleri için kaçırılmaması gereken müzelik bir parçadır.

  TLSold
 • Osmanlı dönemi, sırma işlemeli şehzade cepkeni, boyu 40 cm

  Lot No: 182

  Lot: 182

  Osmanlı dönemi, sırma işlemeli şehzade cepkeni, boyu 40 cm

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 183

  Lot: 183

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 184

  Lot: 184

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 185

  Lot: 185

  Military - War

  TLSold
 • Altın kakma, ince işçiklikle yapılmış, bitkisel motiflerle desenli, çelik gövdeli Osmanlı hat makası ve makta.

Hat makası: 26,5 cm 
Makta:12 cm.

Kondisyonları itibariyle koleksiyonluktur.

  Lot No: 186

  Lot: 186

  Altın kakma, ince işçiklikle yapılmış, bitkisel motiflerle desenli, çelik gövdeli Osmanlı hat makası ve makta. Hat makası: 26,5 cm Makta:12 cm. Kondisyonları itibariyle koleksiyonluktur.

  TLSold
 • Altın kakma, ince işçiklikle yapılmış, bitkisel motiflerle desenli, çelik gövdeli Osmanlı hat makasının bronz olan sap kısmı Osmanlıca " Ya Fettah" ibarelidir.
Osmanlıca "TmRahmi" usta damgalı çelik uçlu kalemtraşın sapı kemik ve mercandır. Makta ise kemiktir. 

Hat makası: 25 cm 
Makta:13 cm 
Kalemtraş: 21 cm 

Kondisyonları itibariyle koleksiyonluktur.

  Lot No: 187

  Lot: 187

  Altın kakma, ince işçiklikle yapılmış, bitkisel motiflerle desenli, çelik gövdeli Osmanlı hat makasının bronz olan sap kısmı Osmanlıca " Ya Fettah" ibarelidir. Osmanlıca "TmRahmi" usta damgalı çelik uçlu kalemtraşın sapı kemik ve mercandır. Makta ise kemiktir. Hat makası: 25 cm Makta:13 cm Kalemtraş: 21 cm Kondisyonları itibariyle koleksiyonluktur.

  TLSold
 • Sapı bronz, Osmanlı hat makası, 25 cm

  Lot No: 188

  Lot: 188

  Sapı bronz, Osmanlı hat makası, 25 cm

  TLSold
 • Sapı bronz, Osmanlı hat makası, 25 cm

  Lot No: 189

  Lot: 189

  Sapı bronz, Osmanlı hat makası, 25 cm

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 190

  Lot: 190

  Military - War

  TLSold
 • Üzerinde Osmanlı fesli kadın, çevresinde ise kabartma çiçeklerin bulunduğu 12 cm uzunluğunda porselen pipo

  Lot No: 191

  Lot: 191

  Üzerinde Osmanlı fesli kadın, çevresinde ise kabartma çiçeklerin bulunduğu 12 cm uzunluğunda porselen pipo

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 192

  Lot: 192

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 193

  Lot: 193

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 194

  Lot: 194

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 195

  Lot: 195

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 196

  Lot: 196

  Military - War

  TLSold
 • L.Tallibart Galata Constantinople - Horlogerie (Saatçi) Bijouterie (Kuyumculuk) en tous genre yazılı çok nadir jeton

  Lot No: 197

  Lot: 197

  L.Tallibart Galata Constantinople - Horlogerie (Saatçi) Bijouterie (Kuyumculuk) en tous genre yazılı çok nadir jeton

  TLSold
 • 1920 Colombus Erdglobus Berlin üretimi, ahşap ayaklığı pusulalı, dünya küresi, 45x32 cm.

Türkiye'de şehirler; Türkei, Smyrna (İzmir) Adrianopel (Edirne) Trapezunt (Trabzon) Amasia (Amasya) Konia (Konya) Kutahia (Kütahya) Konstantinopel, Adalia (Antalya) Angora (Ankara) olarak yazılmıştır.
Lütfen detay sayfasından inceleyiniz.

  Lot No: 198

  Lot: 198

  1920 Colombus Erdglobus Berlin üretimi, ahşap ayaklığı pusulalı, dünya küresi, 45x32 cm. Türkiye'de şehirler; Türkei, Smyrna (İzmir) Adrianopel (Edirne) Trapezunt (Trabzon) Amasia (Amasya) Konia (Konya) Kutahia (Kütahya) Konstantinopel, Adalia (Antalya) Angora (Ankara) olarak yazılmıştır. Lütfen detay sayfasından inceleyiniz.

  TLSold
 • Medal / Military - War

  Lot No: 199

  Lot: 199

  Medal / Military - War

  TLSold
 • Medal / Military - War

  Lot No: 200

  Lot: 200

  Medal / Military - War

  TLSold
 • Medal / Military - War

  Lot No: 201

  Lot: 201

  Medal / Military - War

  TLSold
 • Medal / Military - War

  Lot No: 202

  Lot: 202

  Medal / Military - War

  TLSold
 • Spor-Orijinal kutusunda, "Türkiye Futbol Federasyonu" arkasında ise "1973-74 sezonu Türkiye Kupası Birincilik Hatırası" yazılı Fenerbahçe'li bir futbolcuya verilmiş hatıra madalyası.

Kupayı; Bursaspor'u 0-1 ve 3-0'la eleyen Fenerbahçe kazanmıştır.

  Lot No: 203

  Lot: 203

  Spor-Orijinal kutusunda, "Türkiye Futbol Federasyonu" arkasında ise "1973-74 sezonu Türkiye Kupası Birincilik Hatırası" yazılı Fenerbahçe'li bir futbolcuya verilmiş hatıra madalyası. Kupayı; Bursaspor'u 0-1 ve 3-0'la eleyen Fenerbahçe kazanmıştır.

  TLSold
 • Ay yıldızlı Papier Mache kutu, 9x5,5x2,5 cm

  Lot No: 204

  Lot: 204

  Ay yıldızlı Papier Mache kutu, 9x5,5x2,5 cm

  TLSold
 • Medical History

  Lot No: 205

  Lot: 205

  Medical History

  TLSold
 • 2 adet marküterili ahşap kutu, 25x16x8 cm / 22x12x8 cm

  Lot No: 206

  Lot: 206

  2 adet marküterili ahşap kutu, 25x16x8 cm / 22x12x8 cm

  TLSold
 • Kilise işi, kalp şeklinde ceviz ağacından adak kutusu, 22x18x7 cm

  Lot No: 207

  Lot: 207

  Kilise işi, kalp şeklinde ceviz ağacından adak kutusu, 22x18x7 cm

  TLSold
 • Bağa gözlük kutusu, 14x6 cm

  Lot No: 208

  Lot: 208

  Bağa gözlük kutusu, 14x6 cm

  TLSold
 • Tobacco Box / Greek Seal

  Lot No: 209

  Lot: 209

  Tobacco Box / Greek Seal

  TLSold
 • Tobacco Box

  Lot No: 210

  Lot: 210

  Tobacco Box

  TLSold
 • Tobacco Box

  Lot No: 211

  Lot: 211

  Tobacco Box

  TLSold
 • Tobacco Box / Greek Culture

  Lot No: 212

  Lot: 212

  Tobacco Box / Greek Culture

  TLSold
 • Tobacco Box

  Lot No: 213

  Lot: 213

  Tobacco Box

  TLSold
 • Tobacco Box

  Lot No: 214

  Lot: 214

  Tobacco Box

  TLSold
 • Tobacco Box

  Lot No: 215

  Lot: 215

  Tobacco Box

  TLSold
 • Lokum Box

  Lot No: 216

  Lot: 216

  Lokum Box

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 217

  Lot: 217

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 218

  Lot: 218

  Military - War

  TLSold
 • Pera Palace

  Lot No: 219

  Lot: 219

  Pera Palace

  TLSold
 • Tea Box

  Lot No: 220

  Lot: 220

  Tea Box

  TLSold
 • Tobacco Box

  Lot No: 221

  Lot: 221

  Tobacco Box

  TLSold
 • Chocolate Box

  Lot No: 222

  Lot: 222

  Chocolate Box

  TLSold
 • Tobacco Box

  Lot No: 223

  Lot: 223

  Tobacco Box

  TLSold
 • Tobacco Box

  Lot No: 224

  Lot: 224

  Tobacco Box

  TLSold
 • Tobacco Box

  Lot No: 225

  Lot: 225

  Tobacco Box

  TLSold
 • Tobacco Box / Armenian Seal

  Lot No: 226

  Lot: 226

  Tobacco Box / Armenian Seal

  TLSold
 • Osmanlıca Ayasofya Camii yazılı, Ayasofya görüntülü metal kutu, 10x6x3 cm

  Lot No: 227

  Lot: 227

  Osmanlıca Ayasofya Camii yazılı, Ayasofya görüntülü metal kutu, 10x6x3 cm

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 228

  Lot: 228

  Military - War

  TLSold
 • Limoges Castel France, kobalt mavi 22K altın vazo, yükseklik 14 cm

  Lot No: 229

  Lot: 229

  Limoges Castel France, kobalt mavi 22K altın vazo, yükseklik 14 cm

  TLSold
 • Limoges Castel France, kobalt mavi porselen küllük, uzunluk 18 cm

  Lot No: 230

  Lot: 230

  Limoges Castel France, kobalt mavi porselen küllük, uzunluk 18 cm

  TLSold
 • Atatürk / Savaş - Askeri-2'li erken dönem Atatürk küllük, çapları 11'er cm.

  Lot No: 231

  Lot: 231

  Atatürk / Savaş - Askeri-2'li erken dönem Atatürk küllük, çapları 11'er cm.

  TLSold
 • Atatürk / Savaş - Askeri-Türk Gücü & Atatürk, ahşap zemin üzerine bronz figürler, 28x20x11 cm

  Lot No: 232

  Lot: 232

  Atatürk / Savaş - Askeri-Türk Gücü & Atatürk, ahşap zemin üzerine bronz figürler, 28x20x11 cm

  TLSold
 • Greek Culture

  Lot No: 233

  Lot: 233

  Greek Culture

  TLSold
 • Armenian Badge

  Lot No: 234

  Lot: 234

  Armenian Badge

  TLSold
 • Armenian Badge

  Lot No: 235

  Lot: 235

  Armenian Badge

  TLSold
 • Armenian Badge

  Lot No: 236

  Lot: 236

  Armenian Badge

  TLSold
 • 4'lü el boyama minyatür kemik kutu

  Lot No: 237

  Lot: 237

  4'lü el boyama minyatür kemik kutu

  TLSold
 • Osmanlı İnhisar damgalı çakmak

  Lot No: 238

  Lot: 238

  Osmanlı İnhisar damgalı çakmak

  TLSold
 • Military - War / Silk handkerchief

  Lot No: 239

  Lot: 239

  Military - War / Silk handkerchief

  TLSold
 • Lead Toy Soldiers

  Lot No: 240

  Lot: 240

  Lead Toy Soldiers

  TLSold
 • Lead Toy Soldiers

  Lot No: 241

  Lot: 241

  Lead Toy Soldiers

  TLSold
 • Lead Toy Soldiers

  Lot No: 242

  Lot: 242

  Lead Toy Soldiers

  TLSold
 • Lead Toy Soldiers

  Lot No: 243

  Lot: 243

  Lead Toy Soldiers

  TLSold
 • Lead Toy Soldiers

  Lot No: 244

  Lot: 244

  Lead Toy Soldiers

  TLSold
 • Fuat Başar imzalı ebru, 32x25 cm

  Lot No: 245

  Lot: 245

  Fuat Başar imzalı ebru, 32x25 cm

  TLSold
 • Fuat Başar imzalı ebru, 32x25 cm

  Lot No: 246

  Lot: 246

  Fuat Başar imzalı ebru, 32x25 cm

  TLSold
 • II.Abdülhamid tuğralı Liyakat madalyası Beratı, Beyazıt Camii şerifinde Hafız Şevket efendiye verilmiş, 54x25 cm

  Lot No: 247

  Lot: 247

  II.Abdülhamid tuğralı Liyakat madalyası Beratı, Beyazıt Camii şerifinde Hafız Şevket efendiye verilmiş, 54x25 cm

  TLSold
 • 1835-36 II.Mahmut dönemi hüccet, 63x23 cm (İstanbul Fatih Saraçdoğan mahallesinde vefat eden…. Yazılı)

  Lot No: 248

  Lot: 248

  1835-36 II.Mahmut dönemi hüccet, 63x23 cm (İstanbul Fatih Saraçdoğan mahallesinde vefat eden…. Yazılı)

  TLSold
 • Eski dönem Kabe yeşil iç örtü, 51x29 cm

  Lot No: 249

  Lot: 249

  Eski dönem Kabe yeşil iç örtü, 51x29 cm

  TLSold
 • 1925 tarihli Türkiye Cumhuriyeti Riyaseti yazılı takdirname, 30x20 cm

  Lot No: 250

  Lot: 250

  1925 tarihli Türkiye Cumhuriyeti Riyaseti yazılı takdirname, 30x20 cm

  TLSold
 • Ayetullah Sümer-Ayetullah Sümer (1905-1978) Kontrplak üzerine yağlıboya, imzalı, 41x34 cm

  Lot No: 251

  Lot: 251

  Ayetullah Sümer-Ayetullah Sümer (1905-1978) Kontrplak üzerine yağlıboya, imzalı, 41x34 cm

  TLSold
 • Osmanlıca "NACİ" imzalı, tuval üzerine yağlıboya, 38x26 cm

  Lot No: 252

  Lot: 252

  Osmanlıca "NACİ" imzalı, tuval üzerine yağlıboya, 38x26 cm

  TLSold
 • Salim Özüdoğru-Salim Özüdoğru (1927) tuval üzerine yağlıboya, Beykoz civarı kayıklar, imzalı, 41x32 cm

  Lot No: 253

  Lot: 253

  Salim Özüdoğru-Salim Özüdoğru (1927) tuval üzerine yağlıboya, Beykoz civarı kayıklar, imzalı, 41x32 cm

  TLSold
 • Salim Özüdoğru-Salim Özüdoğru (1927) tuval üzerine yağlıboya, Beykoz civarı, imzalı, 53x38 cm

  Lot No: 254

  Lot: 254

  Salim Özüdoğru-Salim Özüdoğru (1927) tuval üzerine yağlıboya, Beykoz civarı, imzalı, 53x38 cm

  TLSold
 • Salim Özüdoğru-Salim Özüdoğru (1927) tuval üzerine yağlıboya, Rumelihisarı, Robert Kolej, imzalı, 53x38 cm

  Lot No: 255

  Lot: 255

  Salim Özüdoğru-Salim Özüdoğru (1927) tuval üzerine yağlıboya, Rumelihisarı, Robert Kolej, imzalı, 53x38 cm

  TLSold
 • H.V imzalı kontrplak üzerine yağlıboya, 60x43 cm

  Lot No: 256

  Lot: 256

  H.V imzalı kontrplak üzerine yağlıboya, 60x43 cm

  TLSold
 • Şeyho Bulut-Şeyho Bulut (1956) tuval üzerine yağlıboya, 1995 tarihli ve imzalı, 26x24 cm

  Lot No: 257

  Lot: 257

  Şeyho Bulut-Şeyho Bulut (1956) tuval üzerine yağlıboya, 1995 tarihli ve imzalı, 26x24 cm

  TLSold
 • Işıl Özışık-Işıl Özışık (1939) kağıt üzerine suluboya, 1989 tarihli ve imzalı, 33x21 cm

  Lot No: 258

  Lot: 258

  Işıl Özışık-Işıl Özışık (1939) kağıt üzerine suluboya, 1989 tarihli ve imzalı, 33x21 cm

  TLSold
 • Ali Çelebi-Ali Çelebi (1904-1993) tuval üzerine yağlıboya, imzalı, 53x36 cm

  Lot No: 259

  Lot: 259

  Ali Çelebi-Ali Çelebi (1904-1993) tuval üzerine yağlıboya, imzalı, 53x36 cm

  TLSold
 • Avni Arbaş-Avni Arbaş (1919-2003) Özgün baskı, 134/400 İmzalı, 30x40 cm

  Lot No: 260

  Lot: 260

  Avni Arbaş-Avni Arbaş (1919-2003) Özgün baskı, 134/400 İmzalı, 30x40 cm

  TLSold
 • Avni Arbaş-Avni Arbaş (1919-2003) Özgün baskı, 134/400 İmzalı, 30x40 cm

  Lot No: 261

  Lot: 261

  Avni Arbaş-Avni Arbaş (1919-2003) Özgün baskı, 134/400 İmzalı, 30x40 cm

  TLSold
 • İbrahim Balaban-İbrahim Balaban (1921) Kağıt üzerine karakalem, imzalı, 38x26 cm (Hamburg'da bulduğum Şair Özer Meral'in resmidir yazılı)

  Lot No: 262

  Lot: 262

  İbrahim Balaban-İbrahim Balaban (1921) Kağıt üzerine karakalem, imzalı, 38x26 cm (Hamburg'da bulduğum Şair Özer Meral'in resmidir yazılı)

  TLSold
 • İhsan Şurdum-İhsan Şurdum (1930) Kağıt üzerine çini mürekkebi, imzalı, NÜ Kadınlar, 20x14 cm

  Lot No: 263

  Lot: 263

  İhsan Şurdum-İhsan Şurdum (1930) Kağıt üzerine çini mürekkebi, imzalı, NÜ Kadınlar, 20x14 cm

  TLSold
 • Aka Gündüz Temur-Aka Gündüz Temur (1941-2008) Kağıt üzerine çini mürekkebi, 1987 tarihli ve imzalı, 23x17 cm

  Lot No: 264

  Lot: 264

  Aka Gündüz Temur-Aka Gündüz Temur (1941-2008) Kağıt üzerine çini mürekkebi, 1987 tarihli ve imzalı, 23x17 cm

  TLSold
 • Aka Gündüz Temur-Aka Gündüz Temur (1941-2008) Kağıt üzerine çini mürekkebi, imzalı, 23x17 cm

  Lot No: 265

  Lot: 265

  Aka Gündüz Temur-Aka Gündüz Temur (1941-2008) Kağıt üzerine çini mürekkebi, imzalı, 23x17 cm

  TLSold
 • Hasan Kıran-Hasan Kıran (1966) Ağaç Baskı, 12/20, imzalı, 70x50 cm

  Lot No: 266

  Lot: 266

  Hasan Kıran-Hasan Kıran (1966) Ağaç Baskı, 12/20, imzalı, 70x50 cm

  TLSold
 • Turhan Selçuk-Turhan Selçuk (1922-2010) Aydınger kağıdı üzerine çini mürekkebi, imzalı karikatür, 18x13 cm

  Lot No: 267

  Lot: 267

  Turhan Selçuk-Turhan Selçuk (1922-2010) Aydınger kağıdı üzerine çini mürekkebi, imzalı karikatür, 18x13 cm

  TLSold
 • Turhan Selçuk-Turhan Selçuk (1922-2010) Kağıt üzerine çini mürekkebi, imzalı karikatür, 24x18 cm cm

  Lot No: 268

  Lot: 268

  Turhan Selçuk-Turhan Selçuk (1922-2010) Kağıt üzerine çini mürekkebi, imzalı karikatür, 24x18 cm cm

  TLSold
 • Cemal Nadir-Cemal Nadir (1902 - 1947) 1944 tarihli karton üzeri çini mürekkebi, imzalı karikatür 34 x 25

  Lot No: 269

  Lot: 269

  Cemal Nadir-Cemal Nadir (1902 - 1947) 1944 tarihli karton üzeri çini mürekkebi, imzalı karikatür 34 x 25

  TLSold
 • Mustafa Eremektar -Mustafa Eremektar (Mıstık) 1930 - 2000, Kağıt üzerine çini mürekkebi, imzalı karikatür, "Vapur" 31x22 cm

  Lot No: 270

  Lot: 270

  Mustafa Eremektar -Mustafa Eremektar (Mıstık) 1930 - 2000, Kağıt üzerine çini mürekkebi, imzalı karikatür, "Vapur" 31x22 cm

  TLSold
 • Suat Yalaz-Suat Yalaz (1932 - 2020) Kağıt üzerine çini mürekkebi, imzalı karikatür, "Politikacı" 31x25 cm

  Lot No: 271

  Lot: 271

  Suat Yalaz-Suat Yalaz (1932 - 2020) Kağıt üzerine çini mürekkebi, imzalı karikatür, "Politikacı" 31x25 cm

  TLSold
 • Kuzgun imzalı, karışık teknik, 27x19 cm

  Lot No: 272

  Lot: 272

  Kuzgun imzalı, karışık teknik, 27x19 cm

  TLSold
 • Aslan imzalı, karışık teknik, 25x22 cm

  Lot No: 273

  Lot: 273

  Aslan imzalı, karışık teknik, 25x22 cm

  TLSold
 • 1920 Constantinople yazılı - Karelin Mitrich, kağıt üzerine suluboya, Galata köprüsü üzerinde tramvay ve Osmanlı tipleri, 25x19 cm

  Lot No: 274

  Lot: 274

  1920 Constantinople yazılı - Karelin Mitrich, kağıt üzerine suluboya, Galata köprüsü üzerinde tramvay ve Osmanlı tipleri, 25x19 cm

  TLSold
 • 1920 Constantinople yazılı - Karelin Mitrich, kağıt üzerine suluboya, "JOK" (yok) yazılı, nargile içen tipler, 25x19 cm

  Lot No: 275

  Lot: 275

  1920 Constantinople yazılı - Karelin Mitrich, kağıt üzerine suluboya, "JOK" (yok) yazılı, nargile içen tipler, 25x19 cm

  TLSold
 • NAVY

  Lot No: 276

  Lot: 276

  NAVY

  TLSold
 • Music

  Lot No: 277

  Lot: 277

  Music

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 278

  Lot: 278

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 279

  Lot: 279

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 280

  Lot: 280

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 281

  Lot: 281

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 282

  Lot: 282

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 283

  Lot: 283

  Military - War

  TLSold
 • NAVY

  Lot No: 284

  Lot: 284

  NAVY

  TLSold
 • d'Ohsson Mouradgea-1787, Muezzin Public - Musulmans faisant le priere by D'ohsson Mouradgea, 53x35cm

  Lot No: 285

  Lot: 285

  d'Ohsson Mouradgea-1787, Muezzin Public - Musulmans faisant le priere by D'ohsson Mouradgea, 53x35cm

  TLSold
 • d'Ohsson Mouradgea-1787, Chapelle Sepulchrale de Mohammed II by D'ohsson Mouradgea, 53x35cm

  Lot No: 286

  Lot: 286

  d'Ohsson Mouradgea-1787, Chapelle Sepulchrale de Mohammed II by D'ohsson Mouradgea, 53x35cm

  TLSold
 • d'Ohsson Mouradgea-1787, Mausole d'Osman & Format des livres (Kitaplar) Turc by D'ohsson Mouradgea, 53x35cm

  Lot No: 287

  Lot: 287

  d'Ohsson Mouradgea-1787, Mausole d'Osman & Format des livres (Kitaplar) Turc by D'ohsson Mouradgea, 53x35cm

  TLSold
 • d'Ohsson Mouradgea-1787, Tombeau Ahmed Pascha (Ahmet paşa'nın mezarı) by D'ohsson Mouradgea, 53x35cm

  Lot No: 288

  Lot: 288

  d'Ohsson Mouradgea-1787, Tombeau Ahmed Pascha (Ahmet paşa'nın mezarı) by D'ohsson Mouradgea, 53x35cm

  TLSold
 • d'Ohsson Mouradgea-1787, Chapelle du serail & interieur de la chapelle by D'ohsson Mouradgea, 53x35cm

  Lot No: 289

  Lot: 289

  d'Ohsson Mouradgea-1787, Chapelle du serail & interieur de la chapelle by D'ohsson Mouradgea, 53x35cm

  TLSold
 • d'Ohsson Mouradgea / Hz.Muhammed'in (SAV) soyağacı-1787, Tableau Generalogique et chronologique des coureyschs, de Mohammed (Hz.Muhammed'in (SAV) Soyağacı gravürü) D'ohsson Mouradgea, 65x53 cm

  Lot No: 290

  Lot: 290

  d'Ohsson Mouradgea / Hz.Muhammed'in (SAV) soyağacı-1787, Tableau Generalogique et chronologique des coureyschs, de Mohammed (Hz.Muhammed'in (SAV) Soyağacı gravürü) D'ohsson Mouradgea, 65x53 cm

  TLSold
 • 19 YY. / 8 adet Turquie - Turchia yazılı elle renklendirilmiş gravür, 5 tanesi (21x13 cm) Danvin ve Vormsaire graüvür, 3 tanesi (26x20 cm) ise "Turchia" yazılı Ruo D. Gravürü / Osmanlı tipler, Büyükdere, Edirnekapı, Kırklareli ve Balkanlar

  Lot No: 291

  Lot: 291

  19 YY. / 8 adet Turquie - Turchia yazılı elle renklendirilmiş gravür, 5 tanesi (21x13 cm) Danvin ve Vormsaire graüvür, 3 tanesi (26x20 cm) ise "Turchia" yazılı Ruo D. Gravürü / Osmanlı tipler, Büyükdere, Edirnekapı, Kırklareli ve Balkanlar

  TLSold
 • 1840 / 4 adet W.H.Bartlett elle renklendirilmiş W.H.Bartlett gravürü, 26x20 cm / Bahçeköy, Belgrad Ormanları, Tarabya, Sultan Valide camii 
(Tarabya ve Sultan Valide gravürünün çok hafif kondisyon düşüklüğü vardır lütfen fotoğraflarından inceleyiniz.)

  Lot No: 292

  Lot: 292

  1840 / 4 adet W.H.Bartlett elle renklendirilmiş W.H.Bartlett gravürü, 26x20 cm / Bahçeköy, Belgrad Ormanları, Tarabya, Sultan Valide camii (Tarabya ve Sultan Valide gravürünün çok hafif kondisyon düşüklüğü vardır lütfen fotoğraflarından inceleyiniz.)

  TLSold
 • 1840 / 5 adet Thomas Allom gravürü, her biri 26x20 cm / Kağıthane, Kız Kulesi, Camii önünde sosyal yaşam, Hamam

  Lot No: 293

  Lot: 293

  1840 / 5 adet Thomas Allom gravürü, her biri 26x20 cm / Kağıthane, Kız Kulesi, Camii önünde sosyal yaşam, Hamam

  TLSold
 • 1840 / 5 adet Thomas Allom gravürü, her biri 26x20 cm.

Tophane, Bebek, Rumelihisarı, Karadeniz girişi, Okmeydanı

  Lot No: 294

  Lot: 294

  1840 / 5 adet Thomas Allom gravürü, her biri 26x20 cm. Tophane, Bebek, Rumelihisarı, Karadeniz girişi, Okmeydanı

  TLSold
 • 1840 / 3 adet (2 W.H.Bartlett + 1 Thomas Allom) 

AYASOFYA Camii gravürü, her biri 26x20 cm

  Lot No: 295

  Lot: 295

  1840 / 3 adet (2 W.H.Bartlett + 1 Thomas Allom) AYASOFYA Camii gravürü, her biri 26x20 cm

  TLSold
 • 1840 / 5 adet (1 W.H.Bartlett + 4 Thomas Allom) gravür, her biri 26x20 cm.

Topkapı sarayı girişinde tipler, Eyüp sultan, Said Paşa Sarayı, Türk Kahvesi, Hamamda soğutma odası.

  Lot No: 296

  Lot: 296

  1840 / 5 adet (1 W.H.Bartlett + 4 Thomas Allom) gravür, her biri 26x20 cm. Topkapı sarayı girişinde tipler, Eyüp sultan, Said Paşa Sarayı, Türk Kahvesi, Hamamda soğutma odası.

  TLSold
 • 1840 / 5 adet (4 W.H.Bartlett + 1 Thomas Allom) 

KAPALIÇARŞI gravürü, her biri 26x20 cm

  Lot No: 297

  Lot: 297

  1840 / 5 adet (4 W.H.Bartlett + 1 Thomas Allom) KAPALIÇARŞI gravürü, her biri 26x20 cm

  TLSold
 • 1840 / 6 adet (3 W.H.Bartlett + 3 Thomas Allom) gravür, her biri 26x20 cm.

Anadoluhisarı & Kandilli, Bulgurlu, Boğazda yalılar, Üsküdar Sultan Selim Camii, Dolmabahçe, Tepebaşı

  Lot No: 298

  Lot: 298

  1840 / 6 adet (3 W.H.Bartlett + 3 Thomas Allom) gravür, her biri 26x20 cm. Anadoluhisarı & Kandilli, Bulgurlu, Boğazda yalılar, Üsküdar Sultan Selim Camii, Dolmabahçe, Tepebaşı

  TLSold
 • Greek History

  Lot No: 299

  Lot: 299

  Greek History

  TLSold
 • 1840 / 4 adet Thomas Allom ve C.Bentley elle renklendirilmiş gravür, 26x20 cm.

Balkanlar ve tipler.

  Lot No: 300

  Lot: 300

  1840 / 4 adet Thomas Allom ve C.Bentley elle renklendirilmiş gravür, 26x20 cm. Balkanlar ve tipler.

  TLSold
 • 1840 / 5 adet W.H. Bartlett gravürü, her biri 26x20 cm.

İstanbul limanı, Sarayburnu, Küçüksu ve çeşme, Sarayburnu camii, Topkapı.

  Lot No: 301

  Lot: 301

  1840 / 5 adet W.H. Bartlett gravürü, her biri 26x20 cm. İstanbul limanı, Sarayburnu, Küçüksu ve çeşme, Sarayburnu camii, Topkapı.

  TLSold
 • 1840 / 5 adet W.H. Bartlett gravürü, her biri 26x20 cm.

Beyazıt, Beşiktaş, Üsküdar ve Tophane sosyal yaşam ile Beyazıt Camii avlusu.

  Lot No: 302

  Lot: 302

  1840 / 5 adet W.H. Bartlett gravürü, her biri 26x20 cm. Beyazıt, Beşiktaş, Üsküdar ve Tophane sosyal yaşam ile Beyazıt Camii avlusu.

  TLSold
 • 1840 / 5 adet W.H. Bartlett gravürü, her biri 26x20 cm.

Beylerbeyi, Eyüp ve Haliç, Dolmabahçe, Beşiktaş ve Beyazıt.

  Lot No: 303

  Lot: 303

  1840 / 5 adet W.H. Bartlett gravürü, her biri 26x20 cm. Beylerbeyi, Eyüp ve Haliç, Dolmabahçe, Beşiktaş ve Beyazıt.

  TLSold
 • Armenian handwriting

  Lot No: 304

  Lot: 304

  Armenian handwriting

  TLSold
 • Armenian handwriting

  Lot No: 305

  Lot: 305

  Armenian handwriting

  TLSold
 • Armenian handwriting

  Lot No: 306

  Lot: 306

  Armenian handwriting

  TLSold
 • Armenian handwriting

  Lot No: 307

  Lot: 307

  Armenian handwriting

  TLSold
 • Armenian handwriting

  Lot No: 308

  Lot: 308

  Armenian handwriting

  TLSold
 • Armenian handwriting

  Lot No: 309

  Lot: 309

  Armenian handwriting

  TLSold
 • 1572 Sebastian Münster, İstanbul haritası, 32x20 cm

  Lot No: 310

  Lot: 310

  1572 Sebastian Münster, İstanbul haritası, 32x20 cm

  TLSold
 • 1841 Monin, Carte de l'Asie mineure et des contres adjacentes, Türkiye haritası, 41x30 cm

  Lot No: 311

  Lot: 311

  1841 Monin, Carte de l'Asie mineure et des contres adjacentes, Türkiye haritası, 41x30 cm

  TLSold
 • Greek Map

  Lot No: 312

  Lot: 312

  Greek Map

  TLSold
 • Greek Map

  Lot No: 313

  Lot: 313

  Greek Map

  TLSold
 • Greek Map

  Lot No: 314

  Lot: 314

  Greek Map

  TLSold
 • Greek Map

  Lot No: 315

  Lot: 315

  Greek Map

  TLSold
 • 1329 yazılı (1913) 120x90 cm ölçüsünde Marmara bölgesi haritası, sol altta Osmanlıca "Bab-ı ali caddesinde Kanaat Kitaphanesi aynen veya tadilen istinsahı memnudur, pafta 1" yazılı.

  Lot No: 316

  Lot: 316

  1329 yazılı (1913) 120x90 cm ölçüsünde Marmara bölgesi haritası, sol altta Osmanlıca "Bab-ı ali caddesinde Kanaat Kitaphanesi aynen veya tadilen istinsahı memnudur, pafta 1" yazılı.

  TLSold
 • 1918 (1334) tarihli Necip bey haritası, Anadolu Sayfiye kısmı 7.Pafta yazılı, 110x65 cm

  Lot No: 317

  Lot: 317

  1918 (1334) tarihli Necip bey haritası, Anadolu Sayfiye kısmı 7.Pafta yazılı, 110x65 cm

  TLSold
 • Richard KIEPERT, Osmanlı dönemi bez üzerine Sinob (Sinop) haritası, 68x57 cm (Amasya, Yozgat ve Samsun'da gözükmektedir)

  Lot No: 318

  Lot: 318

  Richard KIEPERT, Osmanlı dönemi bez üzerine Sinob (Sinop) haritası, 68x57 cm (Amasya, Yozgat ve Samsun'da gözükmektedir)

  TLSold
 • Richard KIEPERT, Osmanlı dönemi bez üzerine Tirabzon (Trabzon) haritası, 68x57 cm

  Lot No: 319

  Lot: 319

  Richard KIEPERT, Osmanlı dönemi bez üzerine Tirabzon (Trabzon) haritası, 68x57 cm

  TLSold
 • Greek Map

  Lot No: 320

  Lot: 320

  Greek Map

  TLSold
 • 1332 (1916) Erkan-ı Umumiye-i Harbiye Matbaasında tab olunan Osmanlıca Ünye (Ordu) haritası, 60x50 cm

  Lot No: 321

  Lot: 321

  1332 (1916) Erkan-ı Umumiye-i Harbiye Matbaasında tab olunan Osmanlıca Ünye (Ordu) haritası, 60x50 cm

  TLSold
 • Osmanlıca, Enveri harfli Hınıs (Erzurum) haritası, 50x60 cm

  Lot No: 322

  Lot: 322

  Osmanlıca, Enveri harfli Hınıs (Erzurum) haritası, 50x60 cm

  TLSold
 • Osmanlıca, Enveri harfli Ağrı (Bayazıd) haritası, 50x60 cm

  Lot No: 323

  Lot: 323

  Osmanlıca, Enveri harfli Ağrı (Bayazıd) haritası, 50x60 cm

  TLSold
 • Armenian Map

  Lot No: 324

  Lot: 324

  Armenian Map

  TLSold
 • 1925 tarihli, Türkiye Cumhuriyeti haritası, Osmanlıca 1 / 4.000.000, 60x47 cm

  Lot No: 325

  Lot: 325

  1925 tarihli, Türkiye Cumhuriyeti haritası, Osmanlıca 1 / 4.000.000, 60x47 cm

  TLSold
 • Judaica

  Lot No: 326

  Lot: 326

  Judaica

  TLSold
 • Judaica

  Lot No: 327

  Lot: 327

  Judaica

  TLSold
 • Judaica

  Lot No: 328

  Lot: 328

  Judaica

  TLSold
 • Armenian Diploma

  Lot No: 329

  Lot: 329

  Armenian Diploma

  TLSold
 • Diploma

  Lot No: 330

  Lot: 330

  Diploma

  TLSold
 • Diploma

  Lot No: 331

  Lot: 331

  Diploma

  TLSold
 • Diploma

  Lot No: 332

  Lot: 332

  Diploma

  TLSold
 • Diploma

  Lot No: 333

  Lot: 333

  Diploma

  TLSold
 • Diploma

  Lot No: 334

  Lot: 334

  Diploma

  TLSold
 • İzmir (Smyrne) Bergama Tütün Müstahsilleri Şirketi, 1 hisse - 5 Türk Lirası hisse senedi

  Lot No: 335

  Lot: 335

  İzmir (Smyrne) Bergama Tütün Müstahsilleri Şirketi, 1 hisse - 5 Türk Lirası hisse senedi

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 336

  Lot: 336

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 337

  Lot: 337

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 338

  Lot: 338

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 339

  Lot: 339

  Military - War

  TLSold
 • 1314 (1898) Malumat dergisi, İzmir (Smyrne) Sanat Okulu kapaklı, 6 sayfa

  Lot No: 340

  Lot: 340

  1314 (1898) Malumat dergisi, İzmir (Smyrne) Sanat Okulu kapaklı, 6 sayfa

  TLSold
 • 1 Temmuz 1928, Meşale dergisinin yayın hayatına başladığı ilk sayısı (No:1) ilk sayfada Ahmet Haşim'in yazısı bulunmaktadır, 18 sayfa (pages)

  Lot No: 341

  Lot: 341

  1 Temmuz 1928, Meşale dergisinin yayın hayatına başladığı ilk sayısı (No:1) ilk sayfada Ahmet Haşim'in yazısı bulunmaktadır, 18 sayfa (pages)

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 342

  Lot: 342

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 343

  Lot: 343

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 344

  Lot: 344

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 345

  Lot: 345

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 346

  Lot: 346

  Military - War

  TLSold
 • 1928 Haftalık Mecmua, "Yeni İstanbul dansından bir figür" kapaklı, 12 sayfa (pages)

  Lot No: 347

  Lot: 347

  1928 Haftalık Mecmua, "Yeni İstanbul dansından bir figür" kapaklı, 12 sayfa (pages)

  TLSold
 • NAVY

  Lot No: 348

  Lot: 348

  NAVY

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 349

  Lot: 349

  Military - War

  TLSold
 • 1928 Haftalık Mecmua, içinde Milli Piyango çekiliş listesi bulunmaktadır, 12 sayfa.

  Lot No: 350

  Lot: 350

  1928 Haftalık Mecmua, içinde Milli Piyango çekiliş listesi bulunmaktadır, 12 sayfa.

  TLSold
 • Spor / Wrestling

  Lot No: 351

  Lot: 351

  Spor / Wrestling

  TLSold
 • 1341 (1925) Resimli Perşembe dergisi, Diyarbakır'da idam edilen Şeyh Sait kapaklı, 8 sayfa (pages) 

"Hain şeyhlerin idam sehpasındaki resimleri, Şeyh Said ve arkadaşlarının idamı ile inkilap tarihimizde yeni bir sayfa açıldı" yazılı.

  Lot No: 352

  Lot: 352

  1341 (1925) Resimli Perşembe dergisi, Diyarbakır'da idam edilen Şeyh Sait kapaklı, 8 sayfa (pages) "Hain şeyhlerin idam sehpasındaki resimleri, Şeyh Said ve arkadaşlarının idamı ile inkilap tarihimizde yeni bir sayfa açıldı" yazılı.

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 353

  Lot: 353

  Military - War

  TLSold
 • 1928 Resimli Mecmua dergisi, Bahar at yarışları kapaklı, sol üstte İsmet İnönü, 8 sayfa (pages)

  Lot No: 354

  Lot: 354

  1928 Resimli Mecmua dergisi, Bahar at yarışları kapaklı, sol üstte İsmet İnönü, 8 sayfa (pages)

  TLSold
 • Spor / Football

  Lot No: 355

  Lot: 355

  Spor / Football

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 356

  Lot: 356

  Military - War

  TLSold
 • NAVY

  Lot No: 357

  Lot: 357

  NAVY

  TLSold
 • 1926 Haftalık mecmua dergisi, İzmir süikastı davası mahkeme reisi Ali bey, küçük Talat bey muhakeme edilirken, Ankara'ya gönderilen mahkumlar, istiklal mahkemesi binası ve salonu görsellerinden oluşan kapak, 8 sayfa (pages)

  Lot No: 358

  Lot: 358

  1926 Haftalık mecmua dergisi, İzmir süikastı davası mahkeme reisi Ali bey, küçük Talat bey muhakeme edilirken, Ankara'ya gönderilen mahkumlar, istiklal mahkemesi binası ve salonu görsellerinden oluşan kapak, 8 sayfa (pages)

  TLSold
 • 1928 Resimli Perşembe dergisi, İzmir deprem faciasında yavrusuyla yola düşen bir kadın kapaklı, 8 sayfa (pages) 

Not:31 Mart 1928 İzmir torbalı depreminin haberi.

  Lot No: 359

  Lot: 359

  1928 Resimli Perşembe dergisi, İzmir deprem faciasında yavrusuyla yola düşen bir kadın kapaklı, 8 sayfa (pages) Not:31 Mart 1928 İzmir torbalı depreminin haberi.

  TLSold
 • 1928 Resimli Perşembe dergisi, Amerika'da bir Türk kadının tahsil hayatı yazılı kapak, 8 sayfa (pages) (Ön ve arka kapağı birlikte görmektesiniz)

  Lot No: 360

  Lot: 360

  1928 Resimli Perşembe dergisi, Amerika'da bir Türk kadının tahsil hayatı yazılı kapak, 8 sayfa (pages) (Ön ve arka kapağı birlikte görmektesiniz)

  TLSold
 • 1341 (1925) Resimli hafta dergisi, İstanbul ve Anadolu'yu kasıp kavuran grip salgını kapaklı, 8 sayfa (pages)

  Lot No: 361

  Lot: 361

  1341 (1925) Resimli hafta dergisi, İstanbul ve Anadolu'yu kasıp kavuran grip salgını kapaklı, 8 sayfa (pages)

  TLSold
 • 1928 Haftalık mecmua dergisi, İstanbul, boğaz ve yetim çocuklar ile yetimhane görsellerinin bulunduğu kapak, 8 sayfa (pages)

  Lot No: 362

  Lot: 362

  1928 Haftalık mecmua dergisi, İstanbul, boğaz ve yetim çocuklar ile yetimhane görsellerinin bulunduğu kapak, 8 sayfa (pages)

  TLSold
 • Ataturk / Military - War

  Lot No: 363

  Lot: 363

  Ataturk / Military - War

  TLSold
 • Ataturk / Military - War

  Lot No: 364

  Lot: 364

  Ataturk / Military - War

  TLSold
 • Ataturk / Military - War

  Lot No: 365

  Lot: 365

  Ataturk / Military - War

  TLSold
 • Ataturk / Military - War

  Lot No: 366

  Lot: 366

  Ataturk / Military - War

  TLSold
 • Ataturk / Military - War

  Lot No: 367

  Lot: 367

  Ataturk / Military - War

  TLSold
 • Ataturk / Military - War

  Lot No: 368

  Lot: 368

  Ataturk / Military - War

  TLSold
 • Ataturk / Military - War

  Lot No: 369

  Lot: 369

  Ataturk / Military - War

  TLSold
 • Ataturk / Military - War

  Lot No: 370

  Lot: 370

  Ataturk / Military - War

  TLSold
 • Ataturk / Military - War

  Lot No: 371

  Lot: 371

  Ataturk / Military - War

  TLSold
 • Ataturk / Military - War

  Lot No: 372

  Lot: 372

  Ataturk / Military - War

  TLSold
 • Ataturk / Military - War

  Lot No: 373

  Lot: 373

  Ataturk / Military - War

  TLSold
 • Ataturk / Military - War

  Lot No: 374

  Lot: 374

  Ataturk / Military - War

  TLSold
 • Ataturk / Military - War

  Lot No: 375

  Lot: 375

  Ataturk / Military - War

  TLSold
 • Railway History

  Lot No: 376

  Lot: 376

  Railway History

  TLSold
 • Railway History

  Lot No: 377

  Lot: 377

  Railway History

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 378

  Lot: 378

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 379

  Lot: 379

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 380

  Lot: 380

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 381

  Lot: 381

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 382

  Lot: 382

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 383

  Lot: 383

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 384

  Lot: 384

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 385

  Lot: 385

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 386

  Lot: 386

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 387

  Lot: 387

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 388

  Lot: 388

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 389

  Lot: 389

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 390

  Lot: 390

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 391

  Lot: 391

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 392

  Lot: 392

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 393

  Lot: 393

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 394

  Lot: 394

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 395

  Lot: 395

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 396

  Lot: 396

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 397

  Lot: 397

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 398

  Lot: 398

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 399

  Lot: 399

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 400

  Lot: 400

  Military - War

  TLSold
 • Military - War / NAVY

  Lot No: 401

  Lot: 401

  Military - War / NAVY

  TLSold
 • Military - War / NAVY

  Lot No: 402

  Lot: 402

  Military - War / NAVY

  TLSold
 • Military - War / NAVY

  Lot No: 403

  Lot: 403

  Military - War / NAVY

  TLSold
 • Military - War / NAVY

  Lot No: 404

  Lot: 404

  Military - War / NAVY

  TLSold
 • Military - War / NAVY

  Lot No: 405

  Lot: 405

  Military - War / NAVY

  TLSold
 • Military - War / NAVY

  Lot No: 406

  Lot: 406

  Military - War / NAVY

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 407

  Lot: 407

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 408

  Lot: 408

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 409

  Lot: 409

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 410

  Lot: 410

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 411

  Lot: 411

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 412

  Lot: 412

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 413

  Lot: 413

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 414

  Lot: 414

  Military - War

  TLSold
 • NAVY / Military - War

  Lot No: 415

  Lot: 415

  NAVY / Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 416

  Lot: 416

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 417

  Lot: 417

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 418

  Lot: 418

  Military - War

  TLSold
 • NAVY / Military - War

  Lot No: 419

  Lot: 419

  NAVY / Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 420

  Lot: 420

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 421

  Lot: 421

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 422

  Lot: 422

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 423

  Lot: 423

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 424

  Lot: 424

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 425

  Lot: 425

  Military - War

  TLSold
 • Military - War / Greek History

  Lot No: 426

  Lot: 426

  Military - War / Greek History

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 427

  Lot: 427

  Military - War

  TLSold
 • Armenian Soldiers / Military - War

  Lot No: 428

  Lot: 428

  Armenian Soldiers / Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 429

  Lot: 429

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 430

  Lot: 430

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 431

  Lot: 431

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 432

  Lot: 432

  Military - War

  TLSold
 • Military - War / NAVY

  Lot No: 433

  Lot: 433

  Military - War / NAVY

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 434

  Lot: 434

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 435

  Lot: 435

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 436

  Lot: 436

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 437

  Lot: 437

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 438

  Lot: 438

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 439

  Lot: 439

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 440

  Lot: 440

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 441

  Lot: 441

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 442

  Lot: 442

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 443

  Lot: 443

  Military - War

  TLSold
 • İçinde 22 adet (Her biri çift sayfa) Osmanlıca harita ve 3 katlanır şema bulunan (Türkiye haritası açılıp katlanır haritadır) dönemin demiryollarını gösteren atlas, 18x10 cm

  Lot No: 444

  Lot: 444

  İçinde 22 adet (Her biri çift sayfa) Osmanlıca harita ve 3 katlanır şema bulunan (Türkiye haritası açılıp katlanır haritadır) dönemin demiryollarını gösteren atlas, 18x10 cm

  TLSold
 • Mittelbach's Karte des Türkischen Reiches mit Südrussland, Kaukassus, Persien, Agypten, Arabien / 1:5.000.000 ölçekli, kapaklı ve katlanan harita 90 x 72 cm. Leipzig: Mittelbach's Verlag, [1920].

  Lot No: 445

  Lot: 445

  Mittelbach's Karte des Türkischen Reiches mit Südrussland, Kaukassus, Persien, Agypten, Arabien / 1:5.000.000 ölçekli, kapaklı ve katlanan harita 90 x 72 cm. Leipzig: Mittelbach's Verlag, [1920].

  TLSold
 • 1935 Abajoli Matbaasında basılmış ve donanma komutanı K.M.Vasıf tarafından hazırlanan ve İstanbul'da bulunan Bizans ve Türk yapılarını, önemli bankaları, otelleri, restoranları ve buraların telefonlarını gösteren katlanır harita, İstanbul planı, 46x35 cm.

(Plan of Istanbul, showing all byzantine and turkish monuments principal banks, hotel, restaurant; shipping travels tourists agencies.)

  Lot No: 446

  Lot: 446

  1935 Abajoli Matbaasında basılmış ve donanma komutanı K.M.Vasıf tarafından hazırlanan ve İstanbul'da bulunan Bizans ve Türk yapılarını, önemli bankaları, otelleri, restoranları ve buraların telefonlarını gösteren katlanır harita, İstanbul planı, 46x35 cm. (Plan of Istanbul, showing all byzantine and turkish monuments principal banks, hotel, restaurant; shipping travels tourists agencies.)

  TLSold
 • İzmir (Smyrne) Bergama antik kentine ait 2 farklı broşür ve içinde görseller ve planlar;

1) The Antiques of Pergamus, Nefaset Basımevi, gidilecek yerler ve oteller görsellerle anlatılmıştır, 23x10 cm, 12 sayfa.

2) Publication of the society of the friends of Pergamus, 23x15cm, 4 sayfa.

  Lot No: 447

  Lot: 447

  İzmir (Smyrne) Bergama antik kentine ait 2 farklı broşür ve içinde görseller ve planlar; 1) The Antiques of Pergamus, Nefaset Basımevi, gidilecek yerler ve oteller görsellerle anlatılmıştır, 23x10 cm, 12 sayfa. 2) Publication of the society of the friends of Pergamus, 23x15cm, 4 sayfa.

  TLSold
 • Fred. Boissonnas, SMYRNE, Photographies de Edmond Boissonnas. Introduction de Ed. Chapuisat, Editions d’Art Boissonnas, Genève, 1919. [2] s, 48 tam sayfa plan (fotoğraflar), [2] s, 28 x 21 cm. 

İzmir'le ilgili çok nadir ve harika fotoğraflar içeren bir albüm. İzmir’in Yunanlılar tarafından işgal edilmesinden sonra l’Images de la Grèce dizisi içinde basılmış olması manidardır. 

Fred Boissonnas (1858-1946) Formed very early with photography by his/her father, Antoine-Henri Boissonnas, perfect his training in Stuttgart, then in Budapest. Very gifted photographer, it succeeds his father in 1887. Its workshop became very famous for the portraits and the scenes of kind like for the quality of pullings, in particular inks fatty, papers coal and the turns.

  Lot No: 448

  Lot: 448

  Fred. Boissonnas, SMYRNE, Photographies de Edmond Boissonnas. Introduction de Ed. Chapuisat, Editions d’Art Boissonnas, Genève, 1919. [2] s, 48 tam sayfa plan (fotoğraflar), [2] s, 28 x 21 cm. İzmir'le ilgili çok nadir ve harika fotoğraflar içeren bir albüm. İzmir’in Yunanlılar tarafından işgal edilmesinden sonra l’Images de la Grèce dizisi içinde basılmış olması manidardır. Fred Boissonnas (1858-1946) Formed very early with photography by his/her father, Antoine-Henri Boissonnas, perfect his training in Stuttgart, then in Budapest. Very gifted photographer, it succeeds his father in 1887. Its workshop became very famous for the portraits and the scenes of kind like for the quality of pullings, in particular inks fatty, papers coal and the turns.

  TLSold
 • 1930 Recherches sur la Structure de la Region de Smyrne - İzmir civarının bünyesine ait tetkikler, E.Chaput ve İbrahim Hakkı, No:1 / 48 sayfa + 3 sayfa resimli sayfa +2 sayfa şemalar, 24x17 cm

  Lot No: 449

  Lot: 449

  1930 Recherches sur la Structure de la Region de Smyrne - İzmir civarının bünyesine ait tetkikler, E.Chaput ve İbrahim Hakkı, No:1 / 48 sayfa + 3 sayfa resimli sayfa +2 sayfa şemalar, 24x17 cm

  TLSold
 • Carpet

  Lot No: 450

  Lot: 450

  Carpet

  TLSold
 • Tobacco

  Lot No: 451

  Lot: 451

  Tobacco

  TLSold
 • Tobacco

  Lot No: 452

  Lot: 452

  Tobacco

  TLSold
 • Famous Turkish Magician

  Lot No: 453

  Lot: 453

  Famous Turkish Magician

  TLSold
 • NAVY

  Lot No: 454

  Lot: 454

  NAVY

  TLSold
 • Turing Club'ün (Touring Club Turc) çıkardığı, Osmanlıca damgalı her sayfası görselli "Doğunun en büyük sanat şehri İstanbul" tanıtım broşürü 8 sayfa, 21x12 cm.

(Stamboul la plus grande ville d'art de l'orient)

  Lot No: 455

  Lot: 455

  Turing Club'ün (Touring Club Turc) çıkardığı, Osmanlıca damgalı her sayfası görselli "Doğunun en büyük sanat şehri İstanbul" tanıtım broşürü 8 sayfa, 21x12 cm. (Stamboul la plus grande ville d'art de l'orient)

  TLSold
 • NAVY

  Lot No: 456

  Lot: 456

  NAVY

  TLSold
 • NAVY

  Lot No: 457

  Lot: 457

  NAVY

  TLSold
 • NAVY

  Lot No: 458

  Lot: 458

  NAVY

  TLSold
 • 1902 Trade of Trebizonde for the year 1901 - Diplomatic and consular reports.

Trabzon ile ilgili diplomatik raporları içeren 14 sayfa kitap, 25x16 cm.

  Lot No: 459

  Lot: 459

  1902 Trade of Trebizonde for the year 1901 - Diplomatic and consular reports. Trabzon ile ilgili diplomatik raporları içeren 14 sayfa kitap, 25x16 cm.

  TLSold
 • Photography

  Lot No: 460

  Lot: 460

  Photography

  TLSold
 • Konstantinopel Die perle des orients, NATTA "National Türkische Touristen Agentur" 

Türk Milli Turist Ajansı, Doğunun incisi İstanbul temalı Almanca turistik rehber, 24 sayfa (pages) her sayfası İstanbul görselli, en arka sayfasıda Hotel Tokatlian Pera görseli kullanılarak reklamlı, 19x13 cm.

  Lot No: 461

  Lot: 461

  Konstantinopel Die perle des orients, NATTA "National Türkische Touristen Agentur" Türk Milli Turist Ajansı, Doğunun incisi İstanbul temalı Almanca turistik rehber, 24 sayfa (pages) her sayfası İstanbul görselli, en arka sayfasıda Hotel Tokatlian Pera görseli kullanılarak reklamlı, 19x13 cm.

  TLSold
 • 4 Kitap;

1) 1916 Constantinople, Lettre pastorale de M.Ange Dolci, Archeveque de Hierapolis, Vicaire apostolique de Constantinople, 12 sayfa.

2) 1930 Constantinople, Lettre pastorale de M.Ange Rotta, Archevuqe de Thebes, Administrateur du vicariat apostolique de Constantinople, 14 sayfa.

3) 1887 Constantinople, Il giubileo sacerdotale di sua santita leone papa XII, 14 sayfa.

4) 1890 Constantinople, Lettera Pastorale indulto quaresimale 13 sayfa.

  Lot No: 462

  Lot: 462

  4 Kitap; 1) 1916 Constantinople, Lettre pastorale de M.Ange Dolci, Archeveque de Hierapolis, Vicaire apostolique de Constantinople, 12 sayfa. 2) 1930 Constantinople, Lettre pastorale de M.Ange Rotta, Archevuqe de Thebes, Administrateur du vicariat apostolique de Constantinople, 14 sayfa. 3) 1887 Constantinople, Il giubileo sacerdotale di sua santita leone papa XII, 14 sayfa. 4) 1890 Constantinople, Lettera Pastorale indulto quaresimale 13 sayfa.

  TLSold
 • Music

  Lot No: 463

  Lot: 463

  Music

  TLSold
 • Music

  Lot No: 464

  Lot: 464

  Music

  TLSold
 • J.Schranz, İzmir genel görünüş gravür, 44x32 cm / Vue Generale de Smyrne, "publie par Schranz et Percheron, a Constantinople" yazılı ve soğuk damgalı

  Lot No: 465

  Lot: 465

  J.Schranz, İzmir genel görünüş gravür, 44x32 cm / Vue Generale de Smyrne, "publie par Schranz et Percheron, a Constantinople" yazılı ve soğuk damgalı

  TLSold
 • Nazım Hikmet-11 Mayıs - 14 Temmuz 1950 arasında çıkan 7 tane Nazım Hikmet Dergisi, 40x30 cm, 4'er sayfa.

Nazım Hikmet'in hapishanede açlık grevine başlaması üzerine uğradığı haksızlıklarla mücadele için çıkarılan fikir ve politika dergisi, sahibi ve bu sayıda yazı işlerini fiilen idare eden M.Fahri Oktayi Nazım Hikmet Bursa cezaevinde yatarken meclisin af kanununu görüşmeden tatile girmesi üzerine açlık grevine başlar ve bir süre sonra Naızm Hikmet'e destek olmak üzere bu dergiyi çıkartmaya başlar.
Toplam 10 sayı çıkmıştır, burada ise 1,2,3,5,6,7 ve 10. sayılar mevcuttur.

  Lot No: 466

  Lot: 466

  Nazım Hikmet-11 Mayıs - 14 Temmuz 1950 arasında çıkan 7 tane Nazım Hikmet Dergisi, 40x30 cm, 4'er sayfa. Nazım Hikmet'in hapishanede açlık grevine başlaması üzerine uğradığı haksızlıklarla mücadele için çıkarılan fikir ve politika dergisi, sahibi ve bu sayıda yazı işlerini fiilen idare eden M.Fahri Oktayi Nazım Hikmet Bursa cezaevinde yatarken meclisin af kanununu görüşmeden tatile girmesi üzerine açlık grevine başlar ve bir süre sonra Naızm Hikmet'e destek olmak üzere bu dergiyi çıkartmaya başlar. Toplam 10 sayı çıkmıştır, burada ise 1,2,3,5,6,7 ve 10. sayılar mevcuttur.

  TLSold
 • Theater

  Lot No: 467

  Lot: 467

  Theater

  TLSold
 • Cinema

  Lot No: 468

  Lot: 468

  Cinema

  TLSold
 • Theater Poster

  Lot No: 469

  Lot: 469

  Theater Poster

  TLSold
 • Famous Turkish thespians

  Lot No: 470

  Lot: 470

  Famous Turkish thespians

  TLSold
 • Famous Turkish thespians

  Lot No: 471

  Lot: 471

  Famous Turkish thespians

  TLSold
 • Famous Turkish authors

  Lot No: 472

  Lot: 472

  Famous Turkish authors

  TLSold
 • Türk gazeteci ve siyasetçi Cihan Baban imzalı kendi kartpostalı

  Lot No: 473

  Lot: 473

  Türk gazeteci ve siyasetçi Cihan Baban imzalı kendi kartpostalı

  TLSold
 • Ara Güler-Ara Güler, Kütahya'da Adnan Menderes'i takip ederken elinde Leica fotoğraf makinesiyle birlikte, 24x18 cm

  Lot No: 474

  Lot: 474

  Ara Güler-Ara Güler, Kütahya'da Adnan Menderes'i takip ederken elinde Leica fotoğraf makinesiyle birlikte, 24x18 cm

  TLSold
 • Edebiyat-Yazar Cemil Sena Ongun (1894-1981) imzalı 1945 tarihinde eski türkçe yazdığı 4 sayfa mektup.

Türkiye’de felsefenin yaygınlaşması, benimsenmesi bahsinde yazı ve eserleriyle dikkate değer çalışmalar yapan Cemil Sena, başta felsefe olmak üzere, din, pedagoji, ders kitapları, eleştiri, düşünce, psikoloji, kadın, ahlak, sosyoloji ve estetik alanlarında da çalışmaları olan çok yönlü şahsiyet olarak karşımıza çıkmaktadır.

  Lot No: 475

  Lot: 475

  Edebiyat-Yazar Cemil Sena Ongun (1894-1981) imzalı 1945 tarihinde eski türkçe yazdığı 4 sayfa mektup. Türkiye’de felsefenin yaygınlaşması, benimsenmesi bahsinde yazı ve eserleriyle dikkate değer çalışmalar yapan Cemil Sena, başta felsefe olmak üzere, din, pedagoji, ders kitapları, eleştiri, düşünce, psikoloji, kadın, ahlak, sosyoloji ve estetik alanlarında da çalışmaları olan çok yönlü şahsiyet olarak karşımıza çıkmaktadır.

  TLSold
 • Edebiyat-Yazar Hilmi Yavuz imzalı, Rükzan hanım'a yazdığı mektup

  Lot No: 476

  Lot: 476

  Edebiyat-Yazar Hilmi Yavuz imzalı, Rükzan hanım'a yazdığı mektup

  TLSold
 • Edebiyat-Şair Edip Cansever imzalı, Rükzan hanım'a yazılmış mektup

  Lot No: 477

  Lot: 477

  Edebiyat-Şair Edip Cansever imzalı, Rükzan hanım'a yazılmış mektup

  TLSold
 • Kazım Orbay / Savaş - Askeri-1938 Erzincan, Ordu Müfettişliği antetiyle 3.Ordu müfettişi Orgeneral Kazım Orbay imzalı mektup

  Lot No: 478

  Lot: 478

  Kazım Orbay / Savaş - Askeri-1938 Erzincan, Ordu Müfettişliği antetiyle 3.Ordu müfettişi Orgeneral Kazım Orbay imzalı mektup

  TLSold
 • Alparslan Türkeş-TC. Başbakan Yardımcısı Özel antetli kağıdında Alparslan Türkeş imzalı bayram tebriği için gönderilmiş mektup

  Lot No: 479

  Lot: 479

  Alparslan Türkeş-TC. Başbakan Yardımcısı Özel antetli kağıdında Alparslan Türkeş imzalı bayram tebriği için gönderilmiş mektup

  TLSold
 • Signed letters by Moustapha Rechid Pacha

  Lot No: 480

  Lot: 480

  Signed letters by Moustapha Rechid Pacha

  TLSold
 • NAVY / Signed letters

  Lot No: 481

  Lot: 481

  NAVY / Signed letters

  TLSold
 • Ottoman Dynasty

  Lot No: 482

  Lot: 482

  Ottoman Dynasty

  TLSold
 • Signed by II.Abdulmecid

  Lot No: 483

  Lot: 483

  Signed by II.Abdulmecid

  TLSold
 • Celal Bayar kartvizit ve kartpostalı

  Lot No: 484

  Lot: 484

  Celal Bayar kartvizit ve kartpostalı

  TLSold
 • Celal Bayar Türkiye Reisicumhuru başlığıyla, 1958 tarihli, Orhan Tahsin Günden'in İskenderiye başkonsolosluğuna tayin edildiği gösteren soğuk mühürlü resmi belge, 55x41 cm

  Lot No: 485

  Lot: 485

  Celal Bayar Türkiye Reisicumhuru başlığıyla, 1958 tarihli, Orhan Tahsin Günden'in İskenderiye başkonsolosluğuna tayin edildiği gösteren soğuk mühürlü resmi belge, 55x41 cm

  TLSold
 • Aviation

  Lot No: 486

  Lot: 486

  Aviation

  TLSold
 • Cliche Aviation Militaire Syrie (Suriye Askeri Havacılık) editörlü Hatay - İskenderun (Alexandrette) genel görünüş fotoğrafı, 29x20 cm

  Lot No: 487

  Lot: 487

  Cliche Aviation Militaire Syrie (Suriye Askeri Havacılık) editörlü Hatay - İskenderun (Alexandrette) genel görünüş fotoğrafı, 29x20 cm

  TLSold
 • 1928 Osmanlıca, "Konya Meclis-i umumisi azalarının müzakereleri münasebetiyle Sanatler mektebi bahçesinde alınan fotoğrafıdır" yazılı 34x29 cm fotoğraf.

  Lot No: 488

  Lot: 488

  1928 Osmanlıca, "Konya Meclis-i umumisi azalarının müzakereleri münasebetiyle Sanatler mektebi bahçesinde alınan fotoğrafıdır" yazılı 34x29 cm fotoğraf.

  TLSold
 • Education History

  Lot No: 489

  Lot: 489

  Education History

  TLSold
 • Kudüs Albümü-Jerusalem (Kudüs) Osmanlı dönemi 1904 yazılı, 24 sayfa (pages) ve her sayfası görselli olarak Kudüs'ün tanıtıldığı nadir albüm, 17x12 cm

  Lot No: 490

  Lot: 490

  Kudüs Albümü-Jerusalem (Kudüs) Osmanlı dönemi 1904 yazılı, 24 sayfa (pages) ve her sayfası görselli olarak Kudüs'ün tanıtıldığı nadir albüm, 17x12 cm

  TLSold
 • Judaica / Middle East Photograph Album

  Lot No: 491

  Lot: 491

  Judaica / Middle East Photograph Album

  TLSold
 • Photograph Album of İstanbul

  Lot No: 492

  Lot: 492

  Photograph Album of İstanbul

  TLSold
 • NAVY

  Lot No: 493

  Lot: 493

  NAVY

  TLSold
 • 52 adet, erken dönem Giresun, Ordu ve Amasya ile ilgili görünüş ve tiplerden oluşan fotoğraf albümü (Fotoğraflar 8,5x6 cm'dir) 

Detay sayfasından albümde bulunan tüm fotoğrafları inceleyebilirsiniz.(Please look at detail page to see all photos)

  Lot No: 494

  Lot: 494

  52 adet, erken dönem Giresun, Ordu ve Amasya ile ilgili görünüş ve tiplerden oluşan fotoğraf albümü (Fotoğraflar 8,5x6 cm'dir) Detay sayfasından albümde bulunan tüm fotoğrafları inceleyebilirsiniz.(Please look at detail page to see all photos)

  TLSold
 • Osmanlı dönemi, İstanbul ve İzmir'le ilgili 96 adet 4x5,5 cm fotoğraftan oluşan albüm (Fotoğraflar albüme yapışık değildir - Unmounted) 

Detay sayfasından albümde bulunan tüm fotoğrafları inceleyebilirsiniz.(Please look at detail page to see all photos)

  Lot No: 495

  Lot: 495

  Osmanlı dönemi, İstanbul ve İzmir'le ilgili 96 adet 4x5,5 cm fotoğraftan oluşan albüm (Fotoğraflar albüme yapışık değildir - Unmounted) Detay sayfasından albümde bulunan tüm fotoğrafları inceleyebilirsiniz.(Please look at detail page to see all photos)

  TLSold
 • Osmanlı dönemi, İstanbul ve İzmir'le ilgili 96 adet 4x5,5 cm fotoğraftan oluşan albüm (Fotoğraf albüme yapışık değildir - Unmounted) 

Detay sayfasından albümde bulunan tüm fotoğrafları inceleyebilirsiniz.(Please look at detail page to see all photos)

  Lot No: 496

  Lot: 496

  Osmanlı dönemi, İstanbul ve İzmir'le ilgili 96 adet 4x5,5 cm fotoğraftan oluşan albüm (Fotoğraf albüme yapışık değildir - Unmounted) Detay sayfasından albümde bulunan tüm fotoğrafları inceleyebilirsiniz.(Please look at detail page to see all photos)

  TLSold
 • Alman F.Loeffler Constantinople editörünün 1875 tarihli, 3 parçası İstanbul Panoraması olmak üzere, toplam 18 parçadan oluşan taş baskı albümü, 12x8 cm

Panoramanın çok ufak bir bölümü hariç tüm parçalar ve albümün dış kabı kusursuzdur.

  Lot No: 497

  Lot: 497

  Alman F.Loeffler Constantinople editörünün 1875 tarihli, 3 parçası İstanbul Panoraması olmak üzere, toplam 18 parçadan oluşan taş baskı albümü, 12x8 cm Panoramanın çok ufak bir bölümü hariç tüm parçalar ve albümün dış kabı kusursuzdur.

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 498

  Lot: 498

  Military - War

  TLSold
 • JMF editörünün 20 İstanbul kartpostalından oluşan harika kondisyonda bookleti.

(Sadece 3 kartpostal bookletten ayrılmıştır ve tüm kartpostallar arasında ince kağıt bulunmaktadır)

  Lot No: 499

  Lot: 499

  JMF editörünün 20 İstanbul kartpostalından oluşan harika kondisyonda bookleti. (Sadece 3 kartpostal bookletten ayrılmıştır ve tüm kartpostallar arasında ince kağıt bulunmaktadır)

  TLSold
 • Stereoview-"Un voyage autour de Mediterranee" yazılı, özel kabında 24 adet stereoview kartpostal.

3 tanesi İstanbul, 1 tanesi İzmir (Smyrne) geri kalanlar ise; Yunanistan, Cezayir, Mısır, İspanya'dan şehir görüntüleridir.

  Lot No: 500

  Lot: 500

  Stereoview-"Un voyage autour de Mediterranee" yazılı, özel kabında 24 adet stereoview kartpostal. 3 tanesi İstanbul, 1 tanesi İzmir (Smyrne) geri kalanlar ise; Yunanistan, Cezayir, Mısır, İspanya'dan şehir görüntüleridir.

  TLSold
 • Greek History

  Lot No: 501

  Lot: 501

  Greek History

  TLSold
 • Souvenir d'Alep yazılı renkli 8 kartpostalın oluşturduğu Halep panoraması (112x9 cm) Ed.Wattar Freres

  Lot No: 502

  Lot: 502

  Souvenir d'Alep yazılı renkli 8 kartpostalın oluşturduğu Halep panoraması (112x9 cm) Ed.Wattar Freres

  TLSold
 • Roma Monumantale yazılı kabında 17 adet Roma kartpostalı

  Lot No: 503

  Lot: 503

  Roma Monumantale yazılı kabında 17 adet Roma kartpostalı

  TLSold
 • Ricordo di Faenza yazılı, İtalya Faenza şehrine ait 12 kartpostaldan oluşan booklet

  Lot No: 504

  Lot: 504

  Ricordo di Faenza yazılı, İtalya Faenza şehrine ait 12 kartpostaldan oluşan booklet

  TLSold
 • NAVY

  Lot No: 505

  Lot: 505

  NAVY

  TLSold
 • Aerial View

  Lot No: 506

  Lot: 506

  Aerial View

  TLSold
 • Aerial View

  Lot No: 507

  Lot: 507

  Aerial View

  TLSold
 • Aerial View

  Lot No: 508

  Lot: 508

  Aerial View

  TLSold
 • Aerial View

  Lot No: 509

  Lot: 509

  Aerial View

  TLSold
 • Aerial View

  Lot No: 510

  Lot: 510

  Aerial View

  TLSold
 • Iles de Princes

  Lot No: 512

  Lot: 512

  Iles de Princes

  TLSold
 • Iles de Princes

  Lot No: 513

  Lot: 513

  Iles de Princes

  TLSold
 • Iles de Princes

  Lot No: 514

  Lot: 514

  Iles de Princes

  TLSold
 • Osmanlı dönemi, Galata liman tarafı sosyal yaşam, 11x8 cm

  Lot No: 515

  Lot: 515

  Osmanlı dönemi, Galata liman tarafı sosyal yaşam, 11x8 cm

  TLSold
 • 1890's İstanbul (Constantinople) Photochrome Print - Scutari une rue (Üsküdar'da sokak ve mezarlık) 

23x17 cm fotoğraf (Kartona yapışık değildir - Unmounted photo)

  Lot No: 516

  Lot: 516

  1890's İstanbul (Constantinople) Photochrome Print - Scutari une rue (Üsküdar'da sokak ve mezarlık) 23x17 cm fotoğraf (Kartona yapışık değildir - Unmounted photo)

  TLSold
 • 1929 - "Pera de Bazars" Felemenkçe yazılı, Taksim - Pera'de çarşı, "Kadın terzisi Mutahhar Bedri" ve " Telefon" tabelası, 12x9 cm fotoğraf

  Lot No: 517

  Lot: 517

  1929 - "Pera de Bazars" Felemenkçe yazılı, Taksim - Pera'de çarşı, "Kadın terzisi Mutahhar Bedri" ve " Telefon" tabelası, 12x9 cm fotoğraf

  TLSold
 • 1929 - "Pera" yazılı, Taksim'de bir sokak, 12x9 cm fotoğraf

  Lot No: 518

  Lot: 518

  1929 - "Pera" yazılı, Taksim'de bir sokak, 12x9 cm fotoğraf

  TLSold
 • 1929 - "Konstantinopel Schoenpoetser" Felemenkçe yazılı, İstanbul'da ayakkabıcı, 12x9 cm fotoğraf

  Lot No: 519

  Lot: 519

  1929 - "Konstantinopel Schoenpoetser" Felemenkçe yazılı, İstanbul'da ayakkabıcı, 12x9 cm fotoğraf

  TLSold
 • 1929 - "Konstantinopel Schoenlapper" Felemenkçe yazılı, İstanbul'da ayakkabıcı, 12x9 cm fotoğraf

  Lot No: 520

  Lot: 520

  1929 - "Konstantinopel Schoenlapper" Felemenkçe yazılı, İstanbul'da ayakkabıcı, 12x9 cm fotoğraf

  TLSold
 • 1929 - "Konstantinopel Bedelaar" Felemenkçe yazılı, İstanbul'da dilenci, 12x9 cm fotoğraf

  Lot No: 521

  Lot: 521

  1929 - "Konstantinopel Bedelaar" Felemenkçe yazılı, İstanbul'da dilenci, 12x9 cm fotoğraf

  TLSold
 • Medical History

  Lot No: 522

  Lot: 522

  Medical History

  TLSold
 • 1929 - "Türkische Kinderen" Felemenkçe yazılı, İstanbul'da Türk çocuklar, 12x9 cm fotoğraf

  Lot No: 523

  Lot: 523

  1929 - "Türkische Kinderen" Felemenkçe yazılı, İstanbul'da Türk çocuklar, 12x9 cm fotoğraf

  TLSold
 • 1929 - "İngang Aja Sophia moskee" Felemenkçe yazılı, İstanbul ayasofya Camii girişi ve tipler, 12x9 cm fotoğraf

  Lot No: 524

  Lot: 524

  1929 - "İngang Aja Sophia moskee" Felemenkçe yazılı, İstanbul ayasofya Camii girişi ve tipler, 12x9 cm fotoğraf

  TLSold
 • 1929 - "Straatje to Pera" Felemenkçe yazılı, İstanbul Pera'da bir sokak, 12x9 cm fotoğraf

  Lot No: 525

  Lot: 525

  1929 - "Straatje to Pera" Felemenkçe yazılı, İstanbul Pera'da bir sokak, 12x9 cm fotoğraf

  TLSold
 • 1929 - "Straatje to Pera" Felemenkçe yazılı, İstanbul Pera'da bir sokak ve at arabaları, 12x9 cm fotoğraf

  Lot No: 526

  Lot: 526

  1929 - "Straatje to Pera" Felemenkçe yazılı, İstanbul Pera'da bir sokak ve at arabaları, 12x9 cm fotoğraf

  TLSold
 • 1929 - "Konstantinopel Hippodroomplaats" Felemenkçe yazılı, 2 adet İstanbul Hipodrom ve burayı ziyarete gelmiş yabancı bir grup footğrafı, 12x9 cm'er

  Lot No: 527

  Lot: 527

  1929 - "Konstantinopel Hippodroomplaats" Felemenkçe yazılı, 2 adet İstanbul Hipodrom ve burayı ziyarete gelmiş yabancı bir grup footğrafı, 12x9 cm'er

  TLSold
 • 1929 - "Vaartdoor den bosphorus" Felemenkçe yazılı, İstanbul Kandilli & Kanlıca tarafında yalılar, 12x9 cm fotoğraf

  Lot No: 528

  Lot: 528

  1929 - "Vaartdoor den bosphorus" Felemenkçe yazılı, İstanbul Kandilli & Kanlıca tarafında yalılar, 12x9 cm fotoğraf

  TLSold
 • 1929 - "Vaartdoor den bosphorus" Felemenkçe yazılı, İstanbul Ortaköy camii ve çevresi, 12x9 cm fotoğraf

  Lot No: 529

  Lot: 529

  1929 - "Vaartdoor den bosphorus" Felemenkçe yazılı, İstanbul Ortaköy camii ve çevresi, 12x9 cm fotoğraf

  TLSold
 • 1929 - "Vaartdoor den bosphorus" Felemenkçe yazılı, İstanbul Kız Kulesi ve arkada Üsküdar, 12x9 cm fotoğraf

  Lot No: 530

  Lot: 530

  1929 - "Vaartdoor den bosphorus" Felemenkçe yazılı, İstanbul Kız Kulesi ve arkada Üsküdar, 12x9 cm fotoğraf

  TLSold
 • 1929 - "Konstantinopel, Galatabrüc" Felemenkçe yazılı, Galata köprüsü ve sosyal yaşam, 12x9 cm fotoğraf

  Lot No: 531

  Lot: 531

  1929 - "Konstantinopel, Galatabrüc" Felemenkçe yazılı, Galata köprüsü ve sosyal yaşam, 12x9 cm fotoğraf

  TLSold
 • 1929 - "Konstantinopel, Stamboul" Felemenkçe yazılı, Süleymaniye Camii ve çeveresi, 12x9 cm fotoğraf

  Lot No: 532

  Lot: 532

  1929 - "Konstantinopel, Stamboul" Felemenkçe yazılı, Süleymaniye Camii ve çeveresi, 12x9 cm fotoğraf

  TLSold
 • 1929 - "Konstantinopel, Sultanachmed Moskee & Dolma bagtsche Paleis" Felemenkçe yazılı, 2 adet Dolmabahçe Sarayı ve Sultanahmet Camii fotoğrafı, 12x9 cm'er

  Lot No: 533

  Lot: 533

  1929 - "Konstantinopel, Sultanachmed Moskee & Dolma bagtsche Paleis" Felemenkçe yazılı, 2 adet Dolmabahçe Sarayı ve Sultanahmet Camii fotoğrafı, 12x9 cm'er

  TLSold
 • 1929 - "Vaartdoor den bosphorus" Felemenkçe yazılı, 3 adet İstanbul fotoğrafı, Rumelihisarı ve denizden görünüşler, 12x9 cm'er

  Lot No: 534

  Lot: 534

  1929 - "Vaartdoor den bosphorus" Felemenkçe yazılı, 3 adet İstanbul fotoğrafı, Rumelihisarı ve denizden görünüşler, 12x9 cm'er

  TLSold
 • 1929 - "Vertrek uit Konstantinopel" Felemenkçe yazılı, 2 adet İstanbul gece fotoğrafı, 12x9 cm'er

  Lot No: 535

  Lot: 535

  1929 - "Vertrek uit Konstantinopel" Felemenkçe yazılı, 2 adet İstanbul gece fotoğrafı, 12x9 cm'er

  TLSold
 • 1890's İstanbul (Constantinople) Pera Yüksekkaldırım fotoğrafı, solda Ermeni Foyagian Mağazası, sağda Droguerie (Eczane) D.Akestorides, 26x21 cm (Kartona yapışık değildir - Unmounted photo)

  Lot No: 536

  Lot: 536

  1890's İstanbul (Constantinople) Pera Yüksekkaldırım fotoğrafı, solda Ermeni Foyagian Mağazası, sağda Droguerie (Eczane) D.Akestorides, 26x21 cm (Kartona yapışık değildir - Unmounted photo)

  TLSold
 • 1890's İstanbul (Constantinople) Sebah & Joaillier, Galata köprüsü ve sosyal yaşam, 17x12 cm fotoğraf (Kartona yapışık değildir - Unmounted photo)

  Lot No: 537

  Lot: 537

  1890's İstanbul (Constantinople) Sebah & Joaillier, Galata köprüsü ve sosyal yaşam, 17x12 cm fotoğraf (Kartona yapışık değildir - Unmounted photo)

  TLSold
 • 1890's İstanbul (Constantinople) Sebah & Joaillier, Dolmabahçe Sarayı ve çevresi, 17x12 cm fotoğraf (Kartona yapışık değildir - Unmounted photo)

  Lot No: 538

  Lot: 538

  1890's İstanbul (Constantinople) Sebah & Joaillier, Dolmabahçe Sarayı ve çevresi, 17x12 cm fotoğraf (Kartona yapışık değildir - Unmounted photo)

  TLSold
 • 1890's İstanbul (Constantinople) Abdullah Freres kabin fotoğrafı, Sarayburnu ve çevresi, 17x12 cm fotoğraf

  Lot No: 539

  Lot: 539

  1890's İstanbul (Constantinople) Abdullah Freres kabin fotoğrafı, Sarayburnu ve çevresi, 17x12 cm fotoğraf

  TLSold
 • 1890's İstanbul (Constantinople) Abdullah Freres kabin fotoğrafı, Tophane ve karşıda Üsküdar, Selimiye, 17x12 cm fotoğraf

  Lot No: 540

  Lot: 540

  1890's İstanbul (Constantinople) Abdullah Freres kabin fotoğrafı, Tophane ve karşıda Üsküdar, Selimiye, 17x12 cm fotoğraf

  TLSold
 • 1920 İstanbul Arkeoloji Müzesi'nin bahçesi, Roma kalıntıları, başsız heykel ve sütunlar, 17x12 cm fotoğraf (Kartona yapışık değildir - Unmounted photo)

  Lot No: 541

  Lot: 541

  1920 İstanbul Arkeoloji Müzesi'nin bahçesi, Roma kalıntıları, başsız heykel ve sütunlar, 17x12 cm fotoğraf (Kartona yapışık değildir - Unmounted photo)

  TLSold
 • 1890's Abdullah Freres - Dame Turque Voilee - Türk kadını, 23x16 cm fotoğraf (Kartona yapışık değildir - Unmounted photo)

  Lot No: 542

  Lot: 542

  1890's Abdullah Freres - Dame Turque Voilee - Türk kadını, 23x16 cm fotoğraf (Kartona yapışık değildir - Unmounted photo)

  TLSold
 • Greek History

  Lot No: 543

  Lot: 543

  Greek History

  TLSold
 • Greek History

  Lot No: 544

  Lot: 544

  Greek History

  TLSold
 • Armenian & Greek Signboards

  Lot No: 545

  Lot: 545

  Armenian & Greek Signboards

  TLSold
 • Armenian & Greek Signboards / Negative photo

  Lot No: 546

  Lot: 546

  Armenian & Greek Signboards / Negative photo

  TLSold
 • Negative photo

  Lot No: 547

  Lot: 547

  Negative photo

  TLSold
 • Negative photo

  Lot No: 548

  Lot: 548

  Negative photo

  TLSold
 • Negative photo

  Lot No: 549

  Lot: 549

  Negative photo

  TLSold
 • Negative photo

  Lot No: 550

  Lot: 550

  Negative photo

  TLSold
 • Negative photo

  Lot No: 551

  Lot: 551

  Negative photo

  TLSold
 • Negative photo

  Lot No: 552

  Lot: 552

  Negative photo

  TLSold
 • Negative photo

  Lot No: 553

  Lot: 553

  Negative photo

  TLSold
 • Negative photo

  Lot No: 554

  Lot: 554

  Negative photo

  TLSold
 • Negative photo

  Lot No: 555

  Lot: 555

  Negative photo

  TLSold
 • Negative photo

  Lot No: 556

  Lot: 556

  Negative photo

  TLSold
 • Negative photo

  Lot No: 557

  Lot: 557

  Negative photo

  TLSold
 • Positive Glass Slide / Greek Script

  Lot No: 558

  Lot: 558

  Positive Glass Slide / Greek Script

  TLSold
 • Negative Glass Slides

  Lot No: 559

  Lot: 559

  Negative Glass Slides

  TLSold
 • Positive Glass Slide

  Lot No: 560

  Lot: 560

  Positive Glass Slide

  TLSold
 • Prinery

  Lot No: 561

  Lot: 561

  Prinery

  TLSold
 • Osmanlı dönemi, İzmir sahili sağda kahve ve sosyal yaşam, 12x9 cm fotoğraf

  Lot No: 562

  Lot: 562

  Osmanlı dönemi, İzmir sahili sağda kahve ve sosyal yaşam, 12x9 cm fotoğraf

  TLSold
 • Carpet

  Lot No: 563

  Lot: 563

  Carpet

  TLSold
 • NAVY

  Lot No: 564

  Lot: 564

  NAVY

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 565

  Lot: 565

  Military - War

  TLSold
 • Aerial View

  Lot No: 566

  Lot: 566

  Aerial View

  TLSold
 • Aerial View

  Lot No: 567

  Lot: 567

  Aerial View

  TLSold
 • Aerial View

  Lot No: 568

  Lot: 568

  Aerial View

  TLSold
 • Armenian History

  Lot No: 569

  Lot: 569

  Armenian History

  TLSold
 • 1890's Rubellin Freres Smyrne (İzmir) damgalı sahil, 26x20 cm fotoğraf (Kartona yapışık değildir - Unmounted photo)

  Lot No: 570

  Lot: 570

  1890's Rubellin Freres Smyrne (İzmir) damgalı sahil, 26x20 cm fotoğraf (Kartona yapışık değildir - Unmounted photo)

  TLSold
 • Education History

  Lot No: 571

  Lot: 571

  Education History

  TLSold
 • Education History

  Lot No: 572

  Lot: 572

  Education History

  TLSold
 • Education History

  Lot No: 573

  Lot: 573

  Education History

  TLSold
 • Education History

  Lot No: 574

  Lot: 574

  Education History

  TLSold
 • Education History

  Lot No: 575

  Lot: 575

  Education History

  TLSold
 • Ataturk / Military - War

  Lot No: 576

  Lot: 576

  Ataturk / Military - War

  TLSold
 • Die Moderne Türkei - Afgan Kralı Emanullah Han'ın (Sovereign of the Kingdom of Afghanistan) Türkiye ziyareti & Yeni harfler, 2 adet çikolata kartı 10x6 cm / Editör: Alman Görlitzer

  Lot No: 577

  Lot: 577

  Die Moderne Türkei - Afgan Kralı Emanullah Han'ın (Sovereign of the Kingdom of Afghanistan) Türkiye ziyareti & Yeni harfler, 2 adet çikolata kartı 10x6 cm / Editör: Alman Görlitzer

  TLSold
 • Afgan Kralı Emanullah Han'ın (Sovereign of the Kingdom of Afghanistan) Almanya ziyareti, Dresden, Heimkehr, 3 adet çikolata kartı 10x6 cm / Editör: Alman Görlitzer

  Lot No: 578

  Lot: 578

  Afgan Kralı Emanullah Han'ın (Sovereign of the Kingdom of Afghanistan) Almanya ziyareti, Dresden, Heimkehr, 3 adet çikolata kartı 10x6 cm / Editör: Alman Görlitzer

  TLSold
 • Advertising Card

  Lot No: 579

  Lot: 579

  Advertising Card

  TLSold
 • Ottoman Wedding Invitation

  Lot No: 580

  Lot: 580

  Ottoman Wedding Invitation

  TLSold
 • Tobacco label

  Lot No: 581

  Lot: 581

  Tobacco label

  TLSold
 • Judaica / Label

  Lot No: 582

  Lot: 582

  Judaica / Label

  TLSold
 • Grand Hotel de Londres Constantinople, taş baskı büyük boy etiket, 14x11 cm, Ed.Zellitch Freres

  Lot No: 583

  Lot: 583

  Grand Hotel de Londres Constantinople, taş baskı büyük boy etiket, 14x11 cm, Ed.Zellitch Freres

  TLSold
 • Ayıldızlı, Almanca "Kaiserlich Türkischer militar - Attache berlin" yazılı etiket

  Lot No: 584

  Lot: 584

  Ayıldızlı, Almanca "Kaiserlich Türkischer militar - Attache berlin" yazılı etiket

  TLSold
 • Medical History

  Lot No: 585

  Lot: 585

  Medical History

  TLSold
 • Theater ticket

  Lot No: 586

  Lot: 586

  Theater ticket

  TLSold
 • Education History

  Lot No: 587

  Lot: 587

  Education History

  TLSold
 • Railway History

  Lot No: 588

  Lot: 588

  Railway History

  TLSold
 • Railway History

  Lot No: 589

  Lot: 589

  Railway History

  TLSold
 • Education History

  Lot No: 590

  Lot: 590

  Education History

  TLSold
 • Education History

  Lot No: 591

  Lot: 591

  Education History

  TLSold
 • Education History

  Lot No: 592

  Lot: 592

  Education History

  TLSold
 • Cezayir-i bahri sefid vilayet-i celilesi meclis idare baş katibi Fevzi Effendi'ye ait 3 adet kartvizit.

Cezayir-i Bahr-i Sefid Eyaleti 1864 yılında kabul edilen Teşkil-i Vilâyet Nizamnâmesi ile kaldırılmış yerine Cezayir-i Bahr-i Sefid Vilayeti kurulmuştur. Yeni düzenleme ile Biga, Midilli, Sakız, Rodos, Kıbrıs (Cyprus) ve İstanköy Sancakları'ndan oluşan vilayetin merkezi bir süre Kale-i Sultaniye (Çanakkale) olmuştur. Daha sonra Biga vilayetten ayrılmıştır. İstanköy ve ardından Limni vilayet merkezi olmuştur.

  Lot No: 593

  Lot: 593

  Cezayir-i bahri sefid vilayet-i celilesi meclis idare baş katibi Fevzi Effendi'ye ait 3 adet kartvizit. Cezayir-i Bahr-i Sefid Eyaleti 1864 yılında kabul edilen Teşkil-i Vilâyet Nizamnâmesi ile kaldırılmış yerine Cezayir-i Bahr-i Sefid Vilayeti kurulmuştur. Yeni düzenleme ile Biga, Midilli, Sakız, Rodos, Kıbrıs (Cyprus) ve İstanköy Sancakları'ndan oluşan vilayetin merkezi bir süre Kale-i Sultaniye (Çanakkale) olmuştur. Daha sonra Biga vilayetten ayrılmıştır. İstanköy ve ardından Limni vilayet merkezi olmuştur.

  TLSold
 • 1919 yılı Dersaadet (İstanbul) Genelev sahibesi Zelde Hanım'ın 4 sayfa (23x20 cm) suçlu eşgal kaydı ve dosyada ek olarak polis müdüriyetinden çıkma 5 kadın ve 1 erkeğin Osmanlıca yazılı fotoğrafları vardır.

  Lot No: 594

  Lot: 594

  1919 yılı Dersaadet (İstanbul) Genelev sahibesi Zelde Hanım'ın 4 sayfa (23x20 cm) suçlu eşgal kaydı ve dosyada ek olarak polis müdüriyetinden çıkma 5 kadın ve 1 erkeğin Osmanlıca yazılı fotoğrafları vardır.

  TLSold
 • Spor / Football

  Lot No: 595

  Lot: 595

  Spor / Football

  TLSold
 • Spor / Scout

  Lot No: 596

  Lot: 596

  Spor / Scout

  TLSold
 • Spor / Scout

  Lot No: 597

  Lot: 597

  Spor / Scout

  TLSold
 • NAVY

  Lot No: 598

  Lot: 598

  NAVY

  TLSold
 • NAVY

  Lot No: 599

  Lot: 599

  NAVY

  TLSold
 • NAVY

  Lot No: 600

  Lot: 600

  NAVY

  TLSold
 • Education History

  Lot No: 601

  Lot: 601

  Education History

  TLSold
 • Armenian Tokatlian Hotel

  Lot No: 602

  Lot: 602

  Armenian Tokatlian Hotel

  TLSold
 • Hachach Zade H.Ahmad & Freres H.Ibrahim, Medjidiee Hotel Konia (Konya) antetli Osmanlıca yazılı kağıt

  Lot No: 603

  Lot: 603

  Hachach Zade H.Ahmad & Freres H.Ibrahim, Medjidiee Hotel Konia (Konya) antetli Osmanlıca yazılı kağıt

  TLSold
 • Zonguldak Ayyıldız ticarethanesi, Veznedarzade Sadık Tuhafiye Kırtesiye züccaciye, hirdavat antetli kağıt

  Lot No: 604

  Lot: 604

  Zonguldak Ayyıldız ticarethanesi, Veznedarzade Sadık Tuhafiye Kırtesiye züccaciye, hirdavat antetli kağıt

  TLSold
 • Singer-Osmanlı dönemi Singer faturası

  Lot No: 605

  Lot: 605

  Singer-Osmanlı dönemi Singer faturası

  TLSold
 • Persian

  Lot No: 606

  Lot: 606

  Persian

  TLSold
 • Armenian Doctor

  Lot No: 607

  Lot: 607

  Armenian Doctor

  TLSold
 • 1886 Compagnie des eaux de Constantinople Tepe-Bachi (Tepebaşı İstanbul su şirketi) antetli ve Osmanlıca damgalı, Fransızca yazılmış 4 sayfa kağıt.
(Sadece ilk sayfası yazılıdır)

  Lot No: 608

  Lot: 608

  1886 Compagnie des eaux de Constantinople Tepe-Bachi (Tepebaşı İstanbul su şirketi) antetli ve Osmanlıca damgalı, Fransızca yazılmış 4 sayfa kağıt. (Sadece ilk sayfası yazılıdır)

  TLSold
 • Greek Script

  Lot No: 609

  Lot: 609

  Greek Script

  TLSold
 • Greek Script

  Lot No: 610

  Lot: 610

  Greek Script

  TLSold
 • Armenian Djezvedjian

  Lot No: 611

  Lot: 611

  Armenian Djezvedjian

  TLSold
 • Medical History

  Lot No: 612

  Lot: 612

  Medical History

  TLSold
 • Judaica

  Lot No: 613

  Lot: 613

  Judaica

  TLSold
 • Philately - Stamp

  Lot No: 614

  Lot: 614

  Philately - Stamp

  TLSold
 • Bankacılık-Banque Imperial Ottoman Trebizonde / Trabzon Osmanlı bankasının 1915 tarihli postadan geçmiş kartpostalı

  Lot No: 615

  Lot: 615

  Bankacılık-Banque Imperial Ottoman Trebizonde / Trabzon Osmanlı bankasının 1915 tarihli postadan geçmiş kartpostalı

  TLSold
 • Stamp Merchant Advertising psotcard

  Lot No: 616

  Lot: 616

  Stamp Merchant Advertising psotcard

  TLSold
 • Armenian Epremian

  Lot No: 617

  Lot: 617

  Armenian Epremian

  TLSold
 • Armenian Nichastadjian

  Lot No: 618

  Lot: 618

  Armenian Nichastadjian

  TLSold
 • Greek Culture

  Lot No: 619

  Lot: 619

  Greek Culture

  TLSold
 • Stamp Merchant

  Lot No: 620

  Lot: 620

  Stamp Merchant

  TLSold
 • Maison Commerce d'Anatolie Constantinople antetli (Anadolu Ticaret Evi) işyeri kartı

  Lot No: 621

  Lot: 621

  Maison Commerce d'Anatolie Constantinople antetli (Anadolu Ticaret Evi) işyeri kartı

  TLSold
 • Advertising / Famous Postcard Editor S.H.Weiss

  Lot No: 622

  Lot: 622

  Advertising / Famous Postcard Editor S.H.Weiss

  TLSold
 • Librarianship

  Lot No: 623

  Lot: 623

  Librarianship

  TLSold
 • Librarianship

  Lot No: 624

  Lot: 624

  Librarianship

  TLSold
 • Judaica / Famous Postcard Editor Israilovitch

  Lot No: 625

  Lot: 625

  Judaica / Famous Postcard Editor Israilovitch

  TLSold
 • Stamp Merchant

  Lot No: 626

  Lot: 626

  Stamp Merchant

  TLSold
 • Glavany Family

  Lot No: 627

  Lot: 627

  Glavany Family

  TLSold
 • Own Signed Postcard of Famous Greek Editor D.Sonides

  Lot No: 628

  Lot: 628

  Own Signed Postcard of Famous Greek Editor D.Sonides

  TLSold
 • Judaica

  Lot No: 629

  Lot: 629

  Judaica

  TLSold
 • Judaica

  Lot No: 630

  Lot: 630

  Judaica

  TLSold
 • İstanbul (Constantinople) Tarabya, Fransız postanesinden gönderilmiş 5 pullu kartpostal

  Lot No: 631

  Lot: 631

  İstanbul (Constantinople) Tarabya, Fransız postanesinden gönderilmiş 5 pullu kartpostal

  TLSold
 • Maxicard-Edirne (Andrinople) 1913 Haire-bolou olarak postadan geçmiş, MAXICARD

  Lot No: 632

  Lot: 632

  Maxicard-Edirne (Andrinople) 1913 Haire-bolou olarak postadan geçmiş, MAXICARD

  TLSold
 • Maxicard-İstanbul (Constantinople) Kız Kulesi, 1914 Sirkedji olarak postadan geçmiş, MAXICARD

  Lot No: 633

  Lot: 633

  Maxicard-İstanbul (Constantinople) Kız Kulesi, 1914 Sirkedji olarak postadan geçmiş, MAXICARD

  TLSold
 • Maxicard-Edirne (Andrinople) 1913 Andrinople postadan geçmiş, MAXICARD

  Lot No: 634

  Lot: 634

  Maxicard-Edirne (Andrinople) 1913 Andrinople postadan geçmiş, MAXICARD

  TLSold
 • Maxicard-İstanbul (Constantinople) Çemberlitaş, 1919 St.Sophie olarak postadan geçmiş, MAXICARD

  Lot No: 635

  Lot: 635

  Maxicard-İstanbul (Constantinople) Çemberlitaş, 1919 St.Sophie olarak postadan geçmiş, MAXICARD

  TLSold
 • Maxicard-Edirne (Andrinople) 1913 Andrinople postadan geçmiş, MAXICARD

  Lot No: 636

  Lot: 636

  Maxicard-Edirne (Andrinople) 1913 Andrinople postadan geçmiş, MAXICARD

  TLSold
 • Stamp Company

  Lot No: 637

  Lot: 637

  Stamp Company

  TLSold
 • Albagly Freres Smyrne (İzmir) Registered etiketli olarak taahhütlü gönderilmiş zarf

  Lot No: 638

  Lot: 638

  Albagly Freres Smyrne (İzmir) Registered etiketli olarak taahhütlü gönderilmiş zarf

  TLSold
 • Greek Culture

  Lot No: 639

  Lot: 639

  Greek Culture

  TLSold
 • Greek Culture

  Lot No: 640

  Lot: 640

  Greek Culture

  TLSold
 • Lombardo Zimpeki - Pant. Ch.Zimpeki Smyrne (İzmir) Alman postadan gönderilmiş zarf

  Lot No: 641

  Lot: 641

  Lombardo Zimpeki - Pant. Ch.Zimpeki Smyrne (İzmir) Alman postadan gönderilmiş zarf

  TLSold
 • Medical History

  Lot No: 642

  Lot: 642

  Medical History

  TLSold
 • Medical History

  Lot No: 643

  Lot: 643

  Medical History

  TLSold
 • 2 adet Smyrne (İzmir) zarfının sadece ön yüzü (not cover only 1 side) P.Corsini & R.A.Wheeler

  Lot No: 644

  Lot: 644

  2 adet Smyrne (İzmir) zarfının sadece ön yüzü (not cover only 1 side) P.Corsini & R.A.Wheeler

  TLSold
 • Armenian Djezvedjian

  Lot No: 645

  Lot: 645

  Armenian Djezvedjian

  TLSold
 • Armenian Djezvedjian

  Lot No: 646

  Lot: 646

  Armenian Djezvedjian

  TLSold
 • Famous Armenian Typographer Matteosian

  Lot No: 647

  Lot: 647

  Famous Armenian Typographer Matteosian

  TLSold
 • Armenian Matheossian

  Lot No: 648

  Lot: 648

  Armenian Matheossian

  TLSold
 • Pera Palace

  Lot No: 649

  Lot: 649

  Pera Palace

  TLSold
 • Pera Palace

  Lot No: 650

  Lot: 650

  Pera Palace

  TLSold
 • Grand Hotel Kroecker Constantinople antetli zarf

  Lot No: 651

  Lot: 651

  Grand Hotel Kroecker Constantinople antetli zarf

  TLSold
 • Grand Hotel de Londres Constantinople antetli arka tarafı full görselli postadan geçmiş zarf

  Lot No: 652

  Lot: 652

  Grand Hotel de Londres Constantinople antetli arka tarafı full görselli postadan geçmiş zarf

  TLSold
 • Grand Hotel de Londres L.Adamopoulos Proprietaire Constantinople antetli postadan geçmiş zarf

  Lot No: 653

  Lot: 653

  Grand Hotel de Londres L.Adamopoulos Proprietaire Constantinople antetli postadan geçmiş zarf

  TLSold
 • Greek Culture

  Lot No: 654

  Lot: 654

  Greek Culture

  TLSold
 • Armenian Papazian

  Lot No: 655

  Lot: 655

  Armenian Papazian

  TLSold
 • Armenian Youssoufian

  Lot No: 656

  Lot: 656

  Armenian Youssoufian

  TLSold
 • Armenian Karaguezian

  Lot No: 657

  Lot: 657

  Armenian Karaguezian

  TLSold
 • Fils O.Oskinar Trebizonde (Trabzon) antetli, Trapezunt Österr. Post taahhütlü etikeli postadan geçmiş zarf

  Lot No: 658

  Lot: 658

  Fils O.Oskinar Trebizonde (Trabzon) antetli, Trapezunt Österr. Post taahhütlü etikeli postadan geçmiş zarf

  TLSold
 • Greek Script

  Lot No: 659

  Lot: 659

  Greek Script

  TLSold
 • Judaica / Medical History

  Lot No: 660

  Lot: 660

  Judaica / Medical History

  TLSold
 • Judaica

  Lot No: 661

  Lot: 661

  Judaica

  TLSold
 • Greek History

  Lot No: 662

  Lot: 662

  Greek History

  TLSold
 • Bomonti Nectar-1. Tip / 1912 Brasserie Reunies BOMONTI NECTAR Societe anonyme Constantinople antetli, postadan geçmiş zarf

  Lot No: 663

  Lot: 663

  Bomonti Nectar-1. Tip / 1912 Brasserie Reunies BOMONTI NECTAR Societe anonyme Constantinople antetli, postadan geçmiş zarf

  TLSold
 • Bomonti Nectar-2.Tip / 1912 Brasserie Reunies BOMONTI NECTAR Societe anonyme Constantinople antetli, postadan geçmiş zarf

  Lot No: 664

  Lot: 664

  Bomonti Nectar-2.Tip / 1912 Brasserie Reunies BOMONTI NECTAR Societe anonyme Constantinople antetli, postadan geçmiş zarf

  TLSold
 • Petrol-Lumiere par l'incandescence au petrole / Seul represantant pour la Turquie THEO. REPPEN, Galata voivoda İnayet Han antetli, postadan geçmiş zarf

  Lot No: 665

  Lot: 665

  Petrol-Lumiere par l'incandescence au petrole / Seul represantant pour la Turquie THEO. REPPEN, Galata voivoda İnayet Han antetli, postadan geçmiş zarf

  TLSold
 • jewelry

  Lot No: 666

  Lot: 666

  jewelry

  TLSold
 • The British Chamber of Commerce of Turkey (İngiliz Ticaret Odası) Galata Constantinople antetli pullu postadan geçmiş zarf

  Lot No: 667

  Lot: 667

  The British Chamber of Commerce of Turkey (İngiliz Ticaret Odası) Galata Constantinople antetli pullu postadan geçmiş zarf

  TLSold
 • Greek History

  Lot No: 668

  Lot: 668

  Greek History

  TLSold
 • Taşımacılık & Yakıt-Constantinople Shipping & Fuel Co.Ltd antetli, büyük boy (28x11 cm) arkası Marmara bölgesi haritalı nadir postadan geçmiş zarf

  Lot No: 669

  Lot: 669

  Taşımacılık & Yakıt-Constantinople Shipping & Fuel Co.Ltd antetli, büyük boy (28x11 cm) arkası Marmara bölgesi haritalı nadir postadan geçmiş zarf

  TLSold
 • Judaica

  Lot No: 670

  Lot: 670

  Judaica

  TLSold
 • Walther Berghaus Constantinople, "Deutsches Postamt Constantinopel 1" taahhütlü olarak gönderilmiş zarf

  Lot No: 671

  Lot: 671

  Walther Berghaus Constantinople, "Deutsches Postamt Constantinopel 1" taahhütlü olarak gönderilmiş zarf

  TLSold
 • H.J. Blumenthal Freres Constantinople antetli postadan geçmiş zarf

  Lot No: 672

  Lot: 672

  H.J. Blumenthal Freres Constantinople antetli postadan geçmiş zarf

  TLSold
 • Russian Post

  Lot No: 673

  Lot: 673

  Russian Post

  TLSold
 • Railway History

  Lot No: 674

  Lot: 674

  Railway History

  TLSold
 • Railway History

  Lot No: 675

  Lot: 675

  Railway History

  TLSold
 • Education History

  Lot No: 676

  Lot: 676

  Education History

  TLSold
 • Osmanlı Bankası-"Constantinopel Österr. Post 1" taahhüt etiketli arkası "Banque Imperial Ottoman" yazılı, postadan geçmiş zarf

  Lot No: 677

  Lot: 677

  Osmanlı Bankası-"Constantinopel Österr. Post 1" taahhüt etiketli arkası "Banque Imperial Ottoman" yazılı, postadan geçmiş zarf

  TLSold
 • Judaica

  Lot No: 678

  Lot: 678

  Judaica

  TLSold
 • Kaiserlich Osmanische Feldpost 65 Bukarest damgalı hatıra zarfı

  Lot No: 679

  Lot: 679

  Kaiserlich Osmanische Feldpost 65 Bukarest damgalı hatıra zarfı

  TLSold
 • NAVY

  Lot No: 680

  Lot: 680

  NAVY

  TLSold
 • Greek cover

  Lot No: 681

  Lot: 681

  Greek cover

  TLSold
 • Greek cover

  Lot No: 682

  Lot: 682

  Greek cover

  TLSold
 • 1938 Mecque damgalı (Mekke) Jameel M.A.Kattan Comission agent Mecca (Hedjaz) antetli postadan geçmiş zarf

  Lot No: 683

  Lot: 683

  1938 Mecque damgalı (Mekke) Jameel M.A.Kattan Comission agent Mecca (Hedjaz) antetli postadan geçmiş zarf

  TLSold
 • 30 Ağustos Meydan Muharebesi'nin 25.yılı 20 kr ve 60 kr valörleri ile Belçika'ya taahhütlü gönderilmiş zarf

  Lot No: 684

  Lot: 684

  30 Ağustos Meydan Muharebesi'nin 25.yılı 20 kr ve 60 kr valörleri ile Belçika'ya taahhütlü gönderilmiş zarf

  TLSold
 • Andrinople (Edirne) 3 sekizgen damgalı, İstanbul'a gönderilmiş zarf

  Lot No: 685

  Lot: 685

  Andrinople (Edirne) 3 sekizgen damgalı, İstanbul'a gönderilmiş zarf

  TLSold
 • 1 kuruş Resimli Posta serisi tek pullu Son İçtihatlar (Türk Hukukçusunun dergisi 1960) dergisinin gönderisi

  Lot No: 686

  Lot: 686

  1 kuruş Resimli Posta serisi tek pullu Son İçtihatlar (Türk Hukukçusunun dergisi 1960) dergisinin gönderisi

  TLSold
 • İstanbul ve Ankara baskısı 0.50 kuruş miks pullu zarf, Matbua uçak ile

  Lot No: 687

  Lot: 687

  İstanbul ve Ankara baskısı 0.50 kuruş miks pullu zarf, Matbua uçak ile

  TLSold
 • TBMM antetli ve damgalı 27 Mayıs İnkilabı 30 kuruş tek pullu zarf

  Lot No: 688

  Lot: 688

  TBMM antetli ve damgalı 27 Mayıs İnkilabı 30 kuruş tek pullu zarf

  TLSold
 • Başkomutanlık Muharebesi'nin 25. yılı 15 kuruş tek pullu Çankırı damgalı zarf

  Lot No: 689

  Lot: 689

  Başkomutanlık Muharebesi'nin 25. yılı 15 kuruş tek pullu Çankırı damgalı zarf

  TLSold
 • 1947 - TBMM antetli ve Elazığ damgalı yurtiçi uçak zarf

  Lot No: 690

  Lot: 690

  1947 - TBMM antetli ve Elazığ damgalı yurtiçi uçak zarf

  TLSold
 • 1957 Bergama Kermes 30 kuruş tek pullu zarf

  Lot No: 691

  Lot: 691

  1957 Bergama Kermes 30 kuruş tek pullu zarf

  TLSold
 • Ziya Gökalp'in 30. Ölüm yıldönümü 20 kuruş tek pullu zarf

  Lot No: 692

  Lot: 692

  Ziya Gökalp'in 30. Ölüm yıldönümü 20 kuruş tek pullu zarf

  TLSold
 • Afgan Kralı'nın ziyareti 25 kuruş tek pullu zarf

  Lot No: 693

  Lot: 693

  Afgan Kralı'nın ziyareti 25 kuruş tek pullu zarf

  TLSold
 • Milletlerarası Askeri Futbol Şampiyonası 20 kuruş tek pullu zarf Suluca damgalı

  Lot No: 694

  Lot: 694

  Milletlerarası Askeri Futbol Şampiyonası 20 kuruş tek pullu zarf Suluca damgalı

  TLSold
 • 1960 Roma Olimpiyatları 30 kuruş tek pullu zarf

  Lot No: 695

  Lot: 695

  1960 Roma Olimpiyatları 30 kuruş tek pullu zarf

  TLSold
 • 1961 UNICEF'in kuruluşunun 15. yılı 10+5 kuruş tek pullu tebrik. nadir

  Lot No: 696

  Lot: 696

  1961 UNICEF'in kuruluşunun 15. yılı 10+5 kuruş tek pullu tebrik. nadir

  TLSold
 • 1953 Viyana 1 kuruş pullu gazete bandı

  Lot No: 697

  Lot: 697

  1953 Viyana 1 kuruş pullu gazete bandı

  TLSold
 • 5. Londra 10 para tek pullu kartpostal takselenmiş

  Lot No: 698

  Lot: 698

  5. Londra 10 para tek pullu kartpostal takselenmiş

  TLSold
 • ÇEK pullu Karşıyaka damgalı Ata 3 kuruş antiye

  Lot No: 699

  Lot: 699

  ÇEK pullu Karşıyaka damgalı Ata 3 kuruş antiye

  TLSold
 • 1965 / 60 kuruş Ata Antiye Kayseri olarak postadan geçmiş

  Lot No: 700

  Lot: 700

  1965 / 60 kuruş Ata Antiye Kayseri olarak postadan geçmiş

  TLSold
 • 1956 25. İzmir Fuarı 45 kuruş tek pullu zarf

  Lot No: 701

  Lot: 701

  1956 25. İzmir Fuarı 45 kuruş tek pullu zarf

  TLSold
 • 1957 Ormancılığın 100. yılı 25 kuruş tek pullu zarf

  Lot No: 702

  Lot: 702

  1957 Ormancılığın 100. yılı 25 kuruş tek pullu zarf

  TLSold
 • 1959 Ziraat Fakültesi'nin 25. yılı tek pullu zarf

  Lot No: 703

  Lot: 703

  1959 Ziraat Fakültesi'nin 25. yılı tek pullu zarf

  TLSold
 • 1951 Ata 10 kuruş antiye uçakla gitmiş

  Lot No: 704

  Lot: 704

  1951 Ata 10 kuruş antiye uçakla gitmiş

  TLSold
 • Meclis 3 kuruş tek pullu Aksaray damgalı formüler

  Lot No: 705

  Lot: 705

  Meclis 3 kuruş tek pullu Aksaray damgalı formüler

  TLSold
 • Melbourne Olimpiyatları komple seri uçak taahhütlü zarf

  Lot No: 706

  Lot: 706

  Melbourne Olimpiyatları komple seri uçak taahhütlü zarf

  TLSold
 • 5. Londra 25 kuruş tek pullu uçak zarf

  Lot No: 707

  Lot: 707

  5. Londra 25 kuruş tek pullu uçak zarf

  TLSold
 • Uçakla Fransa'ya gitmiş İnönü 4.5 kuruş ek pullu antiye

  Lot No: 708

  Lot: 708

  Uçakla Fransa'ya gitmiş İnönü 4.5 kuruş ek pullu antiye

  TLSold
 • Balkan 12 kuruş tek pulu Balık Avcılığı Türk Ltd antetli zarf

  Lot No: 709

  Lot: 709

  Balkan 12 kuruş tek pulu Balık Avcılığı Türk Ltd antetli zarf

  TLSold
 • Ankerglas Bernsdorf antetli taahhüt etiketli zarf

  Lot No: 710

  Lot: 710

  Ankerglas Bernsdorf antetli taahhüt etiketli zarf

  TLSold
 • Merkez Bankası antetli İadeli taahhütlü İsviçre'ye gitmiş zarf

  Lot No: 711

  Lot: 711

  Merkez Bankası antetli İadeli taahhütlü İsviçre'ye gitmiş zarf

  TLSold
 • Advertising / Greek History

  Lot No: 712

  Lot: 712

  Advertising / Greek History

  TLSold
 • Silk Handkerchief / Greek History

  Lot No: 713

  Lot: 713

  Silk Handkerchief / Greek History

  TLSold
 • Greek History

  Lot No: 714

  Lot: 714

  Greek History

  TLSold
 • Greek History

  Lot No: 715

  Lot: 715

  Greek History

  TLSold
 • Greek History

  Lot No: 716

  Lot: 716

  Greek History

  TLSold
 • Aviation

  Lot No: 717

  Lot: 717

  Aviation

  TLSold
 • CDV of Archeveque Syrien de Moussoul - Musul'un Suriyeli Başpiskopos, 10x6 cm

  Lot No: 718

  Lot: 718

  CDV of Archeveque Syrien de Moussoul - Musul'un Suriyeli Başpiskopos, 10x6 cm

  TLSold
 • Greek History

  Lot No: 719

  Lot: 719

  Greek History

  TLSold
 • Armenian Torosyan

  Lot No: 720

  Lot: 720

  Armenian Torosyan

  TLSold
 • Armenian History

  Lot No: 721

  Lot: 721

  Armenian History

  TLSold
 • Armenian History

  Lot No: 722

  Lot: 722

  Armenian History

  TLSold
 • Armenian History

  Lot No: 723

  Lot: 723

  Armenian History

  TLSold
 • Armenian History

  Lot No: 724

  Lot: 724

  Armenian History

  TLSold
 • Armenian History

  Lot No: 725

  Lot: 725

  Armenian History

  TLSold
 • Armenian History

  Lot No: 726

  Lot: 726

  Armenian History

  TLSold
 • Armenian History / 1917 Old Silk Wall Cover

  Lot No: 727

  Lot: 727

  Armenian History / 1917 Old Silk Wall Cover

  TLSold
 • Armenian Editor

  Lot No: 728

  Lot: 728

  Armenian Editor

  TLSold
 • Armenian Editor

  Lot No: 729

  Lot: 729

  Armenian Editor

  TLSold
 • Armenian Editor

  Lot No: 730

  Lot: 730

  Armenian Editor

  TLSold
 • Armenian History

  Lot No: 731

  Lot: 731

  Armenian History

  TLSold
 • Armenian History

  Lot No: 732

  Lot: 732

  Armenian History

  TLSold
 • Armenian Editor

  Lot No: 733

  Lot: 733

  Armenian Editor

  TLSold
 • Armenian Editor

  Lot No: 734

  Lot: 734

  Armenian Editor

  TLSold
 • Armenian Editor

  Lot No: 735

  Lot: 735

  Armenian Editor

  TLSold
 • Cabinet photo of P.Sebah Constantinople / Dame musulman, ses environs de la mecque / Mekke civarı müslüman kadın yazılı kabin fotoğrafı 17x11 cm

  Lot No: 736

  Lot: 736

  Cabinet photo of P.Sebah Constantinople / Dame musulman, ses environs de la mecque / Mekke civarı müslüman kadın yazılı kabin fotoğrafı 17x11 cm

  TLSold
 • Armenian History

  Lot No: 737

  Lot: 737

  Armenian History

  TLSold
 • Kurdish Type

  Lot No: 738

  Lot: 738

  Kurdish Type

  TLSold
 • Cabinet photo of P.Sebah Constantinople / Albanaise / Arnavut kadın yazılı kabin fotoğrafı 17x11 cm

  Lot No: 739

  Lot: 739

  Cabinet photo of P.Sebah Constantinople / Albanaise / Arnavut kadın yazılı kabin fotoğrafı 17x11 cm

  TLSold
 • Cabinet photo of P.Sebah Constantinople / Paysans des environs de Brousse / Bursa civarı köylüler yazılı kabin fotoğrafı 17x11 cm

  Lot No: 740

  Lot: 740

  Cabinet photo of P.Sebah Constantinople / Paysans des environs de Brousse / Bursa civarı köylüler yazılı kabin fotoğrafı 17x11 cm

  TLSold
 • Cabinet photo of P.Sebah Constantinople / Portefaix / Hamal yazılı kabin fotoğrafı 17x11 cm

  Lot No: 741

  Lot: 741

  Cabinet photo of P.Sebah Constantinople / Portefaix / Hamal yazılı kabin fotoğrafı 17x11 cm

  TLSold
 • Cabinet photo of P.Sebah Constantinople / Dame Bulgares / Bulgar kadınlar yazılı kabin fotoğrafı 17x11 cm

  Lot No: 742

  Lot: 742

  Cabinet photo of P.Sebah Constantinople / Dame Bulgares / Bulgar kadınlar yazılı kabin fotoğrafı 17x11 cm

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 743

  Lot: 743

  Military - War

  TLSold
 • Military - War

  Lot No: 744

  Lot: 744

  Military - War

  TLSold
 • Coffee

  Lot No: 745

  Lot: 745

  Coffee

  TLSold
 • Armenian Editor

  Lot No: 746

  Lot: 746

  Armenian Editor

  TLSold
 • Armenian Editor

  Lot No: 747

  Lot: 747

  Armenian Editor

  TLSold
 • Armenian Editor

  Lot No: 748

  Lot: 748

  Armenian Editor

  TLSold
 • CDV of Antoine Zilpoche Smyrne (İzmir) / Kadın, 10x6 cm

  Lot No: 749

  Lot: 749

  CDV of Antoine Zilpoche Smyrne (İzmir) / Kadın, 10x6 cm

  TLSold
 • CDV of Michel Smyrne (İzmir) / Çocuk, 10x6 cm

  Lot No: 750

  Lot: 750

  CDV of Michel Smyrne (İzmir) / Çocuk, 10x6 cm

  TLSold
 • CDV of Castania Freres Smyrne (İzmir) / Erkek, 10x6 cm

  Lot No: 751

  Lot: 751

  CDV of Castania Freres Smyrne (İzmir) / Erkek, 10x6 cm

  TLSold
 • Cabinet photo of Caracalos Smyrne (İzmir) / Erkekler, kabin fotoğrafı 17x11 cm

  Lot No: 752

  Lot: 752

  Cabinet photo of Caracalos Smyrne (İzmir) / Erkekler, kabin fotoğrafı 17x11 cm

  TLSold
 • CDV of Castania Freres Smyrne (İzmir) / Erkek, 10x6 cm

  Lot No: 753

  Lot: 753

  CDV of Castania Freres Smyrne (İzmir) / Erkek, 10x6 cm

  TLSold
 • CDV of Castania Freres Smyrne (İzmir) / Erkek, 10x6 cm

  Lot No: 754

  Lot: 754

  CDV of Castania Freres Smyrne (İzmir) / Erkek, 10x6 cm

  TLSold
 • Greek Script

  Lot No: 755

  Lot: 755

  Greek Script

  TLSold
 • CDV of S.Calligeri Smyrne (İzmir) Kadın, 13x8 cm

  Lot No: 756

  Lot: 756

  CDV of S.Calligeri Smyrne (İzmir) Kadın, 13x8 cm

  TLSold
 • Greek Script

  Lot No: 757

  Lot: 757

  Greek Script

  TLSold
 • CDV of K.E.Cacoulis Trebizonde (Trabzon) Photographie Mer Noir / Erkek, 10x6 cm

  Lot No: 758

  Lot: 758

  CDV of K.E.Cacoulis Trebizonde (Trabzon) Photographie Mer Noir / Erkek, 10x6 cm

  TLSold
 • CDV of V.Pouloulides Trebizonde (Trabzon) Erkek, 10x6 cm

  Lot No: 759

  Lot: 759

  CDV of V.Pouloulides Trebizonde (Trabzon) Erkek, 10x6 cm

  TLSold
 • Cabinet photo of Vladimir Trebizonde et Samsoun (Trabzon ve Samsun) arkası Osmanlıca yazılı, erkek tip kabin fotoğrafı 17x11 cm

  Lot No: 760

  Lot: 760

  Cabinet photo of Vladimir Trebizonde et Samsoun (Trabzon ve Samsun) arkası Osmanlıca yazılı, erkek tip kabin fotoğrafı 17x11 cm

  TLSold
 • Cabinet photo of V.Pouloulides Trebizonde (Trabzon) erkek tip kabin fotoğrafı 16x10 cm

  Lot No: 761

  Lot: 761

  Cabinet photo of V.Pouloulides Trebizonde (Trabzon) erkek tip kabin fotoğrafı 16x10 cm

  TLSold
 • Cabinet photo of V.Pouloulides Trebizonde (Trabzon) erkek tip kabin fotoğrafı 17x11 cm

  Lot No: 762

  Lot: 762

  Cabinet photo of V.Pouloulides Trebizonde (Trabzon) erkek tip kabin fotoğrafı 17x11 cm

  TLSold
 • CDV of Abdullah Freres Constantinople, Erkek değişik tip, 10x6 cm

  Lot No: 763

  Lot: 763

  CDV of Abdullah Freres Constantinople, Erkek değişik tip, 10x6 cm

  TLSold
 • CDV of Abdullah Freres Constantinople, Erkek değişik tip, 10x6 cm

  Lot No: 764

  Lot: 764

  CDV of Abdullah Freres Constantinople, Erkek değişik tip, 10x6 cm

  TLSold
 • CDV of Abdullah Freres Constantinople, Erkek değişik tip, 10x6 cm

  Lot No: 765

  Lot: 765

  CDV of Abdullah Freres Constantinople, Erkek değişik tip, 10x6 cm

  TLSold
 • CDV of Abdullah Freres Constantinople, Kadın, 10x6 cm

  Lot No: 766

  Lot: 766

  CDV of Abdullah Freres Constantinople, Kadın, 10x6 cm

  TLSold
 • CDV of Abdullah Freres Constantinople, Kadın, 10x6 cm (Jelatiniyle beraber - with cover)

  Lot No: 767

  Lot: 767

  CDV of Abdullah Freres Constantinople, Kadın, 10x6 cm (Jelatiniyle beraber - with cover)

  TLSold
 • Private CDV / Preziosi, Confiseur Constantinople (İstanbul'da Şekerci) yazılı 10x6 cm

  Lot No: 768

  Lot: 768

  Private CDV / Preziosi, Confiseur Constantinople (İstanbul'da Şekerci) yazılı 10x6 cm

  TLSold
 • Private CDV / Preziosi, Corps de Garde Constantinople (İstanbul'da bekçiler) yazılı 10x6 cm

  Lot No: 769

  Lot: 769

  Private CDV / Preziosi, Corps de Garde Constantinople (İstanbul'da bekçiler) yazılı 10x6 cm

  TLSold
 • Private CDV / Preziosi, Cours du Sultan Beyazid Constantinople (Sultan Beyazıt Camii avlusunda tipler) yazılı 10x6 cm

  Lot No: 770

  Lot: 770

  Private CDV / Preziosi, Cours du Sultan Beyazid Constantinople (Sultan Beyazıt Camii avlusunda tipler) yazılı 10x6 cm

  TLSold
 • Private CDV / Preziosi, Cimetiere Turc a Constantinople (İstanbul'da mezarlık) yazılı 10x6 cm

  Lot No: 771

  Lot: 771

  Private CDV / Preziosi, Cimetiere Turc a Constantinople (İstanbul'da mezarlık) yazılı 10x6 cm

  TLSold
 • Private CDV / Preziosi, Constantinople, Dame turques a la promenade (Türk kadınları gezintide) yazılı 10x6 cm

  Lot No: 772

  Lot: 772

  Private CDV / Preziosi, Constantinople, Dame turques a la promenade (Türk kadınları gezintide) yazılı 10x6 cm

  TLSold
 • Private CDV / Preziosi, Constantinople, Eunuque du serail (İstanbul, Sarayın Hadımağası) yazılı 10x6 cm

  Lot No: 773

  Lot: 773

  Private CDV / Preziosi, Constantinople, Eunuque du serail (İstanbul, Sarayın Hadımağası) yazılı 10x6 cm

  TLSold
 • Private CDV / Preziosi, Constantinople, Pilaff (Pilavcı) yazılı 10x6 cm

  Lot No: 774

  Lot: 774

  Private CDV / Preziosi, Constantinople, Pilaff (Pilavcı) yazılı 10x6 cm

  TLSold
 • Private CDV / Preziosi, Constantinople, Bateliers (Kayıkçılar) yazılı 10x6 cm

  Lot No: 775

  Lot: 775

  Private CDV / Preziosi, Constantinople, Bateliers (Kayıkçılar) yazılı 10x6 cm

  TLSold
 • Private CDV / Preziosi, Constantinople, Araba yazılı 10x6 cm

  Lot No: 776

  Lot: 776

  Private CDV / Preziosi, Constantinople, Araba yazılı 10x6 cm

  TLSold
 • Cabinet photo of Sebah Joaillier Constantinople / Aile albümüne bakan Osmanlı aile, 29x12 cm

  Lot No: 777

  Lot: 777

  Cabinet photo of Sebah Joaillier Constantinople / Aile albümüne bakan Osmanlı aile, 29x12 cm

  TLSold
 • Cabinet photo of TH.Servanis Cadikeuy (Kadıköy) Constantinople / Kuran-ı Kerim çantası taşıyan kızlar kabin fotoğrafı, 21x13 cm

  Lot No: 778

  Lot: 778

  Cabinet photo of TH.Servanis Cadikeuy (Kadıköy) Constantinople / Kuran-ı Kerim çantası taşıyan kızlar kabin fotoğrafı, 21x13 cm

  TLSold
 • Cabinet photo of TH.Vafiadis Stamboul / Kitap ve Erkek, 17x12 cm

  Lot No: 779

  Lot: 779

  Cabinet photo of TH.Vafiadis Stamboul / Kitap ve Erkek, 17x12 cm

  TLSold
 • Cabinet photo of TH.Vafiadis Stamboul / Erkekler, 17x12 cm (Haliyle)

  Lot No: 780

  Lot: 780

  Cabinet photo of TH.Vafiadis Stamboul / Erkekler, 17x12 cm (Haliyle)

  TLSold
 • Armenian History

  Lot No: 781

  Lot: 781

  Armenian History

  TLSold
 • Armenian History

  Lot No: 782

  Lot: 782

  Armenian History

  TLSold
 • Armenian History

  Lot No: 783

  Lot: 783

  Armenian History

  TLSold
 • Armenian History

  Lot No: 784

  Lot: 784

  Armenian History

  TLSold
 • Armenian History

  Lot No: 785

  Lot: 785

  Armenian History

  TLSold
 • Cabinet photo of S.Constantinides Galata Constantinople / Erkekler, 17x12 cm

  Lot No: 786

  Lot: 786

  Cabinet photo of S.Constantinides Galata Constantinople / Erkekler, 17x12 cm

  TLSold
 • Cabinet photo of J.Alevridis Constantinople / Erkek, 13x9 cm

  Lot No: 787

  Lot: 787

  Cabinet photo of J.Alevridis Constantinople / Erkek, 13x9 cm

  TLSold
 • CDV of P.Vuccino Constantinople, Madalyalı Osmanlı tip, 10x6 cm

  Lot No: 788

  Lot: 788

  CDV of P.Vuccino Constantinople, Madalyalı Osmanlı tip, 10x6 cm

  TLSold
 • Cabinet photo of D.Michailides Andrinople (Edirne) Koule Kapı / Osmanlıca haritayı gösteren madalyalı Osmanlı askeri kabin fotoğrafı, 17x11 cm

  Lot No: 789

  Lot: 789

  Cabinet photo of D.Michailides Andrinople (Edirne) Koule Kapı / Osmanlıca haritayı gösteren madalyalı Osmanlı askeri kabin fotoğrafı, 17x11 cm

  TLSold
 • CDV of D.Michailides Andrinople (Edirne) Koule Kapı / Kadın, 10x6 cm

  Lot No: 790

  Lot: 790

  CDV of D.Michailides Andrinople (Edirne) Koule Kapı / Kadın, 10x6 cm

  TLSold
 • Cabinet photo of Phebus Constantinople, Madalyalı Osmanlı paşası kabin fotoğrafı, 23x17 cm

  Lot No: 791

  Lot: 791

  Cabinet photo of Phebus Constantinople, Madalyalı Osmanlı paşası kabin fotoğrafı, 23x17 cm

  TLSold
 • Armenian History

  Lot No: 792

  Lot: 792

  Armenian History

  TLSold
 • Armenian History

  Lot No: 793

  Lot: 793

  Armenian History

  TLSold
 • Judaica

  Lot No: 794

  Lot: 794

  Judaica

  TLSold
 • Judaica

  Lot No: 795

  Lot: 795

  Judaica

  TLSold
 • Cabinet photo / Osmanlıca yazılı, yeni doğmuş bebek ve ailesi kabin fotoğrafı, 30x25 cm

  Lot No: 796

  Lot: 796

  Cabinet photo / Osmanlıca yazılı, yeni doğmuş bebek ve ailesi kabin fotoğrafı, 30x25 cm

  TLSold
 • Cabinet photo of Abdullah Freres Constantinople, Madalyalı Erkek kabin fotoğrafı, 17x12 cm

  Lot No: 797

  Lot: 797

  Cabinet photo of Abdullah Freres Constantinople, Madalyalı Erkek kabin fotoğrafı, 17x12 cm

  TLSold
 • Cabinet photo of Atelier Photographique France, Osmanlı tipler kabin fotoğrafı, 14x9 cm

  Lot No: 798

  Lot: 798

  Cabinet photo of Atelier Photographique France, Osmanlı tipler kabin fotoğrafı, 14x9 cm

  TLSold
 • Cabinet photo of Abdullah Freres Constantinople,Evli çift kabin fotoğrafı, 16x11 cm

  Lot No: 799

  Lot: 799

  Cabinet photo of Abdullah Freres Constantinople,Evli çift kabin fotoğrafı, 16x11 cm

  TLSold
 • Armenian History

  Lot No: 800

  Lot: 800

  Armenian History

  TLSold
 • Armenian History

  Lot No: 801

  Lot: 801

  Armenian History

  TLSold
 • Greek History

  Lot No: 802

  Lot: 802

  Greek History

  TLSold
 • Greek History

  Lot No: 803

  Lot: 803

  Greek History

  TLSold
 • Greek History

  Lot No: 804

  Lot: 804

  Greek History

  TLSold
 • Greek Editor

  Lot No: 805

  Lot: 805

  Greek Editor

  TLSold
 • 1867 Cabinet photo of Nicolas Andriomenos Constantinople, Osmanlı tipler kabin fotoğrafı, 17x12 cm

  Lot No: 806

  Lot: 806

  1867 Cabinet photo of Nicolas Andriomenos Constantinople, Osmanlı tipler kabin fotoğrafı, 17x12 cm

  TLSold
 • Greek History

  Lot No: 807

  Lot: 807

  Greek History

  TLSold
 • CDV of B.Kargopoulo Constantinople - Kadın tip, 10x6 cm

  Lot No: 808

  Lot: 808

  CDV of B.Kargopoulo Constantinople - Kadın tip, 10x6 cm

  TLSold
 • CDV of B.Kargopoulo Constantinople - Erkek tip, 10x6 cm

  Lot No: 809

  Lot: 809

  CDV of B.Kargopoulo Constantinople - Erkek tip, 10x6 cm

  TLSold
 • CDV of B.Kargopoulo Constantinople - Kadın tip, 10x6 cm

  Lot No: 810

  Lot: 810

  CDV of B.Kargopoulo Constantinople - Kadın tip, 10x6 cm

  TLSold
 • CDV of P.Sebah Constantinople - Kadın tip, 10x6 cm

  Lot No: 811

  Lot: 811

  CDV of P.Sebah Constantinople - Kadın tip, 10x6 cm

  TLSold
 • CDV of B.Kargopoulo Andrinople (Edirne) S.M.J Sultan Constantinople / 1887-88 Rumca yazılı Erkek tip, 10x6 cm

  Lot No: 812

  Lot: 812

  CDV of B.Kargopoulo Andrinople (Edirne) S.M.J Sultan Constantinople / 1887-88 Rumca yazılı Erkek tip, 10x6 cm

  TLSold
 • CDV of B.Kargopoulo Constantinople - Kadın tip, 10x6 cm

  Lot No: 813

  Lot: 813

  CDV of B.Kargopoulo Constantinople - Kadın tip, 10x6 cm

  TLSold
 • Cabinet photo of B.Kargopoulo Constantinople S.M.I Sultan, Osmanlı tip kabin fotoğrafı, 17x12 cm

  Lot No: 814

  Lot: 814

  Cabinet photo of B.Kargopoulo Constantinople S.M.I Sultan, Osmanlı tip kabin fotoğrafı, 17x12 cm

  TLSold
 • Cabinet photo of Phebus Constantinople, Denizci (Sailor) çocuk tip kabin fotoğrafı, 17x12 cm

  Lot No: 815

  Lot: 815

  Cabinet photo of Phebus Constantinople, Denizci (Sailor) çocuk tip kabin fotoğrafı, 17x12 cm

  TLSold
 • Cabinet photo of Parnasse Constantinople, Denizci çocuk ve kız kayıkta kabin fotoğrafı, 17x12 cm

  Lot No: 816

  Lot: 816

  Cabinet photo of Parnasse Constantinople, Denizci çocuk ve kız kayıkta kabin fotoğrafı, 17x12 cm

  TLSold
 • Greek History

  Lot No: 817

  Lot: 817

  Greek History

  TLSold
 • Greek History

  Lot No: 818

  Lot: 818

  Greek History

  TLSold
 • Cabinet photo / Osmanlı tipler, kemerli çocuk ve kız kabin fotoğrafı, 17x12 cm

  Lot No: 819

  Lot: 819

  Cabinet photo / Osmanlı tipler, kemerli çocuk ve kız kabin fotoğrafı, 17x12 cm

  TLSold
 • Cabinet photo of T.H.Servanis Cadikeuy (Kadıköy) Kız çocuğu kabin fotoğrafı, 17x12 cm

  Lot No: 820

  Lot: 820

  Cabinet photo of T.H.Servanis Cadikeuy (Kadıköy) Kız çocuğu kabin fotoğrafı, 17x12 cm

  TLSold
 • Cabinet photo of N.Andriomenos Constantinople, Kadın kabin fotoğrafı, 17x12 cm

  Lot No: 821

  Lot: 821

  Cabinet photo of N.Andriomenos Constantinople, Kadın kabin fotoğrafı, 17x12 cm

  TLSold
 • Cabinet photo of Sebah Joaillier Constantinople, Kadın kabin fotoğrafı, 11x7 cm

  Lot No: 822

  Lot: 822

  Cabinet photo of Sebah Joaillier Constantinople, Kadın kabin fotoğrafı, 11x7 cm

  TLSold
 • CDV of Sebah Joaillier Constantinople, Kızlar, 8x5 cm

  Lot No: 823

  Lot: 823

  CDV of Sebah Joaillier Constantinople, Kızlar, 8x5 cm

  TLSold