• Cancel
    Filter
Filter

Online Live Auction of Autographed Book, Photograph, Ephemera, Postcard and Map // 26th March Sunday - 5:05 PM (Gmt +3)

- You can place bids to all items in our auction until 26th March, Sunday 5:00 PM (Time in Turkey - GMT +3)
- At 5:05 Pm, Please click "LIVE" button on the home page and wait for a moment
- This page will automatically be active and "Online Live Auction" will start at 5:05 Pm and each item will be sold with 15 second intervals.
 

  • Category: Album
Lot: 166 » Album

1924 / 32 Original Photographs of Constantinople

1924 tarihli Polonya Üniversiteleri öğrencilerinin, İstanbul'da düzenlenen Polonya Sergisi sebebiye yaptığı geziden fotoğrafları içeren mükemmel albüm.

Albüm içerisinde, 7 Eylül - 2 Ekim 1924 tarihleri ​​arasında İstanbul'da düzenlenen Polonya Sergisini ziyaret eden bir grup Polonyalı üniversite öğrencisinin İstanbul'daki seyahatlerinde çektirdikleri ortak hatıra fotoğrafları ve bununla beraber Polonya'dan da bazı manzara fotoğrafları yer almaktadır.
Sergi, 12 Eylül 1924'te açılmıştır. Atatürk'ün vizyonu ile İstanbul Belediyesi ve Ticaret Odası'nın hazırlıklarının ardından ülkeler arasındaki ilişkiler gelişmiş ve İstanbul'daki turistik faaliyetler hız kazanmıştır. Nitekim İstanbul'u çeşitli gruplar ziyaret etmiş ve her iki ülke temsilcileri çeşitli organizasyonlarda bir araya gelmiştir. Düzenlenen bu endüstriyel sergiden bu yana, Polonya'nın Türkiye'ye ihracatı, özellikle tekstil, tarım aletleri ve makinelerinde önemli ölçüde canlanmıştır.

Bu sebeple gelen öğrencilerin fotoğraflarında, gezdikleri Galata, Adalar, İstanbul Boğazı, ünlü Eyüp Mezarlığı ve Adampol (Polonezköy) gibi yerler göze çarpmaktadır. Fotoğrafların altında Lehçe yazılmış metinlerin daktiloyla yazılmış Fransızca çevirilerini içeren ayrı bir kağıt mevcuttur. [24] s. 32 adet, bazı fotoğraflar 18x12 cm, çoğu 11x5 cm'dir.

Çok şık kumaş kaplı cilt üzerinde, gümüş kaplama çok zarif hilal, yıldız ve 1924 insiyali yer alan, fotoğrafların detayları el yazısı ile yazılmış, mükemmel kondisyonda albüm, 36x26 cm

Details
previous
Go to Page: / 1
next